Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobi ve aşiri utanma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal fobi ve aşiri utanma

merhaba yaşım 25 yaptıgım pek cok seyden utanıyorum kendimle barışık degilim kendime cok yabancıyım baska biri olmak istiyorum.
    Last edited by zulayha; 28-12-2015, 11:14 PM.

Yazdığın şeyler çok basit biraz detaylandir ne zamandir böyle,nasıl oldu,ilaç kullaniyormusun,doktorun varmi,herkese karşı mi ne bileyim yaz ki yardımcı olsun insanlarda.

Yorum

ben senden de kötüydüm.(şimdi biraz iyiyiyim,fakat hala adam yerine konmakta ciddi problemlerim var,42 yaşında olmama rağmen) tedavi babında elimden geleni ardıma koymuyorum.kafadan hacamat yaptırıyorum,ilaç kullanıyorum,yapabilirsem ufakta olsa ağız kavgası cinsinden )insanlarla kavga ediyorum(tedavi etmiyor ama takıntının acısını hafifletiyor),çörekotu yiyorum,dişimi misvaklıyorum,yürüyüş yapıyorum,dua ve ibadet ediyorum (ibadetim aynı zamanda Allah rızası için) ,sırada sülükle tedavi var.heralde en son elektroşoku deneyeceğim.kısmetde ne varsa artık..
      Last edited by birzamanlarben; 06-01-2016, 12:16 AM.

Yorum

Bunlar sadece düşünce bende kendimi sevmiyordum herşeyden çekiniyor utanıyorum hep olumsuz düşünüyordum sonradan okb ye çevirdi çok acı çektim çok geriye gittim ama simdi düşününce kim onlar diyorum ben herkesten iyiyim diyorum biz çok hassas insanlarız herkesi kendimiz gibi sanıyoruz ama insanlar öyle değil acımasız oyuzden guclu oluşan ailene saril dostlarına sarol onlardan başka kimsenin gözüne girmeye çalışma sen özel ve teskin bu dünyada kendi değerini bil düşüncelerle yıpratma pişman olursun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sevdalim View Post
          Bunlar sadece düşünce bende kendimi sevmiyordum herşeyden çekiniyor utanıyorum hep olumsuz düşünüyordum sonradan okb ye çevirdi çok acı çektim çok geriye gittim ama simdi düşününce kim onlar diyorum ben herkesten iyiyim diyorum biz çok hassas insanlarız herkesi kendimiz gibi sanıyoruz ama insanlar öyle değil acımasız oyuzden guclu oluşan ailene saril dostlarına sarol onlardan başka kimsenin gözüne girmeye çalışma sen özel ve teskin bu dünyada kendi değerini bil düşüncelerle yıpratma pişman olursun
          bu çözüm, sizi belli bir süre yükesltse de sonrasında, yaşayacağınız ilk daralmayla daha çok düşmenize sebep olur. daha sonra tekrar bu düşüncelerle ayağa kalkarsınız derken, bi iyi bir kötü olan bu haller, uçlaşmış bir duruma gelir, kimilerinde narsistik kişiliğe kimilerinde bipolar bozukluğa sebep olur. bunu sizi korkutmak veya kaygılandırmak için söylemiyorum, aslında tüm psikolojik bozukluklarının temelleri aynıdır, ve giderek bir çığ gibi büyür ve şekillenir. temelde anlaşılması gereken, bu sorunları dış dünyadaki insanlar veya durumlar değil, sizin zihninizde algılayıp yorumlama şekliniz oluşturur. kendinize ozgüven aşılarken iyi yanlarınızı kendinize söylemelisiniz, bunu yaparken diğerlerini kafanızda yermenize aşağılamanıza gerek yok. bu size zarar verir, karşınızdakilere değil, daha çok kabuk bağlamanıza daha içinize kapanmanıza sebep olur, yani özgüvenizi kendinizi tanıyarak kazanın, ben buyum diyin, ucunu kaçırmayın, bunun süper egoya dönüşmesine izin vermeyin, farkındalığınız olsun

Yorum

İşleniyor...
          X