Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Asosyal,Çekingen,Bir İşe Yaramadığını Düşünen Arkadaşlar Gelin Azcık Bi Konuşalım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Asosyal,Çekingen,Bir İşe Yaramadığını Düşünen Arkadaşlar Gelin Azcık Bi Konuşalım

GİRİŞ:

Yazımda hayatımdan örnekler ve size tavsiyeler var.Benim hayatımdan çıkarabileceğiniz dersler var.Hiçbir kitap,ilaç,reklam yoktur yazımda.Çok uzun yazacağım,sonuna kadar okuyun...

1.KISIM

Kendimden bahsedeyim.Adım mehmet.23 yaşındayım. 1.70 boylarında 60 kg civarı,hafiften kambur,esmer,dışarıdan bakıldığında pek yakışıklı olmayan bir insanım.Zaten kendimi hiç beğenmemişimdir.

Çocukluğunda çokça ezilmiş,dalga geçilmiş,sessiz,pasif,pısırık bir kişiliktim.Ama ezile ezile keskinkeştim.Artık çocukluğumdaki gibi susmuyor,geri vites yapmıyordum karşımdaki kim ve ne olursa olsun.

Lise yıllarımda kollarıma jilet attım,yani kolumda dışardan 10-20 metreden rahatlıkla görülebilecek 4 kesik var.Ailem de biliyor,artık gizlemiyorum.

Ha psikopat mıyım?

Evimdeki bir böceği öldürürken 2 kere düşünürüm,imkan varsa öldürmeden dışarı atarım.Kendimden zayıfa,acize,engelliye,yaşlıya haklı bile olsam zarar vermem.Trilyon verseler,git bi çocuğa tokat at deseler kıyamam!Ama haklıysam ve karşımdaki dengim/benden güçlü ise saldırırım hiç gözüm görmez.Kimsenin karısına kızına laf atmam isterse çıplak geçsin önümden,ha erkeğiz gözümüz illa ki kayacaktır ama rahatsız etmem.Kimsenin malını çalmam.

Neyse,az çok bi profil canlandı gözünüzde nasıl birisi olduğuma dair.

Lise de 1 sene sınıfta kaldım,sonra ite kaka bitirdik.

2 tane 2 senelik myo okudum ikisi de bitiremedim.4 senem boşa gitti ama ben onlara da tecrübe diyorum artık.

Sonra bir fabrikada işe girdim.En başından dedim vasıfsız eleman arıyormuşunuz benim iş hakkında hiç bilgim yok.Öğretirler dedi

2 gün kadar çalıştım,öğreten bağırıp çağırmaya söylenmeye başladı çıktım.Değilse pislik çıkaracaktım.2 günlük ücretimi verdiler.

Daha sonra bir esnafın yanında çalılmaya girdim.Orası da 3 gün sürdü.3. gün sonunda patron,sen çok iyi birisin.Tam istediğim gibi namazında abdestinde,efendi,kişilikli ama tezgahtarlığın hızın çok zayıf.Bir tecrübeli elemanımızında istifa ettiğini gördün,önümüz bayram.Sen ne düşünüyorsun dedi?Ben de dedim evet beceremiyorum.O zaman sen kendine daha kolay daha rahat bir iş bul,gerçekten çok sevdim seni ama işe yatkınlığın yok dedi.Peki dedim,üç günlük yövmiyeni vereyim dedi verdi.Selamı sabahı kesme çaya gel dedi.Dedim hayırlı işler,çıktım.

Yarın başka bir fabrikaya başvuracağım.

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __

2.KISIM

Değerli arkadaşlar.Bende çok çekinden,sessiz,pasif bir insandım.Ama üstüne giderek tam yenemesem de çok yol kattettim.Eleman aranıyor yazan yerlere başvuuru yaptım,işi bilmediğim halde.

Ankaraya gata'ya askerlik muayenesi için 5 saatlik yoldan tek başıma geldim.100'e yakın insana adres sormuşumdur bayan erkek genç yaşlı.Bizim memleket ankaranın 50'da 1'i filan anca.Ama hiç korkmadım.Aşti---etlik gata---Etimesgut asker hastanesi arasında mekik dokudum.Markete gitmeye çekiniyorum diyen akradaşları gördüm forumda.Onları da anlıyorum dert çekene zor her insan bir dünya.Ama bunun üstüne gittikçe düzeliyor!

Bir mekana girdiğimde selam veririm,alacağımı alırım sorarım sonra çıkarım.Kimse bana kızmaz,çünkü patron müşteridir!İnsanlardan çekinmeyin,adres sorun,saat sorun,çakmak sorun.KAfanızda canlanan öcü insan profilini yok edin.Size ilaç,kitap,iksir vs. öneremem.Bunun çözümü TECRÜBE ETMEK,UYGULAMA YAPMAKTIR.Ve sürekli takıldığım lokanta da filan ya elemanlar laf atar konuşuruz ya da ben laf atarım.İlgimi çeken bir muhabbet varsa,ben de yorum yaparım.(mesela akşam maç olacak o mu konuşuluyor lokanta da müşteri-çalışanlarla.Ben de yorum yaparım kimse de sen niye yorum yaptın demez!

İlk iş başvurumda kalbim yerinden çıkacaktı,ama 1 ayda 10'u aşkın yere başvurunca artık heyecan %10.Niye,ulan zaten düşeceğim en alt noktaya düşmüş keşke ölsem de şu iğrenç dünyadan kurtulsam haline gelmişim.

Beceriksizim,dalgımın,yerime bi eşek koysan benden hızlı öğrenir ama halen hayal kırıklıklarımın üstüne gidiyor,savaşıyorum!

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ____

3.KISIM

Depresatlardan mucize bekmeleyin.SSRI türevi geneli,seçiçi serotonin geri alım inhibitörü.Mutluluğa etki eden serotonin nörotransmitterinin geri alınımını engelliyor,sahte bi öfori,mutluluk veriyor.Ama beynin kimyası ile oynuyorsunuz,yapmayın.Bir yeri yapar,başka yeri bozar.En azından iştahını kapatır,idrar ypama sorunlarına yol açar.

Şu evden dışarı çıkın.Dışarıda kimse sizi yemez.Kafanızı öne gömün,kimseye de bakmayın.Size bakan olursa da hayırdır ne baktın diyip dikilin önüne,o da bi can taşıyor.

Markete gidemiyorum diyenler,orda patron sizsiniz.Gidin,bir kola alın.Yanınızda da bir kitap olsun,oturun bir parka okuyun.Ama evde durmayın,duvarlar üstünüze üstünüze gelir.

İnsanlara nötr bakın.Yani kafanızdaki hayallere göre her insan kavgacı,küfürcü,kötü niyetli.Hayır,hepsi değil.

Ya da bir şey dediğiniz sorduğunuz her insan sizi terslemez.

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ______

4.KISIM

Bu sorunları yenmeniz için kimse elinizden tutmaz.Kimse sizin halinizden de anlamaz.İŞ sizde bitiyor.Çıkın şu evden,önce insanlara selam verin.Almayanlar olabilir,takmayın.Otobüs şöforüne selam verin,markette çalışana selam verin,komşunuza selam verin,parkta oturan insanlara selam verin,bi cami çıkışını bekleyin çıkanlara selam verin

Önce selam ile başlayın.Yavaş yavaş içinizdeki tedirginlik kaybolacak.

Durakta bankta oturan bir bayan mı var?Oturun yanına.Hiçbir şey demez.Durak tapulu malı değil.Ben geçenlerde oturdum,bir köşesinde o oturuyordu diğer köşeye de ben oturudm.Arkamızda oturmaya muhtemelen cesaret edememiş 3-4 kişi bekliyordu.Bayanla aramıza bir de elimdeki poşetleri koydum.Kadının kafasında şu canlandı.Hem benden uzağa oturdu,hem araya malzeme yani sınır koydu bunun bir art niyeti yok.

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _______

5.KISIM

İnsanlara yardım edin.Poşetlerini taşıyamayan yaşı bir teyze mi?Ya da otobüse binecek ama valize gücü yetmeyen bir bayan.Ya da pazar alış verişinden gelmiş yaşlı bir dede.Hemen atılın,yardım edin.Kimse sizi kınamaz.Üstüne hayır duası alırsınız.Ama daha de önemlisi insan olmak yardımlaşmayı gerektirir.

Örnek:Bizim burada dik bir merdiven yol var uzun baya da.Benden bi 15 yaş filan büyük bayan da orayı çıkacak ama yorulmuş gücü yetmiyor sağa doğrusu dengesi bozulmuş.Dinlenmeye durdu,ablacım yardım edeyim dedim baktım ses yol tuttum poşeti.Üstünde de cüzdanı var,önce biraz korkar gibi oldu.Sonra baktı ben önce biraz çıkıyorum sonra kadını bekliyorum yüz ifadesi normale döndü.Bitişe geldik,merdivenin sonuna bıraktım.Kadın eline koluna sağlık dedi,rica ederim dedim.

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ________

6.KISIM

Kendinizi düşük görmeyin.Bugün insana bacak kadar süs köpeği saldırsa korkar ürker.Zayıfda olsanız insan en çok BİLMEDİĞİNDEN KORKAR.Kendinizi insanlardan üstünde görmeyin,eş görün.

Azıcık sağlam durun.Kafanıza şu olacak bu olacak diye düşünmeyin.Hayal dünyasını da bir köşeye atın.Kafanızı nötrleyin,çıkın dışarı.

BİTİŞ

Arkadaşlar,zamanla güncelleyip konu altına paylaşımda bulunacğaım.Bu işin çaresi sizde,her şey bir anda düzelmez.Zamanla.Evet dünya iğrenç,kötü insan çok.Bende çok kez ağladım,intihara yeltendim eğer bir silahım olsa şuan yoktum bile.Ama bunlar geçmişte kaldı,bugün başka bir gün!O zaman ölemiyorsak yapacağımız şey iğrenç dünyayı olabildiğince iyi kullanmak.Asgari mutlululuğu yakalamak.

Evde hapsedilmiş bir şekilde kafayı yemektense,çıkın dışarı.Gerekirse terslenin,olmadı kavga edin.Ama önce bi şartları sonuna kadar zorlayın.

"Evde oturuyom,dışarı çıkamıyom,sıkıntıdan ölecem"

Eee,peki neyi bekliyosun?Kapını stv dizilerindeki gibi bir adamın çalıp seni dışarı çıkarmasını mı?

"İnsanlarla konuşamıyom,selam veremiyom,bir köşede biblo gibi duruyom"

Eee,neyi bekliyorsun.Sen insanlara surat asar,içlerine karışmazsan onlar da seni bilmedikleri için senden çekinirler.Böyle sürer gider.

Aranızda Niğde'de oturan varsa yazsın konu altına ya da bana özel mesaj.

Şu fabrikaya girme işini bi becerebilirsem,maaşımı aldıktan sonra Niğde dışında olanları da misafir etmek için davet edeceğim.

Farkındaysanız yazdıklarım içinde ilaç,kitap,para yani herhangi maddi değeri olan bir şey yazmadım.Canı cehenneme paranın.Bu yazı için çok emek harcadım,tek bir karşılık istiyorum.

Benim için gidin bir insana selam verin.Almadı mı?Bir başkasına verin.Şu evinizden çıkın,yürüyüş yapın.Ama oturmayın,orası cehenneminizdir.Boş durdukça kafanıza eski hatıralar,dertler,sıkıntılar gelir.Çıkın ordan ALLAH aşkına...

İşleniyor...
X