Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hergün Ölecekmişim Gibi Geliyor :( Lütfen yardımmm

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hergün Ölecekmişim Gibi Geliyor :( Lütfen yardımmm

Başlıktada belirttiğim gibi ölüm korkum var.ama sadece bu sorunum yok başka sorunlarımda var.daha önceden böyle sorunlarım yoktu ama nedense sonrada oluştu.4 sene önce kardeşimi araba çaptı ve bu ilk olaydı.çok şükür bir kaç sıyrıkla atlattı ama o günkü halimi halen unutamıyorum.daha sonra ise bundan 3 yıl önce kendimden daha çok sevdiğim bir yakınımı kaybettim ve belkide beni en çok etkileyen olay buydu.bundan 2 sene önce kardeşim epilepsi nöbeti geçirdi.bu nöbet yaklaşık 1 yıl boyunca her 3 ayda bir tekrarladı.şuan şükürler olsun ki uzun süredir tekrarlamıyor.

Şuanki halim:
    Ölümden korkuyorum.Kalbim sürekli ağrıyor yada sıkışıyor.uçağa binemiyorum ve aklıma bile getiremiyorum.kendimden çok ailemden birinin ölmesinden korkuyorum.evin içinde bir ses duysam annemi,babamı,kardeşlerimi kontrol ediyorum.kardeşim su içerken "acaba genzine gidip ölür mü" veya "annem arabayla hızlı gidip ya kaza yaparsa,kardeşime okulda ya birşey olursa" diye kendi kendimi sıkıntıya sokuyorum.uykuda ölüp uyanamamaktan korkuyorum.pek günah işlememe rağmen günahkar olduğumu düşünüyorum.hayatta başarısız olmaktan korkuyorum.ne yapacağım hiç bilmiyorum
    daha önceden psikolojik destek aldım ve belli süre hap içtim.ama sonradan o hapların bir yardımı olmadığnı anladım ve geri bıraktım.elimden sadece zamana bırakmak ve korkularıma teslim olmak geliyor.ne yapacağım

ayrıca aşırı heyecanlanıyorum.kalbimin alt köşesinde sürekli birşey oluyormuş gibi geliyor

fırsatınız varsa mutlaka bir psikologa gidin. Bende de var yaşadıklarınızın bir kısmı, ben de gitmeyi düşünüyorum.

Yorum

Ankara'dasanız Tıp fakültesi psikyatr bölümünü tavsiye ederm.. Egemen bey vardı hala ordaysa çok yardımcı olcaktır.
      ßir çocuk olmak vardı gozlerınde..
      Gece olmak belkıde,gozlerın ışıl ışıl guldugunde..

Yorum

Ölümden neden korkuyorsunuz.Ölüm ne ifade ediyor sizin icin.Bu soruları cevaplayın,ölüm korkulucak birsey degil bana göre(kendim icin).Yakınlarımın basına birsey gelmesinden bende korkarım ama daha ciddi durumlarda.Yani bir müddet haber alamama ya da hastalık gibi.Sizin endiseleriniz yersiz gibi duruyor.Suanda onlarca akrabamın hepsi benden uzak.Aynı sehirdeyiz ama.Suanda baslarına bir sey geliyor mudur diye endiselenmek psikolojik bir sorun gibi gözüküyor.Psikologa basvurunuz bence...
        Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
          Ölümden neden korkuyorsunuz.Ölüm ne ifade ediyor sizin icin.Bu soruları cevaplayın,ölüm korkulucak birsey degil bana göre(kendim icin).Yakınlarımın basına birsey gelmesinden bende korkarım ama daha ciddi durumlarda.Yani bir müddet haber alamama ya da hastalık gibi.Sizin endiseleriniz yersiz gibi duruyor.Suanda onlarca akrabamın hepsi benden uzak.Aynı sehirdeyiz ama.Suanda baslarına bir sey geliyor mudur diye endiselenmek psikolojik bir sorun gibi gözüküyor.Psikologa basvurunuz bence...
          Ölüm benim için yok olma ve mikrorganizmalar tarafından parçalanmaktan ibaret
          geceleri ruyamda 1-2 kere oldu bu
          hertarafım tutuluyor ve kalbimin durdugunu hissediyorum konusamıyorum bagramıyorum ve sonra
          kendime sakınce ölcem galiba diyorum ozaman uyanıyorum ve gözümü actıgımda ne görüyorsam ruya esnasındada ayni acidan görüyorum odami biraz acaip
          Never Back Down

Yorum

yaşadığın üzücü olaylar bu durumu tetiklemiş adeta bi travmaya dönüşmüş senin için. ve ölüm korkusu bir takıntı olmuş.bunu dahada ilerletme güvendiğin bir doktorla tedavini tamamla. ilgini başka şeylere yönelt sürekli bu korkuna takılma mümkünse zihnini boş bırakma.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
              Ölüm benim için yok olma ve mikrorganizmalar tarafından parçalanmaktan ibaret
              geceleri ruyamda 1-2 kere oldu bu
              hertarafım tutuluyor ve kalbimin durdugunu hissediyorum konusamıyorum bagramıyorum ve sonra
              kendime sakınce ölcem galiba diyorum ozaman uyanıyorum ve gözümü actıgımda ne görüyorsam ruya esnasındada ayni acidan görüyorum odami biraz acaip
              Rüya esnasında çekilen olası bir acı gerçekten de uyku sırasında beyinde hissedilir. Rüyada vurulursak, yüksek bir yerden düşersek, ölürsek, genelde bir anlık acı ile uyanırız. Gerçekten çok ilginç bir şey doğrusu.

İlk mesajı yazan kişiye, gerçekten kendini çok zorlamışsın. Fakat zamanın olduğu zaman gerçekten yardım almanı tavsiye ediyorum. Kendine oyalanacak bir iş bul, müzik ile, sanat ile uğraş. Aklına korkunu getirmeyecek şeylere yönel. Ama dediğim gibi, profesyönel yardım alman çok faydalı olacaktır. Hastalanma süreci ne kadar yavaş biliyorsun, grip ve nezlede bile. Ama iyileşme süreci de öyledir ve iyileştiğini anlamazsın bile. Bu konuda da öyle, ilaçlar yardım edecektir.
              :113: http://www.youtube.com/watch?v=9WbKBKima4Q

Yorum

olumden korkmana gerek enınde sonunda olucez nasıl olsa erken olursek aslında daha ıı olur hem gunah ıslemeden hemde daha fazla acılara tıkanmadan olur gıderız ..tabı bu sana kolay gelmez bılırım....ama hıc korkma sonuçta herkes olucek hergun bunu dusunursen sonra dahada hastalık halıne takıntı halıne gelır sende ......

en ıyısı anı yaşa gerısını boşver gıtsın....

duzgun bır doktara gıt duzgun ılaçlar versın beırlı sure sonunda zaten sende duzeldıgını farkedıceksın...

zaten hepımız su anda ruyadayız oldugumuzda asıl uyanacağız o yuzden tatlı ruyalar gor......

Yorum

İşleniyor...
                X