Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okul fobisi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okul fobisi

okuldan oldum olalı nefret ediyorum.orta 1 den lise sona kadar hep okulda konumum aynıydı.lakaplar olsun itilip kakılma falan tek bir arkadaşla gezerdim herkezle kaynaşamazdım.kasardım sohbet etsem bile geri plandaydım.okulda topluluk önünde rezil olduğum oldu bazı dönemlerde herkezi kendimden aşağı görüyordum.manik depresif gibi konudan konuya atlama sonra aşırı özgüven falan okulu dondurmuştum burda daha önce bahsettim.şimdi yine başladım arkadaş dedi 2 hafta sonra yine bırakırsın haklı beni tanımış ama bırakamam 1 sene okur kalırsam askere giderim.okulda yalnız görülmekten çok korkuyorum. :roll: kasılmalar bilmiyorum geçen sene kadar olmaz ama kafa dengi biri bulacakmıyım?yoksa okuldan sıkılıp kendimi yine kafa bulurkenmi bulacağım ama kendime söz vermem lazım almam gerekiyor artık?devam edebilicekmiyim?yalnız hissediyorum kendimi kalabalıkta hep

...

lisseyi açıktan da bitirebilirsin sanırım. yaşadığın olumsuz olaylar sende okulla ilgili kötü bir izlenim oluşturmuş. ama okumak çok güzeldir. kendini önce okula karşı kötü empoze etme. bu sene her şey çok güzel olacak diye döneme başla. bu konuda rehberlikten yardım alabilrisin...

Yorum

umarım düzgün biri bulurum takılcak arkadaş eskiye göre daha iyiyim şuan geçen sene otobüse dahi binemiyordum ter basıyordu aşırı bir ter gidiceğim yere varmadan kendimi araban atıyordum resmen..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
        ben de okul hayatım zor geçti böyle, aşağılanmalar, hakaretler...
        okulu insanlardan bağımsız düşünmek lazım. sen şu anda okulun diğer yönlerine değil sadece insanlarına odaklanmış durumdasın. ama biticek okul ve o insanları bir daha görmeyeceksin. o yüzden okulu bitirmek amacın olsun ve amacımı gerçekleştirmek için gidiyorum diye düşün. derslerine odaklan. okulda illa arkadaşların olması gerekmiyor. eğer olmuyorsa, insanlarla anlaşamıyorsan-ki bu gayet normal- yalnız gidip gelirsin. kimseyle muhattap olmak zorunda değilsin. çünkü esas amaç arkadaş edinmek değil okulu bitirmek. bu anlamda algını değiştirmeye çalış.
        teşekürler saol

Yorum

okula başladım bugün normal insan ölçülerinde biriyle takılıyorum daha önce yakın arkadaşım çok dikkat çekiyordu zaten onlada mecburen takılıyordum.iyi çocuktu ama neyse kimseyi küçümsemeyelim.okulun ders arası biraz fazla zaman geçirme bakımından bir kız kestirmem lazım gözüme yoksa çekilmez okul çekilirde zaten çok sıkıntılı bir adamım eskiye göre panik anksiyete yok bende paronaya var az oda yeni çevreye girmem nedeniyle bu takıldığım arkadaş iyi biri normal biri bende daha önce kendimden daha iyi durumlularla takılmazdım kompleks galiba en önemlisi kalmadan geçmek için çalışıcam devamsızlık yapmam bu arkadaş oldukça en kötüsü yalnız görülmek olmak..

Yorum

en zor şey içten gelen sesleri susturmak kuzenin dediği gibi tek birkişiye odaklanmayacağım sosyal zekammı düşük bu kazanılır bir zekamı?yetersiz görüyorum kendimi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anti-depresan
              en zor şey içten gelen sesleri susturmak kuzenin dediği gibi tek birkişiye odaklanmayacağım sosyal zekammı düşük bu kazanılır bir zekamı?yetersiz görüyorum kendimi..
              içten ne ses geliyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                içten ne ses geliyo
                git al 3-4 kutu bali geberene kadar çek bukadar acizmiyimde diyorum kendime zaten bağımlı olarak yaşamam bundan sonra bir kaç haftadır esrarda çekmiyorum.insan ilişkilerinde iyi değilim yaşadığım olumsuzluklardan..bunlar söylemeyim diyorum ama öle sıkıntı verici ailemin verdiği emekleri boşa çıkarcam gibi geliyor zaten onlar kullanma dedicek onun yerine içki iç bari dedikçe ben gittim onlara hep gelcek kaygısı var..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                  içten ne ses geliyo
                  git al 3-4 kutu bali geberene kadar çek bukadar acizmiyimde diyorum kendime zaten bağımlı olarak yaşamam bundan sonra bir kaç haftadır esrarda çekmiyorum.insan ilişkilerinde iyi değilim yaşadığım olumsuzluklardan..bunlar söylemeyim diyorum ama öle sıkıntı verici ailemin verdiği emekleri boşa çıkarcam gibi geliyor zaten onlar kullanma dedicek onun yerine içki iç bari dedikçe ben gittim onlara hep gelcek kaygısı var..
                  HİÇ BULAŞMASAN DAHA İYİYMİŞTİ YAŞIN KAÇ

Yorum

intiharda cesaret işi ayık kafayla edenler damlardan atlayanlara şaşıyorum ne bir insanı intihara sürükler intihar eden sadece alt kesim değil belki ilk intihar etcek kişi olsam cesaret edemezdim ama edicemde demiyorum ama ediceğim zaman oldu yaptımda ogünün sıkıntıları gelirse yine çok fena

Yorum

yaşım 20 bali tahmine 15 kere çekmişimdir ex 6 hap attım esrar 6-7 içmişimdir birde bunun üstüne bir çok antidepresan yutmak intihara teşebbüs ben eeg diyolar galiba ondan da şüpheliyim emr da birşey yok dediler ama bunlar illa beynimde hasar bırakmıştır.algı demek sıradan mutlu şeyleri algılayamıyoruz

Yorum

hiç tahmin ettiğim gibi kötü gitmiyor.gayet aklı başında insanlarla takılıyorum valla yavaş yavaş yenmişim ben sosyal fobiyi

Yorum

yaşım 20 bali tahmine 15 kere çekmişimdir ex 6 hap attım esrar 6-7 içmişimdir birde bunun üstüne bir çok antidepresan yutmak intihara teşebbüs ben eeg diyolar galiba ondan da şüpheliyim emr da birşey yok dediler ama bunlar illa beynimde hasar bırakmıştır.algı demek sıradan mutlu şeyleri algılayamıyoruz
                          sende bendensin kardeşim. memnun oldum...

Yorum

okulda yaşadığım sorunları falan yazsam bitmez kafana takma diyene sinir olurdum ama kafaya takmamak gerektiğini sonradan anladım gülüp geöicen hıhı diyecen seni pısırık görenlere inad derslerinde başarılı olucan parmak kaldırıp konuşucan emin ol sana alışırlar böyle yaptıkça ilk başlarda konuşurlar ama sonra söz aldıkça senide tanımaya başlarlar yavaş yavaş uzun cümleler kurmadan başlayabilirsin hani binlerce ark olması gerekmiyor 1 tane olsun ama düzgün olsun uyuşturucu kullanmışsın üzüldüm bu sorunları yenmek istiyorsan yardım al bırakmana yardımcı olurlar

Yorum

siz ne diyosunuz ya, ben okulumdan oldum bunun yüzünden. içmeden derslere giremezdim..

Yorum

İşleniyor...
                              X