Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobili arkadaşlar buraya

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • delidumrul
  adlı üyemiz Sosyal fobili arkadaşlar buraya konusunu başlattı

  Sosyal fobili arkadaşlar buraya

  Elimde şu an Dr. Ahmet Koyuncu'nun Sosyal Fobi Gerçeği isimli kitabı var. Bu kitapta dikkat eksikliği tedavisi de eklenen pekçok hastanın sosyal fobisinde gözle görülür bir iyileşme gerçekleştiğinden bahsediliyor. Hoca Facebook sayfasında yaptığı bir çalışmanın A sınıfı bir Amerikan dergisinde yer aldığı haberini de vermiş. Ben bu konuyu bir araştırın derim.

 • Guest's Avatar
  Guest replied
  concerta kirmizi receteli ilac. doktorlar o kadar kolay bu ilaci yazmiyorlar.

  Leave a comment:


 • delidumrul
  replied
  "CONCERTA TEDAVİSİ İLE İYİLEŞEN SOSYAL FOBİ, CASE REPORT OLARAK AMERİKAN DERGİSİNDE YAYIMLANDI.
  Bildiğim kadarıyla sosyal fobide Metilfenidat (concerta) kullanan tek hekimim. Yaklaşık 400 kadar sosyal fobi hastasının iyileştiğine şahit oldum. Bu gözlemlerim nihayet A sınıfı Amerikan dergilerinde yer bulmaya başladı. Son 1 yıl içerisnde sosyal fobi ile ilgili 6 makalem SCI index , impact faktörlü dergilerde yayımlandı.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25955266
  Sosyal fobiklere önerim şudur:
  Sizde de dikkat eksikliği var mı? Eğer aşağıda ki özellikler çocukluktan bu yana varsa, doktorunuzdan mutlaka dikkat tedavisi talep ediniz....
  Dikkat bozukluğunun da bir hiperaktivite çeşidi olabileceğini, genellikle pek çok kişi bilmez. Bu nedenle dikkati bozuk tip hiperaktif sosyal fobikler, hastalıklarıyla neredeyse bir ömür geçirirler. Dalgın, unutkan, dinlemeyen, son dakikaya erteleyen, dağınık, sakar, dikkatsiz olarak...
  Ders ve toplantıları dinleyemezler. Dikkatlerini sürdüremezler (dersi derste değil, sonradan çalışarak öğrenirler). Odaklansalar bile, dikkatleri çabuk dağılır. İnsanları dinlerken bile, dinlemiyormuş gibi gözükürler. İlgi alanında (bilgisayar ve oyun) süper odaklanırlar, görevlere odaklanamazlar.
  Organize olamazlar, ayrıntılara özen gösteremezler ve sık dikkatsizlikten kaynaklanan basit hatalar yaparlar. Bu nedenle dikkat gerektiren zor işlerden kaçarlar. Evde odaları, dolabı ve işyerinde masaları dağınıktır. Sık eşya ve evrak kaybederler. Yapacakları işleri ertelerler. Bugün, yarın derken, yumurta kapının ağzına dayanır. Bunlara ek olarak çok unutkandırlar. Dinledikleri dersi, ödevleri, okudukları yazıyı, yapmaları gereken işleri ya da kendisine söylenenleri unuturlar."

  Leave a comment:

İşleniyor...
X