Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çok endişeli ve kaygılıyım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• çok endişeli ve kaygılıyım

ya arkadaşlar ben kötüyüm.. anksiyete ve sosyal fobi bu sıralar bende tavan yapıyo.. bi ara iyiydim.. şimdi yine bozdu kursta arkadaşlar diyo niye hiç konuşmuyorsun.. bi bahane bulursam buluyorum bulamazsam uyduruyorum.. kimse derdimi bilmiyo.. herkez birşeyler tartışıp yorum yapıyo ben bakıyorum öyle.. bide şimdi okul bitti.. askerlik yolu göründü bize ki ben nasıl yapacağımı zamanı nasıl geçireceğimi düşünüyorum bide odun gibi, hasta biri olarak gidecem.. zaten tırsıyorum biraz, bu sosyal fobiyle korkum ikiye katlanıyo.. gitmesem mi diyorum şimdi.. bide kısa dönem kalkacak muhabbeti var millet hemen başvur diyo zaten bende öyle düşünüyorum.. ama ben ne yapacam askerde ya gidip miletin suratına bön bön bakacam mı.. benim kafa allak bullak şimdi.. geceleri uyuyamaz oldum.. iş ve askerlik endişesinden korkusundan.. birde sizlerde oluyor mu bilmiyorum ama başağrısı halsizlik özellikle ellerimde uyuşma oluyo.. hemen hemen hergün var bunlar bende.. aslında güvenim var kendime ama iş konuşmaya görüşmeye gelince dışarı çıkınca herşey değişiyor.. gerçek kişiliğim gidiyo elimden..
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

aynı ruh hallerinde gittim metin ben de askerlie .. mümkünse hiç korkma çekinme .. üstesinden gelinebiliyor .. biraz sıkıntılı geçior zaman ve ilişkiler sf durumundan .. ama yapılabiliyor ..

insanlara yakın olmaya çalış askerde .. kendini uzakta konumlandırma .. herkes herkesin her halini dışarıdaki hayattan daha kolay kabullenebilior askerde ..

hiç sıkma canını rahatla .. başla gerisi gelecek ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: do
      aynı ruh hallerinde gittim metin ben de askerlie .. mümkünse hiç korkma çekinme .. üstesinden gelinebiliyor .. biraz sıkıntılı geçior zaman ve ilişkiler sf durumundan .. ama yapılabiliyor ..

insanlara yakın olmaya çalış askerde .. kendini uzakta konumlandırma .. herkes herkesin her halini dışarıdaki hayattan daha kolay kabullenebilior askerde ..

hiç sıkma canını rahatla .. başla gerisi gelecek ..
      korkuma engel olamıyorum konuşmalarım hareketlerim biraz değişiyor farkında oluyorum.. belki ilk başlarda biraz sıkıntı çekerim.. ama sonra alışırsam biraz daha rahatlarım heralde..

ben önceden çok konuşan espiri bol yapan biriydim.. kurstan eve gelemezdim oturup muhabbet etmekten.. herkz tanırdı genellikle.. yine biraz öyle.. ama eskisi gibi değil sınırlı tutuyorum önemli konulara tartışmalara hiç girmiyorum.. konuşma özürlü biri oluyorum.. hep bu hastalıklar başladıktan sonra çevremden koptum biraz.. hayatı bile unuttum.. insanları gördğüm zaman biraraya geldğimde anlatacak birşey bulamıyorum yorum yapamıyorum.. ilgili olduğum şeylere bile ilgimi azalttım.. kendimi değiştirmek istiyorum olmuyor olmuyor..

uzun zamandır böyle çekiyorum işde.. neyse vardır bi hayırlsı ya bakalım..
      bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Yorum

çok endişeli ve kaygılıyım
        aynen ben de. sosyal ortamlar dışında da böyleyim. sosyal ortama giriyorum dediğim zaten en fazla yakın arkadaşımla buluşmak. onla birlikteyken de huzursuzum.

Yorum

......................
          Last edited by hale46; 04-07-2015, 07:18 AM.

Yorum

Re: çok endişeli ve kaygılıyım

Orjinal yazı sahibi: Metin06
            ya arkadaşlar ben kötüyüm.. anksiyete ve sosyal fobi bu sıralar bende tavan yapıyo.. bi ara iyiydim.. şimdi yine bozdu kursta arkadaşlar diyo niye hiç konuşmuyorsun.. bi bahane bulursam buluyorum bulamazsam uyduruyorum.. kimse derdimi bilmiyo.. herkez birşeyler tartışıp yorum yapıyo ben bakıyorum öyle.. bide şimdi okul bitti.. askerlik yolu göründü bize ki ben nasıl yapacağımı zamanı nasıl geçireceğimi düşünüyorum bide odun gibi, hasta biri olarak gidecem.. zaten tırsıyorum biraz, bu sosyal fobiyle korkum ikiye katlanıyo.. gitmesem mi diyorum şimdi.. bide kısa dönem kalkacak muhabbeti var millet hemen başvur diyo zaten bende öyle düşünüyorum.. ama ben ne yapacam askerde ya gidip miletin suratına bön bön bakacam mı.. benim kafa allak bullak şimdi.. geceleri uyuyamaz oldum.. iş ve askerlik endişesinden korkusundan.. birde sizlerde oluyor mu bilmiyorum ama başağrısı halsizlik özellikle ellerimde uyuşma oluyo.. hemen hemen hergün var bunlar bende.. aslında güvenim var kendime ama iş konuşmaya görüşmeye gelince dışarı çıkınca herşey değişiyor.. gerçek kişiliğim gidiyo elimden..
            metin arkadaşım askere gittiğinde doktorlar soruyor. herhangi bir hastalığın var mı diye? de ki sosyal fobiliyim. ben en azından öyle yaptım. tabiki bunu gittim, doktorun kulağına söyledim. bir de anketlerde de belirttim. komutanlar da biliyor böylece. en azından artık sana öyle davranmaya başlıyorlar. seni fazla sıkmıyorlar. karşındakinin bildiğini bilince, sen de rahatlıyorsun... ben iki yıl önce yapmıştım. böyle yaptım yani. arada bir hastaneye gidiyordum. güzel oluyordu...

Yorum

İşleniyor...
            X