Duyuru

Collapse
No announcement yet.

burdan birisiyle evlenmek

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

başlığı açalı en fazla 2 3 saat oldu bu kadar çok tıklanması güzel

demekki insanlar bu konuya karşı ilgili belkid e evlenmek isteyenlerde vardır içinde

ölüyorum diye başlık atsaydım en fazla 20 kişi bakardı

biz toplum olarak meraklıyız böyle şeylere

Yorum

bence farklı bir düşünce değil gayet normal bir düşünce.bende evleneceğim insnaın bu sorunları yakından tanımasını isterim çünkü ne zaman bu rahatsızlığın geleceği belli olmuyor.en azından bilen biri olursa somurtmaz ya sen yine mi hastalandın demez.nasrettin hocanın dediği gibi bana minareden düşeni getirin yaşayan bilir bu durumları.ne de olsa hekimden sorma çekenden sor demişler

Yorum

sosyal fobikliğin genetik olduğunzuu biliyosunuz dimi)) 2 sosyal fobiğin çocuğunun nasıl bişy olacağını düşenmiyorum. şaka tabe her ne kdr genetik etkisini göz önünde bulundursakda.

valla bilakis son derecee SOSYAL biriyle evlenme taraftarıyım. evllik zaten monoton bir hayat çoğu kere. bu evlilik açısından bakışım. kaldıki NORMAL biriyle evlendiğinizde bile bu DURUMUNUZU söylemeyin haaa sakın. naptınız. ben sosyo fobiğim fln ne gerek var. (insanın en yakını bile bi açığınızı görünce, heyecanlanınca, kızarınca yada dier bilumum özellikleri gösterince sosyal fobikliğin v.s. dalga geçmiyomu, ezmiyomu)bu sizinle sır olarak kalmalı ve öyle yenmelisiniz.

bu arada biz sosyal fobikler (yani, SF olduğumuzu bilip, itiraf edenler, yada en azından bunun bi sorun olduğunun farkında olanlar), diğerleri NORMAL FLN die düşünmeyin. yukarda öle dedim bende die diyorum. ailenizde, dışarda yolda, otobüste, okulda, hastande, postanede o kdr çok sosyal fobik var ki! hepsi SF ölüyolar hemde SFlikten ama ne yazıkki farkında değiller.. BİZ BİLE BİLDİĞİMİZ HALDE YENMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ O KDR. va onların haline. onun için yok sosyal fobikle evleniyim yok sosyal biriyle. aşık oludğunz sevdiğiniz o yüreğinizi her zman titretecek bulduğunuz kişi varya onla evlenn işte. bide AŞK YADA MANTIK evliliğmi diye sorarlar ya ne saçma bşydir. AŞK evliliği zaten dünyanın en MANTIKLI evlilğidir))ay çok uzun yasdım hakket bi arakaş demiş merak işte!

Yorum

olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayat_güzeldir
            bence farklı bir düşünce değil gayet normal bir düşünce.bende evleneceğim insnaın bu sorunları yakından tanımasını isterim çünkü ne zaman bu rahatsızlığın geleceği belli olmuyor.en azından bilen biri olursa somurtmaz ya sen yine mi hastalandın demez.nasrettin hocanın dediği gibi bana minareden düşeni getirin yaşayan bilir bu durumları.ne de olsa hekimden sorma çekenden sor demişler

haklısın bende böyle düşünüyrm :lol:

Yorum

dediğim gibi yaşamayan bilemez.anlarsa yaşayan anlar

Yorum

ya bırakın evlenmeyi, sohbet etmeye bile gelmezler.

Yorum

bence hasta biri evlenmemeli..utangaç olmakla sosyal fobi arasında dağlar kadar fark var..sosyal fobi bir hastalık olarak seyrediyor ve iş arkadaş aile yaşamınızı ciddi anlamda kısıtlar hale geldiyse bu evlilik için sorundur..ya da alt düzeyde bir fobikseniz durumu heryerde idare edebiliyorsanız zaten hasta bile denilemez bu kişiye..böyleyse evlenir ve mutlu olur elbette..ama benim gibi hiçbir şey yapmaz haldeyseniz bırakın evlenmeyi birileri ile iki kelam edemezsiniz..arkadaşlarınızla görüşmek kabuğunuza çekilirsiniz.hastalık kronikleşir ve kronikleştikçe ıssızlaşırsınız..böyle bir ruh halindeyken evlenmek bence deliliğin daniskası olur :lol:evlilik sorumluluktur sosoyal bir adımdır..eşiniz ailesi komşularınız akrabalarınız hepsi ile iç içe olmak durumunda kalırsınız...ben bayramlarda hiçbir şey yapmam mesela..evli olsam ne diyeceğim ''hayatım fobim tavan yaptı sen git annenlere ben gelmeyeyim mi''..bence hastalık boyutunda bir sosyal fobik evlenemez..eğer evlenebiliyor ve ortamlar da biraz sessiz de olsa katılabiliyorsa o zaman hastalığı ciddi boyutta değildir..ona sf değilde belki utangaç diyebiliriz..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
                    bence hasta biri evlenmemeli..utangaç olmakla sosyal fobi arasında dağlar kadar fark var..sosyal fobi bir hastalık olarak seyrediyor ve iş arkadaş aile yaşamınızı ciddi anlamda kısıtlar hale geldiyse bu evlilik için sorundur..ya da alt düzeyde bir fobikseniz durumu heryerde idare edebiliyorsanız zaten hasta bile denilemez bu kişiye..böyleyse evlenir ve mutlu olur elbette..ama benim gibi hiçbir şey yapmaz haldeyseniz bırakın evlenmeyi birileri ile iki kelam edemezsiniz..arkadaşlarınızla görüşmek kabuğunuza çekilirsiniz.hastalık kronikleşir ve kronikleştikçe ıssızlaşırsınız..böyle bir ruh halindeyken evlenmek bence deliliğin daniskası olur :lol:evlilik sorumluluktur sosoyal bir adımdır..eşiniz ailesi komşularınız akrabalarınız hepsi ile iç içe olmak durumunda kalırsınız...ben bayramlarda hiçbir şey yapmam mesela..evli olsam ne diyeceğim ''hayatım fobim tavan yaptı sen git annenlere ben gelmeyeyim mi''..bence hastalık boyutunda bir sosyal fobik evlenemez..eğer evlenebiliyor ve ortamlar da biraz sessiz de olsa katılabiliyorsa o zaman hastalığı ciddi boyutta değildir..ona sf değilde belki utangaç diyebiliriz..
                    bence sosyal fobinin evlenmemesi için hiçbir neden yok. zaten bütün sorunda sosyalleşmediğimiz için çıkıyor. ismi üstünde sosyal fobi. sosyalleşince de sosyal hobi oluyor. ama burda tartıştığımız bu değil. eşinizin sizinle ilgili geçrçekleri bilmesi kadar doğal bir şey olamaz. sizi olduğu gibi kabul etmiyorsa zaten evlenmeye de gerek yoktur.

Yorum

İşleniyor...
                    X