Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Doktor tavsiyesi (utangaçlık, endişe, insanlarla iletişim kopukluğu)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Doktor tavsiyesi (utangaçlık, endişe, insanlarla iletişim kopukluğu)

Merhaba forum arkadaşları

Ben 29 yaşında yaklaşık 7 yıldır utangaçlık,endişe,insanlarla iletişim kopukluğu, yalnız kalmak istemediğim halde hep insanlardan kaçma , konuşamama gibi bana acı yaşatan duygular içinde var olma çabalarındayım

pskiyatrist olarak Arif Verimli, memory center , Ahmet koyuncu ,pedam , bakırköy hastanesi vss birçok doktora gittim fakat doktorların verdikleri ilaçlar nedense beni daha çok yalnız kalmaya ,vurdumduymazlığa , konsantrasyon sorunlarına , isteksizlik duygularına kaptırdıgı için tedavilerini hep yarıda kesip onlara gidemedim ve maddi olarak ta çok zorlanıyordum bütün maaşımı ilaç ve doktorlara verdiğim için tükendim

şimdi ne oldu diyeceksiniz çalışma hayatıma bile gidemiyorum işi bıraktım çünkü motivasyonum sifıra indi yaşamdan zevk alamıyorum 1 tane bile arkadaşım kalmadı , merhaba demekten aciz bir durumdayım
    evin çalan telefonlarına cevap verebilmek için bile düşün düşün bir heyecan endişe cevap versemmi vermesemmi açsammı açmasammı kim acaba ne diyecek ne konuşmalıyım gibi anlamsız bir duygudurumu içersinde bogulmaktayım

Size sorum kerem doksat videolarını yazılarını falan okuyorum nette acaba aranızda giden varmı son kez bir girişimde bulunup gitmek ve düzelmek istiyorum . tepapiyede çok gitmek istiyorum bahsettiğim gibi çalışmadıgım içinde çok zor bu durum

fikirleriniz varsa deneyipte sonuç aldıgınz bir formül bir düşünce tarzı girişim öneri ne varsa açığım akıl akıldan üstündür benim düşünemediğim şeyler olabilir yardımlarınızı bekiyorum

teşekür ederim şimdiden

katılmak çok istiyorum ücretleri konusundada bilgi verirseniz sevinirim siz gittiginiz için soruyorum size ne gibi destek bilgiler veriolar sizde bize burdan tavsiyelerinizi (size sölenen bilgileri, davranış, konuşma,düşünme tarzı gibi) yapmamız gerekenleri söleyebilirmisiniz

Yorum

Terapiye gitmeniz daha iyi olur. Aşırı utangaçlığın çaresi ilaçlar değil, terapidir. İlaçlar geçici rahatlık sağlarlar hatta yüzleşmeyi engelleyerek zarar da verebilirler sosyal fobide.

Yorum

evet herşeyden kaçarak birgün daha bitti oh diyorum

mesela bakkala çıkıyorum içimden dua ediyorum allahım asansörde kimseyle karşılaşıp konuşmak zorunda kalmıyım , geçen geçtiğimiz kandil günü telefonu elime alıp cesaret gelsin diye ecel terleri döküp ahizeyi geri kapatıp kandili kutlması bile yapamadım

bu durum dışardan bakıldıgında tuhaf gelebilir komik gelebilir birçok insana içimde konuşan sesle sürekli bir mücadele içindeyim yap yapma konuş konuşma git gitme bana cesaret lazım özgüven eksikliği yaşıyorum hepsinin farkındayım ama çözüm yolu bulamıyorum

Nlp , nefes , bilinaltı , özgüven , bilişsel terapi ve birçok daha kitaplar okudum okudugum anda etkileniyor o gün güven geliyor kitap bittiginde gene aynı ben

netten makaleleri okuyorum bu seferde beynim bu kadar bilgi içinde karman çorman oluyor

günlerim hep yeni bir gelişme alternatif aramakla geçiyor anlayacagınız

şuan para biriktiriyorum kerem doksat var o bana güven verdi sanki videolarını yazılarını okudum çözüm ondaymış gibi geliyor arif verimli yede aynı heyecanla gitmiştim sosyal fobi dedi bana efexor vermişti ve terapiye gelmen şart demişti ama indirim yapmamıştı bende gidememiştim

bir ara çok kötü durumdaydım evdeki bütün ilaçları (antidepresanları eczaneden hepsinden almıştım bütün türlerinden ) her ay birini deniyordum kafama göre (büyük bir hata kabul ediyorum) çünkü hiçbiri işe yaramıyordu ( yanlış bişiy yaptıgımın o sürede farkında değildim çaresizlikten)

ve olan oldu bana odamdan bile çıkmaz hale yemek yemez hale gelmiştim o sürede ahmet koyuncuya gitmiştim tavsiyeleri okuyup bana elektroşok tedavisi olman lazım demişti balıklı rum hastenesine yolladı

orda başka bir psikyatrist beni dinledi onayını verdi muhasebeye geçin ödemesini yapın gün verelim dedi tabii beşbin ytl fiyat çıkınca tedavi olamadım herhangi bir sosyal güvencemde olmadıgından öle kaldı

çok anllatım kusura bakmayın kafanızı şişirdim evet haklısınız benim terapiye ihtiyacım var farkındayım çok istiyorum gitmeyi

Yorum

Aramıza hoş geldiniz ve rahatsızlığınız Hk.

Merhaba Utangaçkedi, aramıza hoş geldiniz.

Şimdi 29 yaşında iken 7 yıl önce başlayan rahatsızlığınız neticesinde işi bırakmanıza ve arkadaşsız kalmanıza çok üzüldüm. Doktor değilim ama çekmekte olduğunuz rahatsızlığınızın Sosyal fobi yerine ona benzer semptonları doğurabilecek diğer hastalıklardan biri olacağını zannetmekteyim. Bunun iki nedeni var. Bence Sosyal fobi aniden 22 yaş yerine ondan çok daha küçük yaşlarda varlığını hissettiren bir durumdur. İkincisi Dr. Ahmet Koyuncu’nun tavsiye ettiği elektro şok tedavisinin SF gidermek üzere kullanılabileceğini ilk defa işitmekteyim.

Depresyon ve bilhassa yaygın anksiyete bozuklu olan kişilerde aynen sizin yaşadıklarınızı, ki buna bende dahilim yaşayabilmektedirler. Dr. Ahmet koyuncu herhalde sizdeki rahatsızlığın tanısını SF olarak görmemiş olsaki, Elektro şok almanızı tavsiye etmiş.

Ancak tanı ne olursa olsun SF le ortak semptonları yaratan hastalıklarda SF nin giderilmesinde yardımcı olacak ilaçsız tedavi usullerinin yani psikoterapinin o hastalığın SF benzeri kısımları için de geçerli olacağından hiç şüphem bulunmamaktadır.

Dolayısıyle, Depressif Sancı, şimdiki adıyle Therapy25 arkadaşımızın “sosyal fobilerin mücadelesi.. duygusal ve tekniksel yardım1” başlıklı yazı dizisinin farkına varmanıza memnun oldum.

Bu yazı dizisine, sizinde merak ettiğiniz gibi çözüm önerilerinide, yani psikoterepi usullerinide detaylarıyla bizlere öğretmek üzere ilave edeceğini ummaktayım.

Başlığınız üzerine Prof. Dr Kerem Doksat’ı başlığınız üzerine nette bende araştırdım. Hatta bir videosunuda izledim, kendisinin konuşma tarzı bendede güven yarattı. Bilmem hastanede kendisine viziteye çıkmanız mümkün olabilirmi? Çünkü muayenehanesine giderseniz oldukça büyük para ödemeniz gerekecek gibime geliyor. Mamafi mecbur kalırsanız ve imkanınız varsa ödeyiniz derim. 250 TL yi aşmayacağını zannetmekteyim.

İyi günler dilerim, U34.
          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Umut bey ilginiz beni memnun etti yazdıklarımı okadar iyi kavrayabilmissinizki eksikliklerimin farkına vardım bir düzeltme yapacağım 7 yıldır tedavi görüyorum fakat bu bendeki sizin dediğiniz gibi anksiyete ortaokul yıllarından beri var ben bunun bir hastalık oldugunun farkına varmam 7 yıl önce olması ve yardım almak istemem

diğer eksikliğim ise ahmet koyuncuya gittiğim dönemde o bahsettiğim ilaçları (deney yapma sürecini bitirmiştim) beynimin allak bullak olmuştu ve intihar etmeyi düşünüyordum sıfıra inmiş çaresiz bir durumdaydım o dönemde kendisi bana bir tanı koymussada bana sölemedi

Therapy25 takip ediyorum yorumları mantıklı ve yazı dizisini merakla devamını bekliyorum umarım devam eder

Kerem doksat muayenesini aramıştım geçen hafta keşke 250 tl olsa 400
            tl kendisi doktorsitesi.com sorulara cevap veriyor indirim yaparmısız diye sordum bana cevap olarak herşeyin bir bedeli vardır diye cevap yazdı
            yani indirim yapmıyor bir hastanede çalışıyormu bilmiyorum araştırıcam
            bunuda

yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim umut bey size de allah şifa versin

Yorum

netten baktım cerrahpaşa tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalında olduğu yazıyor hala orda çalışıyormu bilmiyorum

ukallalık konusunda haklısınız bende çok alınmıştım cevabına makale ve videolarını izleyince içimden ona gitmek geliyor sanki bana yardımı olacakmış duygusu hissediyorum

umarım hastanede görevine devam ediyordur yoksa 400 tl verip birde sonuç alamassam (para iadesi keşke) busefer tam elektroşokluk olacağım üzüntümden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: utangaçkedi
                evet herşeyden kaçarak birgün daha bitti oh diyorum

mesela bakkala çıkıyorum içimden dua ediyorum allahım asansörde kimseyle karşılaşıp konuşmak zorunda kalmıyım , geçen geçtiğimiz kandil günü telefonu elime alıp cesaret gelsin diye ecel terleri döküp ahizeyi geri kapatıp kandili kutlması bile yapamadım

bu durum dışardan bakıldıgında tuhaf gelebilir komik gelebilir birçok insana içimde konuşan sesle sürekli bir mücadele içindeyim yap yapma konuş konuşma git gitme bana cesaret lazım özgüven eksikliği yaşıyorum hepsinin farkındayım ama çözüm yolu bulamıyorum

Nlp , nefes , bilinaltı , özgüven , bilişsel terapi ve birçok daha kitaplar okudum okudugum anda etkileniyor o gün güven geliyor kitap bittiginde gene aynı ben

netten makaleleri okuyorum bu seferde beynim bu kadar bilgi içinde karman çorman oluyor

günlerim hep yeni bir gelişme alternatif aramakla geçiyor anlayacagınız

şuan para biriktiriyorum kerem doksat var o bana güven verdi sanki videolarını yazılarını okudum çözüm ondaymış gibi geliyor arif verimli yede aynı heyecanla gitmiştim sosyal fobi dedi bana efexor vermişti ve terapiye gelmen şart demişti ama indirim yapmamıştı bende gidememiştim

bir ara çok kötü durumdaydım evdeki bütün ilaçları (antidepresanları eczaneden hepsinden almıştım bütün türlerinden ) her ay birini deniyordum kafama göre (büyük bir hata kabul ediyorum) çünkü hiçbiri işe yaramıyordu ( yanlış bişiy yaptıgımın o sürede farkında değildim çaresizlikten)

ve olan oldu bana odamdan bile çıkmaz hale yemek yemez hale gelmiştim o sürede ahmet koyuncuya gitmiştim tavsiyeleri okuyup bana elektroşok tedavisi olman lazım demişti balıklı rum hastenesine yolladı

orda başka bir psikyatrist beni dinledi onayını verdi muhasebeye geçin ödemesini yapın gün verelim dedi tabii beşbin ytl fiyat çıkınca tedavi olamadım herhangi bir sosyal güvencemde olmadıgından öle kaldı

çok anllatım kusura bakmayın kafanızı şişirdim evet haklısınız benim terapiye ihtiyacım var farkındayım çok istiyorum gitmeyi
                ooohaaaa 5 bin tl mi 8O al işte sistemin hasta olmaya mahkum ettiği biri daha..aaa ama işleyiş bu değil mi?çark dönsün de kimin anası ağlarsa ağlasın :twisted:

Yorum

güvendiğiniz inandıgınız tedavisinden mennun kaldıgınız sonuç üretebilen konuşkan hep beni dinlemeyen kendiside konuşan psiyatristiniz varsa eğer istanbuldaysa bana mesaj atabilirmisiniz

şimdiden teşekkür ederim

Yorum

geçmiş olsun arkadaşım ama umudunu kırma olur mu?bir kere kendi kendine ilaç denemeyi kati suretle kesmelisin.sonra bütçene uygun en azından ayda 1 gidebileceğin güvenilir bir doktor bulmalısın..bu illa ki isim yapmış biri olmak zorunda değil.(zaten onlar hep ekranda hastalarına vakit ayıramayacak kadar medyatikler :lol: )sonra da ailenden birinden davranış terapilerinde seni motive etmesi için yardım iste..acele etme.yavaş yavaş mücadele et..önce bakkala git atıyorum bunu sürekli yap ve bu konuda duyarsızlaşmaya bak.sonra bir adım sonra tekrar tekrar ne bileyim aklıma bunlar geldi şimdilik..böyle tavsiyeler uzman olmadığımız için sakıncalı belki ama uzman bulamayına iş başa düşüyor :lol: sıkma canını bende geçtim o evrelerden tekrar geçeceğimden de eminim.kendi adıma ben bir işte çalışarak iyileştim hep..ama sf ile zor tabi..en azından yapabileceğin seni ve psikolojini zorlamayacak bir iş edinsen diyorum şöyle kafana göre :roll: ya da seni sıkmayacak küçük hobiler spor falan..kimseyle uzun konuşmadan sporunu yapar dönersin :roll: off çok zor şeyler bilirim ama dişini sıkıp mücadelene devam edeceksin..dilerim işini ticarete dökmemiş bir doktor bulup kurtulursun ne diyeyim :? bulursan sıkı tut ha ben yıllardır arıyorum bulamıyorum :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                      muayene ücreti 400 ytl mi 8O bu insanlar kendine doktor mu diyor? bir de herşeyin bedeli var demiş. param olsa da gitmem bu ukala adama. inanılmaz birşey, soygunculuk. sonunda iyileştiremezse parayı geri ödesin bari. :?
                      Aynı fikirdeyim.

Yorum

Hale hanım ilginize teşekkür ederim öncelikle

Birdaha ilaçları karıştırmak asla öyle bir duruma düşmek istemem çok zor günler geçirdim bir gün banyoda düşüp bayıldım,birgün beni hasteneye zor yetiştirdiler hertarafım titriyordu başımı düz tutamıyordum sürekli yana kayıyordu ayaklarım oldugu yerde durmuyor tikler halinde atıyordu hastaneler beni almadı 1 saat o halde hastane aradık en sonunda haydarpşa numune aldı bir iğne yaptılar 1 saat sonra düzeldim

kendimi motive ederim hayata diye bir kedi aldım sokaktan ona bakıyorum ama hayatımı kabusa çeviriyor

iş buldum 1 ay önce akşamı zor getirdim insanlar üstüme üstüme geliyor sanki eve koşarak geldim ve ertesi gün gidemedim korkumdan

sizin adınıza sevindim en azından çalışabiliyorsunuz şanslısınız evden dışarı çıkabiliyorsunuz

bende terapiye gidip düzelirsem tekrar çalışabilmek aktif bir insan olmak istiyorum evden çok sıkıldım çünkü

Yorum

Bence Prof. Dr. Kerem Doksat’a 400 TL ödemenize gerek yok

Sevgili Utangaçkedi,

Bir evvelki yorumuma karşı rahatsızlığınız hakkında daha fazla açıklayıcı bilgi vermenize memnun oldum. Çünkü Dr. Ahmet Koyuncu’ya gittiğinizdeki duygu durumunuz (intihar etmeyi düşünmeniz) şiddetli depresyon içinde olmanıza tekabül etmekteydi. Buna birde 7 yıldır ilaçlı tedaviye rağmen iyileşmediğinizi söylemeniz, şiddetli depresyon için son çare olan elektro şok’u tavsiye etmesine sebeb olmuştur.

Şimdi anlaşılıyorki, o zamanki ruhsal çöküşünüze sizinde kabul ettiğiniz üzere, belkide usulune uygun olmaksızın kendi başınıza, doktor kontrolu haricinde ilaç denemelerine girişmeniz nedeniyledir. Çünkü bazı antidepressanların tek başına dahi kullanılmaya başlanılmasının ilk bir kaç ayı içinde anksiyeteyi arttırma ve neticesinde intihar düşünceleri doğurma riski bulunmaktadır.

Benim bildiğim elektro şokun depresyon için faydalı olduğudur. Anksiyete bozukluğunda da faydalı olup olmayacağını bilmemekteyim. Zannımca sizdeki rahatsızlığı doğuran ana sebeb benimde mustarip olduğum gibi yaygın anksiyete bozukludur. Bu bozukluğun SF, Obsessif bozukluk ve depresyon semptonlarına benzer taraflarıda bulunmaktadır.

Dolayısıyle elekro şok tedavisi almanız, belkide uzun dönemde ana problemizi ortadan kaldırmayacağı için, boşuna 5000 TL ödemenize sebeb olacak, bu nedenlede ilerde kendinizi daha kötü hissetmenize neden olacaktı.

Her nekadar diğer tıp branşlarındaki hastalıklarımız için Profösör ünvanlı kişilerin bizlere daha faydalı olacağına inanmama rağmen, Psikiyatri branşı için bunun pek geçerli olmadığına inandığımı belirtmek isterim. Çünkü ister profösör olsun ister Psikiyatrist olsun netice bizleri tedavi için ellerinde aynı çare vardır, o da genellikle çeşitleri sınırlı olan ilaç firmlarınca üretilmiş antidepressan ve sakinleştirici ilaçlar.

Psikiyatride Profösörlük sadece üniversitelerimizde ve hastanelerimizde ilgili branşta öğrendiklerini öğrencilere öğretme imkanı sağlayan bir akademik ünvandan ibarettir. Bu öğrenim süresinden sonra Psikiyatrist ünvanına kavuşmuş ruh sağlı doktorları, hastalarını kendi başlarına tedaviye başlarlar. Arz, talep ve ilgileri doğrultusunda kimisi muayyen hastalıkların tedavisine kendilerini odaklarlar, kimileri ise odaklamazlar. Genellikle odaklamayı seçme şansına sahip olanlar, Psikiyatrist ünvanlarının altına odaklandıkları hastalık çeşitlerini ilave ederler.

Mesela yanılmıyorsam Dr.Ahmet Koyuncu bunlardan biri osa gerek. Çünkü şahsi sitesinin adı “Sosyal Fobinet.com” olmakta. http://www.sosyalfobinet.com/ Dediğim üzere SF anksiyete bozukluğuyle ilişkili bir durumdur.

Dolayısıyle sizin yerinizde olsam mesafe sorunu yoksa ve yukarda açıkladığım nedenlerle Prof. Dr. Kerem Doksat’a 400 TL ödeyerek bir kere gitmek yerine, Dr.Ahmet Koyuncu gibi bütçenize uygun bir doktora her ay gitmeyi tercih ederdim.

Çünkü Kerem Doksat’ın elinde sihirli bir değnek yok ki sizi bir defa gidişinizde iyileştirebilsin. Mutlaka gene gelmenizi isteyecek, mali durumunuz müsait olmadığından da, her halde tekrar tekrar gidemiyeceksinizdir. Ancak bir faydası olabilir, o da iyileşebilmem için hiç olmassa güven duyduğum bir Profösöre bile gidibildim deyip geçici bir süre kendinizi aldatarak ferahlamanız.

Doktor tavsiyesine gelince, benim tavsiyem yukardaki nedenlerle ve şimdilik Dr. Ahmet Koyuncu olacaktır. Ayrıca aşağıdaki linkten bulunduğunuz ildeki Psikiyatri dalında hizmet veren doktorlar listesine, ve bazılarının öz geçmişlerine erişebilirsiniz.

Link: http://www.tavsiyeediyorum.com/en_iyiler.php

Geçmiş olsun, U34

Son dakika: B
                          iraz önce Prof. Dr. Kerem Doksat’ın muayenehanesindeki sekreteriyle 0(212) 240-1603 nolu telefonu üzerinden konuştum. Cerrahpaşa hastanesinde hasta kabul etmediğini, sadece öğretim üyeliği yapmakta olduğunu, muayenehanesindeki vizite ücretininde dediğiniz gibi 400TL olduğunu öğrendim. Buna mukabil gene biraz önce 0(212)471-3307, dahili 116 telefonundan öğrendiğime göre Dr. Ahmet Koyuncu’nun vizete ücreti 100TL olmaktadır.
                          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

400 tl ücret nedir yaa, ben de benim terapi ücretim çok pahalı diyordum, yuhh yani.

utangaçkedi umarım bu doktor sana yardımcı olabilir ama olamazsa da umudunu kaybetme...

ayrıca doktordan bir daha indirim talep et bence...gerçekten 400 tl nasıl bir rakam. 1 kere verip kurtulmuyosunki her seans için veriyorsun her hafta, üfff .....

Yorum

Re: Bence Prof. Dr. Kerem Doksat’a 400 TL ödemenize gerek yo

Orjinal yazı sahibi: Umut34

Son dakika: B[/b]iraz önce Prof. Dr. Kerem Doksat’ın muayenehanesindeki sekreteriyle 0(212) 240-1603 nolu telefonu üzerinden konuştum. Cerrahpaşa hastanesinde hasta kabul etmediğini, sadece öğretim üyeliği yapmakta olduğunu, muayenehanesindeki vizite ücretininde dediğiniz gibi 400TL olduğunu öğrendim. Buna mukabil gene biraz önce 0(212)471-3307, dahili 116 telefonundan öğrendiğime göre Dr. Ahmet Koyuncu’nun vizete ücreti 100TL olmaktadır.
                              psikyatrların çoğundan ben artk tiksinmiş durumdayım,10 dak ilgilenip 140-200 arası para alan birçok doktor gördüm..hastada çaresiz doktora güvenmek zorunda :!: doktor 10 dak dinleyip hastayı, ne anlayabilir????? allahınızı seviyosanız cevap verin :!:
                              bu umut34 ün de bahsettiği doktor , neyine güvenipte 400 e bi seans bakıyor,ne farkı olabilir diğer doktorlardan???? :!: ben profösorede gittim aynı sorular,bikaçtane bilindik hastalıktan birini seçmesi,aynı ilaçlar...
                              doktor adam gibi işini yapacaksa,az hastası olsun ,uzun süre baksın hiç yoktan,önem versin!!!! para diye gözleri dönmüş..
                              GÜVENMEK ZORUNDA KALMAMIZ ÇOK ACI!!!

Yorum

İşleniyor...
                              X