Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yalnızlık Üzerine

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yalnızlık Üzerine

Hayırlı geceler arkadaşlar.Ben de yalnızlar grubunun bir üyesiyim,ama kendi seçimim.İnsanların davranışlar,samimiyetsizlikleri vs. gibi durumlardan dolayı yalnızlığı seçmiş bir insanım.Platonik aşklarımdan cevap alamış bir insanım.Umrumda bile değil artık,bir ekmek kapısı bulayım da tek başıma nasıl eğleniyorum görecek herkes...

Şimdi,size birkaç şeyden bahsedeceğim.İsterseniz avuntu diyin,isterseniz züğürt tesellisi...

İnsan,elindekilerin ve hatta farkında bile olmadığı şeylerin değeriini kaybedince anlar.

Bundan 3 sene kadar öncesi,midem durduk yere yanmaya başladı.Bi hafta kadar devam etti.

Birgün yemek yiyince kusmak zorunda kaldım.Sonrası kesilmedi,ha bire kusuyorum.Acilden yapılan iğneler kâr etmedi.

2 gün ne yiyip içtiysem kustum.En sonunda dayanamadı vücut,yıkıldım yere.Ellerim kilitlendi susuzluktan.

Ambulans ile hastahaneye,oradan da yatış verdiler.Alkol içmemişim,sıkıntım derdim yok o aralar,önümde ertelemem geereken hiçbir iş de yok birden bire oldu sanırım ağır bir mide üşütmesi yaşadım.

Neyse,doktor dedi yemek içmek yasak,2 gün boyunca 5 litre serum verildi.Ne fayda,inliyorum öğürüyorum kusamıyorum.Yanımda yemek yeniliyor,ben yiyemiyorum.Diğer hasta yakınları poaça filan ikram ediyor,yiyemiyorum.Bir yudum su içsem,bir lokma yeesem 10 kat artıyor acım.

Aklımda ne aşk var,ne dost,ne yalnızlık.

3.günün sonunda çorbaya ekmek karıştırıp yiyebildim.

Yalnızlık zor,ama yiyip içebiliyorsanız bunu yapamayanlardan öndesiniz.Bir resimde gördüm,insanlar içmek için yağmur suyu biriktiriyor.Ama siz onların içtiği suyun on katını duş iiçin hatcıyorsunuz.

Soğuktan donan insanlar var,ama siz sıcacık evinizde oturabiliyorsunuz.

Açlıktan ölen insanlar var,ama karnınız tok.

Şimdi bir düşünün,ama harbi düşünün.Tam olarak düşünün.

Kendinizi bir görme engellinin yerine koyun.Kapatın gözlerinizi.Her yer karanlık,her şey karanlık.

Ya da bir işitme engellinin yerine.

Tıkayın kulaklarınızı,her şey sessiz.

Çıt yok...

Evinize bir kedi alın,ya da bir papağan.Bir de akvaryum kurun.İnsanlardan daha fazla mutlu edecekler.

Ben size niye yalnız kaldığını söyleyeyim.

1-)Çekingensiniz.
    2-)Naifsiniz,çabuk inciliyorsunuz.
    3-)Paranoyaksınız.Herkesin sizin hakkında kötü düşündüğü sanıyorsunuz
    4-)Düşünce yapınız diğer insanlardan farklı.Siz dedikodu yapmayı,kızlara laf atmayı,sövmeyi,ha bire maç ve araba konuşmayı sevmiyorsunuz.Sizin manevi kaliteniz,etrafınızdaki insanlardan 5-10 gömlek üstün.Siz empati yapabiliyorsunuz ama etrafınızdakiler yapamıyor.
    5-)Her şeyin ve herkesin kusursuz olmasını istiyorsunuz.Kendinizi bi sorgulayın,ama enine boyuna harbi harbi sorgulayın.Gerçekten kusursuz musunuz?
    6-)Hitap şekillerini beğenmiyorsunuz.Ya da kabalıklarını sindiremiyorsunuz.Ya da vefasızlıklarını.Ya da verdiğiniz değeri alamıyorsunuz.

Bırakın insanları.En iyi insan bile bir parça nankör,bencil,vefasızdır.Güçlüdür yalnız insan.Güçsüzlükten en dibe vurmuştur,bir de alışmış ise yalnızlığa resti çeker her kafasını bozana.Evlenen ama eşini kaybeden bi insan allak bullak olur.Ama yalnız yaşayan bir insan için,öyle bir korku yoktur!

BİLİYORUM ZOR.

HERKESİN TELEFONU CAK CUK ÖTERKEN SİZE ANCA OPERATÖRDEN MESAJ GELİR(BANA DA ÖYLE)

SAĞDA SOLDA EL ELE TUTUŞAN ÇİFTLERİ GÖRÜNCE,İÇ ÇEKERSİN.

HERKESİN DÜĞÜNÜ DERNEĞİ OLUR,SEN İMRENİRSİN.

HERKES AKŞAM MAÇA GİDER YA DA SEVGİLİSİ İLE BİR KAFEYE,SEN İSE BELKİ DE TEK DOSTUN OLAN BİLGİSAYARINA

VE GENELDE YALNIZSAN;İYİ NİYETLİSİNDİR.YAĞCILIĞI SEVMEZSİN.İNSANLARI KULLANMAYI,MENFAATİ SEVMEZSİN.KIRMAZSIN,ÜZMEZSİN.SEN BAŞKASIN,BAMBAŞKA.

VE BELKİ DE SENİN YALNIZ KALIŞIN,DİĞER İNSANLARIN SENİ HAK ETMEYİŞİNDENDİR...

HEPİNİZE HAYIRLI GELECELER,YALNIZIM DİYORSANIN AYNAYA BAKIN EN BÜYÜK DOSTUNUZDA DÜŞMANINIZDA KARŞINIZDA

bana hep operatörden mesaj geliyor, kahroluyorum.

kötü durumda kör sağır görünce sevnilir mi ya ben iyiyim oh denir mi ????

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maria View Post
      bana hep operatörden mesaj geliyor, kahroluyorum.

kötü durumda kör sağır görünce sevnilir mi ya ben iyiyim oh denir mi ????

Denilmez,o örnek oraya daha da kötü durumda olan insanların varlığını hatırlatmak için yazıldı

Bir görme engelliye gözlerini versen,yalnızlığı umursamaz.

Bir işitme engelliye işitme duyusunu versen,yalnızlığı umursamaz.

Biz de umursamayabiliriz...

Yorum

ben seviyorum yalnızlığı. kendi tercihim. istesem çok geniş bir çevrem olabilir. çok geniş çevresi olan insanlar da yalnız hissediyor kime sorsan güvenecek kimsesi olmadığını söyler. çünkü insan psikoloji tuhaftır. insanlardan herşey beklenir, inanılmaz zor günlerimde yalnız ayağa kalktım , kimseye ihtiyaç duymadan yaşamayı öğretti bu bana.

Yorum

İşleniyor...
        X