Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobililer Kendinize Gelin!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobililer Kendinize Gelin!!!

Uzun oldu ama hepsini okuyun faydasını göreceksiniz.

Ya arkadaşlar buradaki başlıkları okuyorum ve inanın şok oluyorum ve bazen çok sinir oluyorum. SF'li arkadaşlar Allah aşkına (ateist adama Allah dedirttiniz :P) kendinize gelin ya. Niçin utanıyorsunuz bu kadar, neden kendiniz hayattan geri çekiyorsunuz? Bunları okuyun ve okuduktan sonra sadece biraz düşünün en fazla 5 dakika.

Etrafınıza bakın ne kadar çok namussuz, yalancı, riyakar, iki yüzlü insanlar var eminim. Okulda not için hocalara yağ çeken tipler, iş yerindeki patron yalakaları, gözünü para bürümüş patronlar, arkasından sövdüğü adamın yanında onun yüzüne gülen tipler, sizi kazıklamaya çalışan esnaf, sizi kandırmaya çalışan emlakçı, depozitonun üstüne yatmaya çalışan ev sahibi, sürekli milleti gözetleyen komşular, hiçbir konuda sorumluluk almayan yalancı politikacılar. Evet eminim biriyle karşılaşmışsınızdır. Peki bunlar utanıyorlar mı bu yaptıklarından? Hayır utanmıyorlar. Hayattan olabildiğince zevk almaya bakıyorlar. Sizin ne düşündüğünüz önemli değil onlar için. Onlar hayatı bu kadar dolu dolu yaşarken siz neden utanıyorsunuz. Asıl utanması gereken onlar değil mi?

Bir başka konu kendini çirkin bulanlar; vücudunda kusur olarak nitelediğin şeyleri sen mi seçtin? Niye bunu bu kadar kafaya takıyorsunuz. Herkes filmlerdeki dizilerdeki gibi yakışıklı veya güzel değil. O hayatlar gerçek değil televizyondaki her şey yalan gerçek olan sizsiniz.

Sonra sürekli kendisini başkalarını izlediğini düşünenler; arkadaşım milletin işi gücü yok da seni mi izleyecek, herkes kendi derdinde kimisi kredi kartı borcuna batmış, kimisi sevgilisi ile ayrılmış, kimisi işsiz kalmış. Adamın başka işi gücü yokta vay x nasıl yemek yiyor, vay x'e bak ne komik, vay x'e bak ne garip mi diyecek. Arkadaşım sen milletin hayatında o kadar önemli değilsin herkesin daha önce de dediğim gibi derdi var, düşünecek, hakkında konuşacak daha önemli konuları var.

21 yaşındaki eski bir OKB'li

her girdiğin ortamda dalga geciyorlarsa seninle haliyle çekiniyorsun insanlardan. ben yanımdan insanlar geçerken sırtımdan kaynar sular boşalırcasına rahatsız oluyorum. aklıma hep benimle dalga geçen şahıslar geliyor, yeni kişilerle tanıştığımda bu da mı öyle acaba diyorum. derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer...
    öldürmeyen acı güçlendirir !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: signora_rosa
      her girdiğin ortamda dalga geciyorlarsa seninle haliyle çekiniyorsun insanlardan. ben yanımdan insanlar geçerken sırtımdan kaynar sular boşalırcasına rahatsız oluyorum. aklıma hep benimle dalga geçen şahıslar geliyor, yeni kişilerle tanıştığımda bu da mı öyle acaba diyorum. derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer...
      bu bilinçdışının yaptığı bişeymiş tanımadığın kişiye ilk anda etiket yapıştırıverir mişsin bilinçdışı katıymış ve düşünmeden hareket edermiş sadece yaparmış arkadaşım istediğiniz kişiye 8 dakikada nasıl evet dedirtebilirsiniz kitabından öğrendim bunları bi bak istersen bence değer

Yorum

evet destny89 . ilk an hep önemlidir, önyargılardan kurtulmalıyız. bu da diğerleri gibidir dememeliyiz aslında.

Yorum

evet destny89 . ilk an hep önemlidir, önyargılardan kurtulmalıyız. bu da diğerleri gibidir dememeliyiz aslında.
          e bunun önyargı olduğunu biliyon neden doğmamış bebeğe don biçiyon

Yorum

BİLİNÇALTI

Yorum

BİLİNÇALTI
              işte bu bilinçaltı iyiyi köötüyü ayırt edemez ya sen bi al o kitabı herşey yazıyo bak bilinç falan bilinç altı bilinç altı sadece yaparmış iyi ya da kötü kontrol edemz belki sen o kişilerle yakın arkadaş olcan huyları sana benziyo

Yorum

yahu ben 2 yıllık sınıf arkadaşıma selam vermekten çekiniyorum , benimle dala geçen adamlarla nasıl arkadaslık kurucam

ama tavsiye ettiğin kitabı en kısa zamanda alıp okumalıyım

Yorum

yahu ben 2 yıllık sınıf arkadaşıma selam vermekten çekiniyorum , benimle dala geçen adamlarla nasıl arkadaslık kurucam

ama tavsiye ettiğin kitabı en kısa zamanda alıp okumalıyım
                  geçmez ya geçmişte nasıl bi deneyimin oldu acaba bunu bu akdar taktın kafaya okb var mıydı sen de

Yorum

evet baya ileri hemde :lol: anksiyete de var.

doktora gittim ancak ilaç kullanmıyorum .

Yorum

evet baya ileri hemde :lol: anksiyete de var.

doktora gittim ancak ilaç kullanmıyorum .
                      ilaç kullnamdan olmaz sen okul çağlarını mı takıyosun yaşın kaçtı

Yorum

şubatta 16 olacak.

Yorum

şubatta 16 olacak.
                          sen tam ergenlik çağındasın bu çağ öyle pis bi çağdır ki 1 i 10 yapar

Yorum

öyle malesef... zaten küçükken bambaskaydım ben. hiperaktivitem vardı , fırlama acayip bişeydim ne olduysa lisede oldu...

Yorum

öyle malesef... zaten küçükken bambaskaydım ben. hiperaktivitem vardı , fırlama acayip bişeydim ne olduysa lisede oldu...
                              onun tedavisi de ayrı hiperaktifler çok zeki olurlar

Yorum

İşleniyor...
                              X