Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Konuşurken heyecanlanmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Konuşurken heyecanlanmak

Merhaba arkadaşlar
    17 yaşındayım. Her zaman çok başarılı bir öğrenci oldum. Yakışıklı olduğumu düşünüyorum. Ama nedense 2-2.5 yıldır konuşmakta zorluk çekiyorum. İnsanlara kendimi ifade edemiyorum. Sıkıcı konuştuğumu düşünüyorum. Ve arkadaşlarım çoğu zaman bir şey söyledikten sonra beni eziyor. Haha gerizekalı, mal işte gibisinden şeyler söylüyor. Beni gram kaale almıyorlar. Ortamlarda köşede oturan, sessiz salak biri haline geliyorum. Ama nedense birebir muhabbetlerde fazla olmuyor bu. Ne zaman ki 3 ya da fazla kişi olalım o zaman tavan yapıyor. İşin garibi beni tanımayanlar da kibirli, gıcık, başkalarına değer vermeyen biri olarak görüyorlar ama tanıyınca bu tanıları salak, konuşmayı bilmeyen biri olarak değişiyor. Oysa ki kimseyi kıramayan, aşırı duygusal bir yapım var. Ve şu da gözümden kaçmadı ki bu sorun başladığından beri ne bir sevgilim oldu ne bir flörtüm. Ve nedense hep ilgi çeken, lider kişi olmak istiyorum. Ne olur sorunuma yardım edin çok kötü durumdayım artık okula bile gitmek istemiyorum..

Seni anlıyorum. Bu yaşlarda yaşıtlar senin için çok önemlidir. Seni övmelerini seni adam yerine koymalarını istersin. Lafının dinlenmesini istersin. Topluluk içinde birinin seni bozması en kötü şeydir senin yaşındakiler için.

Ama...

Bu yaşadıkların senin için ölçü olmamalı. Belki sen çok güzel konuşuyorsun onlar senin seviyende değillerdir ne dersin?

Bir kere okula gitmeme isteğin yanlış. Okumuş meslek edinmiş başarılı bir kişi olarak toplumda yerini alman lazım. Liseden terk birini kimse istemez.

Yakışıklı olduğun ve derslerinde başarılı olduğun için kalabalıkta seni eziyor olmaları belki de seni kıskandıkları içindir. Seni kötü hissettirenlerle birlikte olma olmak zorunda isen tavır al, yüzlerine bakma.

Sen ufak şeylere boşuna takıyorsun sanki.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Öncelikle teşekkürler yorumunuz için Herkes aynı şeyi söylüyor bence de var bir bildikleri ama sorun şu ki takmamayı nasıl başaracağımı bilmiyorum. Düşünmesem umursamasam bile bir şekilde iletişimimde günlük hayatımda kendini gösteriyor.

Yorum

Herkes, direksiyonunda oldukları dünyanın kötüye gittiğini bağırırken, istatistiksel veriler de bunu doğrularken, senin böylesine olumsuz ele alınmaman tuhaf kaçardı bence...

Kendini düzeltme yolunda kılavuzun, kendi yorumundan ve çevrenin bikbiklerinden ziyade kitaplar olsun. Kitap oku, bana da okut.

Diyelim ki sen hakikaten "salak"sın. O akıllılar hazretlerine yakışanı yapïp niye sana farkındalık kazandırmıyor da tek kelimelik konu kapatma tepkileri veriyor?

Sen kendini harcarsan sürü psikolojililer senin ardından gelir, tedavülde görürler.

Aynen öyle, kro, naber gibi kelimelerle ömür bitirecek, farkli cümleler kurmaktan korkanları takarsan eyvah sana...

Yorum

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Umursamamaya çalışacağım sonuçta hiç bir şeyin çaresiz olmadığını düşünüyorum umarım bir gün bu günler bana komik ve anlamsız gelir.

Yorum

Komik ve anlamsız gelmemeli, ben de aynı durumdayım ve çok daha yaşlıyım. Sen değişirsen ve öyle gelirse örselenirim.

Yaşadığımız her şeyin sebebi var.

Günde on dk yüksek sesle bir şeyler oku. Saçma gelir ama iyidir.

Yorum

İşleniyor...
            X