Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobi belirtileri nedir... ( taslak hazırlığı )

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

mrb arkadaşım bendede sosyal fobi takıntı kendine özgüven sorunu aşırı heycan laf üretememe alınganlık ağlama hepsi mevcut ve kendimi savunamama var bunların kesin çözümü varmı arkadaşım bu arada adım sema

Yorum

Hoşgeldin Sema
      İşte biz de üstesinden gelmeye çalışıyoruz therapy öncülüğünde
      Takip et başlığı, katıl...
      Eminim faydası olacaktır...
      Tabi önce kararlı olman lazım...
      D&uuml;ş&uuml;nme...<br />D&uuml;ş&uuml;nme, kim anlamış ki sen anlayasin b&ouml;yle...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: deli_
        İlgiye çok ihtiyaç duyar.. İlgi görmediğinde kendisini değersiz hisseder..
        evet arkadaşım bunun gibi çok ihtiyaçları var sf lilerin... ve hepsini ortaya koyacağız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BetulUmut
          Therapy böyle demişsin ama herhalde katılmak isteniyor fakat ifade edilemiyor...
          Yani ben öyleyim en azından :roll:
          ifade edilemeyen durumlar net farkına varılmayan durumlardır sevgili betül... bizde net anlaşılsın diye uğraşıyoruz... o yüzden ne kadar tam ifade edemesende ifade etmeye çalışman bile güzel

Yorum

Annem beni hiç anlamıyor bu konuda
            Bir şey alınacak mesela marketten ya da çarşıya çıkılması lazım...
            Bana söylüyor...
            Ben yapmak istemeyinde gitmek istemeyince de olayı tembelliğe bağlıyor...
            Hiç düşünmüyor acaba neden diye...

Ya da arkadaşlarla toplanılacak mesela...
            Daha önce bahsetmiştim ya mutlaka benim oturduğum yere yakın arkadaşım olması lazım benim de oraya gitmem için..
            Yok diyorum ben tek gelemem...
            Aman işte niye gelemezsin... Off sen de Betüş... Ne olacak işte...
            Sürekli üsteliyorlar ve yanlış tavır sergiliyorlar...
            bak mesela burdan ben anlaşılma ihtiyacı duyduğunu çıkardım... seni anlamalarını istiyorsun.... ve destekci bir insan istiyorsun.... yani bir nevi güvenli adım atmana neden olacak destekci bir insan.... güven ihtiyacının varlığınıda burda görüyoruz.... ne güzel anlatmışsın betül....

bunlar sadece sende yok.... her insanda var... ama sf liler bu ihtiyaçları karşılanma problemi yaşıyorlar.... sf lilerin hepsinde bu anlattıkların değişik şekillerde ortaya çıkıyor.... tşkler betül.... en aktifi sensin... bu konuda ayrı bir teşekkürüde hak ediyorsun....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kahrolsunsorunlar
              mrb arkadaşım bendede sosyal fobi takıntı kendine özgüven sorunu aşırı heycan laf üretememe alınganlık ağlama hepsi mevcut ve kendimi savunamama var bunların kesin çözümü varmı arkadaşım bu arada adım sema
              bizde çözümü için uğraşıyoruz... hoş geldin aramıza takip etmeni ve katılımcı olmanı istiyorum....

Yorum

arkadaşlar ihtiyaçlar konusuna devam ediyoruz... ayrı bir başlık açtım... burda :arrow: http://www.psikoloji.gen.tr/modules....=472869#472869

bunu tamamladıktan sonraki çalışmamız maruz kalınmak istenmeyen durumlar hakkında yeni bir başlık açacağız onu inceleyeceğiz....

Yorum

Ben teşekkür ederim therapy

Evet yanımda olacak birilerini arıyorum...
                  Güvenebileceğim birilerini..
                  Bakıyorum arkadaşım dediğim kişilerin çoğu boş...
                  Gördüğüm örneklerden onlara pay biçiyorum...
                  Arkadaşlığı bırak tanıdık bile denemez bazılarına...
                  Ki çok yakın diye kendimi kandırdığım kişiler...
                  D&uuml;ş&uuml;nme...<br />D&uuml;ş&uuml;nme, kim anlamış ki sen anlayasin b&ouml;yle...

Yorum

Ben teşekkür ederim therapy

Evet yanımda olacak birilerini arıyorum...
                    Güvenebileceğim birilerini..
                    Bakıyorum arkadaşım dediğim kişilerin çoğu boş...
                    Gördüğüm örneklerden onlara pay biçiyorum...
                    Arkadaşlığı bırak tanıdık bile denemez bazılarına...
                    Ki çok yakın diye kendimi kandırdığım kişiler...
                    öyle düşünme ya.... neden böyle düşünüyorsun ki...

Yorum

Öyle ama...
                      Moralim bozuk olduğunda arayacak o kadar az kişi var ki....
                      Benim doğum günümde yüzüme bile bakmadı o arkadaşlarım ki hiçbir sorun yokken...
                      Bu sadece basit bir örnek tabi ki....
                      O kadar önemlilerdi ki benim için...
                      Ama değiller artık...
                      Ona üzüüyorum işte...
                      Kişmseye güvenim kalmadı...
                      Bir de şu haberleri izleyince...
                      Kimseye hiçbir anlamda güvenim kalmadı...
                      Gereğinnden fazla duygusallaştım, ilgi, anlayış bekliyorum...
                      Ben mi ince düşünüyorum acaba diyorum...

Yorum

Öyle ama...
                        Moralim bozuk olduğunda arayacak o kadar az kişi var ki....
                        Benim doğum günümde yüzüme bile bakmadı o arkadaşlarım ki hiçbir sorun yokken...
                        Bu sadece basit bir örnek tabi ki....
                        O kadar önemlilerdi ki benim için...
                        Ama değiller artık...
                        Ona üzüüyorum işte...
                        Kişmseye güvenim kalmadı...
                        Bir de şu haberleri izleyince...
                        Kimseye hiçbir anlamda güvenim kalmadı...
                        Gereğinnden fazla duygusallaştım, ilgi, anlayış bekliyorum...
                        Ben mi ince düşünüyorum acaba diyorum...
                        evet sen ince düşünüyorsun.... arkadaşlarından bazı şeyler bekliyorsun... ama o beklentilerini arkadaşların karşılamıyorlar.... bu durum elbette rahatsız edicidir.... ilgi duyulma gereksinimi karşılanması gerekir... ama bu ilgiyi ortadan kaldıracak bir kaçınma içine girmişsen onlarda farklı düşünebilirler betül....

mesela bizden rahatsız oluyor ondan bizden uzak duruyor diye düşünebilirler.... ve bu yüzden sana istemeselerde ilgilerini kesebilirler.... :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Metin06
                          Orjinal yazı sahibi: zerrin35
                          Öncelikle şunu belirtmek isterimki tarlaya atmış olduğunuz tohumlardan kendime pay çıkardım ve bende sanırım bir sfyim :roll:

Tamam panik atak olduğumu biliyordumkii uzun bir zaman ilaç tedavisile bunu atlatmış bulunuyorum çok şükür...

Şimdi sfli olan arkadaşlara yaşadıklarımı anlatacam ve benimde bu gruba girip girmediğmi siz karar verin...

:arrow: Her şeyden önce yanlızlığı tercih ediyorum,
                          :arrow: İnsan içine girdiğim zaman kendimi ifade etmekte güçlük çekiyorum ve kolay kolay arkadaşlık ortamı kuramıyorum
                          :arrow: Bir tartışma ortamında bulunduğum zaman özelliklede tartışan kişi ben isem söyleyecek olduğum kelimeler boğazımda düğümlenip kalıyor ayrıca o tartışma anında müthiş derecede titreme ve terleme meydana geliyor
                          :arrow: En yakın arkadaşım bana derdini anlatmış dahi olsa ona nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum,resmen dilim tutuluyor...

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazacağım...şimdi siz söyleyin bana bende sfmiyim :?:
                          evet zerrin arkadaşım bunlar bende de var.. ve bi yerde bunları yaşarsam insanlar beni yanlış değerlendiriyor.. titreme terleme kalp atışları ateş basması.. o anda kafamın dağılması sözcükleri kelimeleri biraraya getirmede güçlük çekiyorum konuşmak istiyorum ama olmuyor.. bide sevilen bi kişiyim konuşma sırası sanki bedeymiş gibi atılıyorum ama yok tıkanıyorum.. bu yüzden hayatım bi zindan.. birde şu var acap yanlış söylersem saçmalarsam unutursam.. en iyisi susmak.. ve yalnız gezmek.. çok sıkıldım bundan...
                          Peki sen sfmisin :?:

Yorum

evet kendin düşün kendin yaz konumunda olduğuma göre ihtiyaç kısmını bitirdiğime göre maruz kalınmak istenilmeyen durumlar kısmına başlayabilirim.... bir sf li neyin olmasını istemez..... bunu yazalım şimdi....

Yorum

O istemediği halde zorla bir ortama sokulmasını istemez....

Bir tek bu geldi aklıma şimdilik :roll:

Yorum

O istemediği halde zorla bir ortama sokulmasını istemez....

Bir tek bu geldi aklıma şimdilik :roll:

evet bak bu konu benimde aklımda dolaşıyordu betül.... özkontrol gereksinimine giriyor sanırım bu.... başkaları tarafından yönlendirilmeme durumu yani... :roll:

Yorum

İşleniyor...
                                X