Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SF'liler icin uygun meslekler?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• zeynepguclu
    replied
    bence bundan kurtulmak daha iyi. ben daha kurtulabilmiş değilim ama

Leave a comment:

• tuqba14
    replied
    Sf'lilerin yapabileceği meslekleri araştırmak yerine Sf'lilerin kendine özgüveni hakkında bir toplum-örgüt oluşturulması daha yararlı olur.

Leave a comment:

• defne
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kılıç View Post
    bence öyle bir meslek seçmeye çabalayacağına, sf'ni yenmeye çabala..
    belki seçeceği meslekle yener sf'yi

Leave a comment:

• kılıç
    replied
    bence öyle bir meslek seçmeye çabalayacağına, sf'ni yenmeye çabala..

Leave a comment:

• pesimistik
    replied
    Orjinal yazı sahibi: melleril300 View Post
    gazetecilik en uygun meslektir.

kesinlikle,çok da zevklidir...

Leave a comment:

• melleril300
    replied
    gazetecilik en uygun meslektir.

Leave a comment:

• desperado54
    replied
    en sosyal meslegı secmelı bence aksıne,çözüm aramıyomusun zaten bu derdıne.?

Leave a comment:

• SiyahSüt
    replied
    Herkese merhaba ben 21 yaşındayım ve sosyalfobiliyim küçüklüğümden beri kendimde farklı birşeyler olduğunu bilerek yaşamaya calıştım çocukluğum gayet iyi geçti buna rağmen belki kimsenin kaldıramayacağı seylerle mutlu olarak büyüdüm ailem beni çok sever tek evlatlarıyım benim için ellerinden gelen ne varsa yaptılar halada yapıyorlar ama ben onlara bunların karşılığını henüz veremedim sosyal fobili olduğumu sadece annem biliyor babam bende olanın farkında pek değil ama üzüldüğünü biliyorum ben meslek lisesi mezunuyum tabi bu süre zarfında sosyal yaşantım gayet iyiydi yine çekingenlik utangaçlık olsada yanlarında mutlu olduğum onlarında mutlu olduğunu bildiğim 4-5 kız arkadasım vardı erkek arkadaşım vardı ( sevgilim ) ben çevremdeki insanları mutlu eden biriyim espirili bir insanımdır ne biliyim saçma olucak ama iyi biriyimdir kısaca herkes bunu söyler hakkımda mutlaka.İş yasantıma gelirsek 17 yasından beri calıstım iş yerindeki insanlarla cok iyi anlastım pek sorun yasamadım herkes bana güvenir ve severdi bir kaç iş yeri değiştirdim tabi o zamanlar iyi bir hayatım vardı.yani suan sizin düsündüğünüz gibi sosyal fobiye uygun bir meslek aramıyordum meslek lisesi okuduğum icin hemde cilt bakımı okudum güzellik salonlarında ve bir otelde calısma fırsatım oldu.yani gayet sosyal bir mesleğim var seviyorumda bu işi yapmayı.suan olduğum duruma gelirsek 3-4 senedir evden bile dısarı cıkmadan yasıyorum hiç bir arkadasım yok ( sosyal fobililer bilir bu durum bizi insanlardan koparır )sadece ailem ve ben nasıl delirmeden durabildiğime kendimde hayret ediyorum düsünmek istediğim zamanlarda.henüz bir doktora da gitmedim bunu yeniceğimden eminim hayatıma tekrar kaldığım yerden devam ediceğime eminim korkumu yenersem düzelicek biliyorum bunları söylemenize gerek yok tek istediğim şey İstanbul'da iyi bir psikiyatr varmı bu durumu yenenlerden özellikle yardım bekliyorum.gittiniz doktorun adını ve adresini söylerseniz sevinirim umarım bu durumdan muzdarip herkes bir gün yener.Mutlu olmak varken Sosyalfobiye uygun bir meslek aramak kötü bir durum ayrıca bu seni mutlu etmez.Tek kalmayı kimse haketmiyor arkadaşım ben yalnızım mutluyum diyen birisi varsa yalan söyler.

Leave a comment:

• .::yabancı::.
    replied
    Durmak yok yola devam...) Cidden okadar çok sf konuları okudum ki, kendimden şüphe eder oldum..:d
    acaba bende sflimiyim die...Ben ki bu kadar psikoloji alanında ilgili ve meraklı birisi var olmayan bir şey üstüme koydum bile sahiplendim.Birde siz içindesiniz bu kadar sf die girer araştırırsanız bence kendinizi tedavi yerine hastalığınıza yapışmış olursunuz...Tamam kolay değil sizi anlamadığımızıda söylersiniz.Söylüyorsunuz siz die derken bile kendimi suçladım.Biz böle olmamalıyız. Oturun bi deniz kenarına insanları izleyerek ne kadar gereksiz insanlar var ama çaktırmıyor hiç kimse.Kalabalıklar içinde karıncalar gibi kendine düşen görevleri yapıyorlar...Eminim ki şimdi bana diyorsunuz uzaktan davulun sesi hoş gelir.Alakası bile yok.Size yapabileceğim en büyük iyilik en yakın gerçeği söylemektir...Gerçeklerden uzaklaştığınız müddetçe sf die nitelendirdiğimiz hastalıktan kurtulamasınız.. öneri vermiyorum.Sadece düşüncelerim bunlar

Leave a comment:

• desperado54
    replied
    Neyi istiyosanız onu yapın,emn olun yaparsınız üzerine gidin o topluluğun içinde öleceğini de bilsen gidin yapın..Başka türlü asla düzelmez bu..Ve düzelmicek diye de istediğimiz mesleğe yapmayacakmıyız?Elbette yapacağız ve elbette düzelecek bu durum BAŞKA YOLU YOOK

Leave a comment:

• ultrAslan
    replied
    Sosyal fobiliyim diye kendinizi sartlamayın,öyle dahi olsanız bunu hayatınızın bir dönemini kapsayan gecici bir sorun olarak görün.Tüm hayatınızı bu gecici soruna göre planlamak yerine bu sorundan kurtulmaya calıssanız.Yani cok basit cözüm yolları var.Sadece üstüne gitmek bile baslı basına bir cözüm...

Leave a comment:

• herecomesthesun
    replied
    Üstüne giderek İngilizce öğretmenliği düşünüyorum. O benim önümü kesemeden ben onun önünü keseceğim.

Leave a comment:

• Argamemnon
    replied
    Orjinal yazı sahibi: secondarycolor
    Tedavi olmayı denediniz mi? Sosyal Fobililer yaşadıkları anksiyeteye rağmen sosyal olmak isteyen kişilerdir. Siz çevirmenlik ya da benzeri insanla yüzyüze iletişimi gerektirmeyen bir iş yaptığınızda kendinize kötülük etmiş olursunuz. Bu tarz işler size uygun değil diye düşünüyorum, fakat tedavi olmak şart. Hastalığınıza göre hayatınızı şekillendirmeyin.
    Evet su anda bile terapi goruyorum. Insanlarla iliski kurmaktan tamamen kacmak istemiyorum, sadece is ortamlarinda istemiyorum cunku kesinlikle dayanamiyorum.

Leave a comment:

• Argamemnon
    replied
    Orjinal yazı sahibi: 01234
    Seni ümitsizleştirmek istemiyorum ama

SF içi uygun meslek belki bulursun

ama SF için uygun bir hayat yok

En iyisi yenmeye çalış
    Uygun meslek bulduktan sonra gerisi kolay...mecbur muyum sanki evlenmeye ya da cok aktif bir sosyal hayat kurmaya. Bana mutluluk vermeyen hatta rahatsiz eden birseyi neden isteyim ki??
    Last edited by Argamemnon; 30-04-2010, 12:13 AM.

Leave a comment:

• Argamemnon
    replied
    Orjinal yazı sahibi: forte-donna
    iş seçmek yerine sf yi yenmeye karar vermeyi deneseniz....evet zor bir hastalık fakat yenen çok insan var...psikolojik rahatsızlıklar içinde kolay atlatılabilen hastalıklardan biri...tabi doğru tedavi ve hastanın kendini geliştirmesiyle....hayat güzel kendinizi bu şekilde sınırlamayın...
    Yenemedim, yenemiyorum..ozellikle insanlarin yaninda performans gerektiren durumlar soz konusu oldugunda. Disari cikmak, otobuse binmek o kadar zor degil. Yani ikisini karsilastirmak mumkun degil. Kolay atlatanlarda muhtemelen hafif sosyal fobi var; ben ve benim gibiler malesef cok farkli...
    Last edited by Argamemnon; 30-04-2010, 12:04 AM.

Leave a comment:

İşleniyor...
X