Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vurdumduymaz Olabilme,Olayları Kafada Büyütmeme,Eleştirilme Korkusu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Vurdumduymaz Olabilme,Olayları Kafada Büyütmeme,Eleştirilme Korkusu

1.KISIM

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ___________

Sosyal fobinin en büyük nedenlerinden bir tanesi...

El alem ne der?Sana ne,bana ne,bize ne?Ne derse desin.

Onlar kim?Ekmeğini mi veriyor?Suyunu mu veriyor?Haşa seni onlar mı yarattı?

Eleştirilme korkusunu bi kenara atın.Eleştirene de cevabını verin.

Bu adam bana niye baktı?Baksın,ben de vardı o takındı.O insanın önünden tekrar geçtiğim bile olurdu.Kafamda dünya meselesi yapardım,artık bakanı da sallamıyorum aşırı rahatsız etmiyorsa.Derdi varsa bakmaz,gelir yanıma anlatır derdini.Bunun nedeni özgüven eksikliğidir.Kendini yetersiz görmek,herkesin de öyle gördüğünü zannetmektir.

Bir yerde bi sakarlık mı yaptın?Önemseme.Her insan yapabilir.Çalıştığım yerde,vilada kovasını birazcık dökmüştüm yanlışlıkla.Ha kimse kızmamıştı bana.Zaten arkada depo kısmındaydı.Benden daha kıdemli bi çalışan vardır,o da dükkanın ortasına soda kırdı açacağım derken.Demek ki neymiş?Her insan sakarlık yapabilirmiş.

"şu sözü unutmayın"

ATTIĞIN TAŞ,ÜRKÜTTÜĞÜN KURBAĞAYA DEĞECEK!

Yolda her canını sıkanla kava edemezsin.Bitmez,arıza bitmez.Çok ağır tahrik yoksa,yoluna bakacaksın.İte çakala uymadın diye korkak olmazsın,ADAM OLURSUN!

Canınızı sıkan olayı kendi pencerenizden ele alın.Bakın bakalım,gerçekten o kadar büyütülecek bir olay mı?

Ve düşünün,şu hayatta aldatılanları karısının çocuğunun önünde dövülenleri tecavüze uğrayanları izliyor haberlerde.

Sadece size değil,herkesin başına geliyor kötü olaylar.

Dilediğiniz gibi giyinin,kime ne.

2.KISIM

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ________

Düşüncelerinizi,rahatsız olduğunuz durumları karşıya güzelce ifade edin.Laftan anlamıyorsa,kademeli olarak daha da sertleşerek anlatın.

Üniversite okurken 50 kişinin önünde kürsüde sunum da yaptım,diğer 2 senelik okuduğum bölümde hocanın isteği üzerine yine sınıfta kürsüde kalkıp garson rolünde de oynadım hatta kız karekterini canlandırdım.

Sınıfa haksızlık yapan bir ingilizce hocası vardı,en son yine ağzını açanı disipline veririm dedi.Kalktım ayağa ama tamamen suçsuzum sınıf yüzünden maruz kalıyoruz.Dedim hocam numaramın sonu şu,git istediğin yere ver ne yapıyorsan yap burama kadar geldi diye.Kapının önünde,yine 50 küsür kişinin önünde.Herkes buz kesti,1.70 boyunda 60 küsür kiloluk yakışlık da olmayan bir insan bunu diyen.Disipline de veremedi,ama insanların bakış açısı değişti.Artık daha da iyi biliyorlar,her haksızlığa susacak bir insan olmadığımı.Ona göre davrandılar...

Azıcık farkına varın kendinizin.Sadece bi başlayın,harekete geçin gerisi gelecektir.Geçmişteki sustuklarınızı,hatalarınızı atın çöpe.Geçmiş bitti,tekrar tekrar açıp temcip pilavı gibi önünüze koymayın!Oraya bir daha dönemez,müdahale edemezsiniz.O zaman aynı hataları yapmamak için çabalayın.

3.KISIM BAYANLARLA İLETİŞİM

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ________

Kızlarla iletişim erkeklerle iletişim kurmaktan daha kolaydır bir erkek açısından.Çünkü karşı taraf da çekinir,daha dikkatli konuşur,patavatsızlık etmez,küfür hakaret pek duyamazsınız daha insancıllalrdır bir erkeklere göre tabi dost olarak...

Tekrar ediyorum ki fiziken iyi olmayan bir insanım.Ama istediğim kızlarla çok da güzel YÜZ YÜZE muhabbet etmişimdir.Evlerine kadar eşlik etmişimdir.Bazen yolda kendileri selam verip benle beraber yürümüşlerdir yanımdan geçerken.Çünkü hiç birine artık sevgili gözüyle bakmıyordum,rahattım,içimden geldiğince davranıyordum.

Yine geçen seneler,g adında diğer sınıftan bir kız gidiyor.Yağmur atıştırıyor ben arkasındayım.Ortak derslerden tanışıyoz.Neyse selam verdim,tebessüm etti o da selam verdi.Şemsiyeyi tuttum dedim ıslanma,sağ ol dedi beraber yürüdük sonra sınıflara.Şuan üniversite bitti bitmedi de bitti diyelim işte biz ona.Yolda karşılaşsak yine konuruşuz.

Yine bayan hocalarımla aram iyiydi.Bakın bunları laf olsun diye anlatmıyorum siz de kısmi olarak deneyin ya da siz de yapabilirsiniz diye yazıyorum kendimi metetmiyorum...

2 sene kadar önce,edebiyat dersi.Hoca kürsüde listeden birilerini seçip uygulama yaptırıyor.Beni okudu,yok hocam o bugün gelmedi dedim.Kadın da tamıyor ya,ALLAH ALLAH izması var burda diyor.Yanda oturan kızlar koptu Dedim burdayım benim o.Kızmadı,bağırmadı gülümsedi tahtaya alalım dedi biraz kazık sordu ama yardımcı da oldu

Aynı şeyi aynı hocaya iki-üç ay sonra tekrar yaptım.Bu defa beni atladı geçti ama burdayım hocam dedim,bu da kendisi de çok güldü 2.kez thug life oldu.Ama tabi kim neye ne kadar kızar anlamak şart,o bayanın dersine yeri gelince çok da güzel katılıp sorularını cevapladım.

Yine bir bayan hocanın dersi,kadın bi de sinirli.Neyse bi konu vermişti herkese soruyor sıra ile niye yapmadın diye.O gün günlerden cuma,ben perşembe sanıyorum.Sıra bana geldi,dedim hocam ben bugünü perşembe sanıyordum.Kafasını kürsüye koydu gülmeye başladı.

Kendiniz olun,samimi olun,yapmacık olmayın!

Ve dediğim gibi,bir köşeyede oturup sizi zorla konuşturmalarını beklemeyin.İlk adımı siz atmaya çalışın...

Esen kalın,saygı ve sevgilerimle..!

artık mutlu musun? yenmişsin. arada yoklamıyor mu? içindeki gerçek sen çıkmış ortaya. yaşamaya başlamak ne güzel değil mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maria View Post
      artık mutlu musun? yenmişsin. arada yoklamıyor mu? içindeki gerçek sen çıkmış ortaya. yaşamaya başlamak ne güzel değil mi?

Değilim,başka dertlerim de var.Ama eve kapanmıyorum,mücade ediyorum.Etmeye de ALLAH izin verdiği sürece devam edeceğim.Aklıma geçmişim geliyor,o anları tekrar tekrar yaşıyorum ama kimse ye hissetirmiyorum.Hayatımı aksatmıyor.Sorunlar dertler hep olacak,bunun kaçarı yok.Önce elimden gelen büütün mücadeleyi bi vereyim.En azından vicdan azabı çekmiyorum.Öldürmedim,çalmadım,tecavüz etmedim,kimsenin canını yakmadım.Beni tanıyan hiç kimse,benden kötülük beklemez.Aklına gelebilecek her şeylerini de emanet ederler...

Yorum

evet vicdan rahatlığı güzeldir. her zmanlar sevinçler de olacak acılar zorluklar da ama mücadeleye devam.hayatın esprisi mücadele. başka bir esprisi anlamsız oluşu.

Yorum

İşleniyor...
        X