Duyuru

Collapse
No announcement yet.

göz teması ve iletişimsizlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• radiance
    adlı üyemiz göz teması ve iletişimsizlik konusunu başlattı

göz teması ve iletişimsizlik

hiçbir şekilde doğal göz kontağı kuramıyorum.insanlar rahatsız oluyor sanki onlara dik dik bakıyormuşum gibi.o an kilitleniyorum korku tüm bedenimi ele geçiriyor ama yenilmemek adına gözlerimi kaçırmıyorum.işler daha da kötü oluyor.insanlar hemen kaçırıyor gözlerini.sırf bu sebepten sosyal ortama girmiyorum insanları inciltmemek için bakışlarımla cünki bakmamak bile daha iyi belki o bakıştan. artık biriyle aynı masada oturamıyorum.yüz yüze konuşamıyorum.her anım mutsuz,gülmeyen bir yüz ve kimse gülümsemeyen bir insanı sevmiyor.yolda eski bir arkadaşımı görsem göz teması vs sorunlarından bakmadan geçiyorum.korku cok yogun oluyor.depresyon ve sf ikisi birleşti mi merak ediyorum.gülümsediğim şeyler cok azaldı,hayattan aldığım tat azaldı,sanki 20 yaşında 40 yaş bunalımı gibi birşeye girdim.bir yandan zaman geçiyor ve gençligim böyle boş,hastalıklı dönemlerle eriyip gidecek diye cok korkuyorum.ne yaparsam yapayım bana yeterli olmayacak,aşamayacağım diye düşünüyorum.aslında net bir isim de koyamıyorum durumuma.1 arkadaşım var onun arkadaş ortamında donup kaldım.biri bir şey soracak ben de cevap veremeyeceğim diye içim içimi yiyor.ki öyle de oldu.gözlerim yere bakık şekilde cevap verdim,herkes bir öf çekti ve bu kendime olan özsaygımı daha da azalttı sanki.cok doluyum aslında aksamları agladıgım oluyor ama beni gören sert suratsız bir adam sanar diye düşünüyorum.depresyon teşhisiyle tedavi gördüm devam etmeyi düşünüyorum ama asıl sorunum sosyal fobi diye düşünüyorum.yolda bile birileri beni izliyormu diye kafama takıyorum.yüzüme bakılmasına tahammül edemiyorum.beni bu konuda eleştirecekler diye de korkuyorum.cok büyük bir cıkmazdaymışım gibi.ne yapmalıyım

• Guest's Avatar
    Guest replied
    özgüvensizlik en büyük sorunun ve sosyal fobinin de birkaç etkisi görülüyor doktor değilim yani benim düşüncem bunlarBir ortama girerken ya da bir işe girişirken ben yapamam edemem elime yüzüme bulaştırırım gibi düşünceleri kafandan at çünkü bunlar senin motivasyonunu düşürür ve seni olumsuz yöne doğru çeker aslında en tehlikelisi kabullenmek kendinin bir şey beceremeyeceğini kendini sürekli telkin etmelisin ve karşındaki kişileri gözünde büyütmemelisin onlara dikkatlice bak onlarda mükemmel değiller onlarda konuşurken sonunu bağlayamıyorlar ya da şaçma sapan bir şey söylüyorlar ayrıca gözlerini de kaçırıyorlar

Leave a comment:

İşleniyor...
X