Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yardımınıza ihtiyacım var

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yardımınıza ihtiyacım var

arkadaşlar hepinize merhaba.az önce yab hakkında araştırma ayaprken siteyle karşılaştım ve hemen üye oldum.paylaşımlarınız gerçekten çok içten.
    gelelim benim sorunuma .3-4 ay önce beynimde tümör olduğuna inanmaya başladım.araştırdım ve araştırdıkça tümör belirtilerini yaşadım kendimde. en son acil mr a girdim ama temiz çıktı(gerçi inanamıyorum,ya dr yanlış baktıysa,ya göremediyse diye.)ve bu süreçte kulak ağrısı ardından çınlama başladı.ne kadar dr gittiysem de temiz çıktı kulaklarım en son da yab teşhisi konuldu.2 aydır ilaç kullanıyorum,evet önceye göre daha iyiyim ama kulak ağrım devam ediyor.ve çınlama daha da arttı.sizde de var mı bu kulak meselesi.
    kulağım ağrıdıkça ve çınladıkça da yoğunlaşıyorum ona ben yoğunlaştıkça da o artıyor.kısır döngü yani.normal mi kulak çınlaması ne olur cevap vern.artık yavaş yavaş acaba kulağımda tümör mü var takıntısı başlayacak.
    BU ARADA ETRAIFMDAKİ KİMSE BENİ ANLAMIYOR.GEÇER,TAKMA KAFANA,SEN GÜÇLÜSÜN, İLAÇ DA NEYMİŞ GİBİ SÖZLERDEN BIKTIM.BENİ ANLAYACAK PEK ÇOK İNSANIN VAR OLDUĞUNU BİLMEK BİLE GÜZEL.
    TEŞEKKKÜRLER........

İç kulağın yaşlanması,
    - Kulağa giden damarlarda daralma,
    - Yüksek ve düşük tansiyon,
    - Şeker hastalığı
    - Gürültülü ortamlarda bulunma,
    - Orta kulak iltihapları,
    - Orta kulakta sıvı birikmesi,
    - Dış kulak rahatsızlıkları,
    - Kolesterol ve diğer yağların yüksek oluşu
    - Psikolojik faktörler (depresyon , gerginlik)
    - Kullanılan ilaçlar (aspirin,bazı antibiyotikler..)
    - Allerji,
    neden oluyormuş.

Yorum

geçmiş olsun...

Yorum

bende de yaklaşık bir senedir kulak çınlaması var bazı geceler uyutmuyor. ama doktora gitmedim böyle pek sorun yaşamadan hayatımı sürdürüyorum snede alışmaya çalış

ha yok benm eziyet çekmeye ihtiyacım yok dersen git bi özel hastaneye doktor bey/hanım ben böyle böyle şüpheleniyorum en ince ayrıntısına kadar muayene edin bana ne var ne yok uzun uzun anlatın de ama özele git yoksa devlet hastanesinde kapının önüne koyarlar
        Bir kördüğüm ki içim çözdükçe dolanıyor..

Yorum

Daha önce doktora gittiğini ve temiz çıktığını kendin söyledin,tümör öyle gorulemeyecek bir hastalık degil emin ol mr da direk çıkar ilk önce beyninde olduğunu düşünüyordun ve onun olmadığına azda olsa inandın ve sinirsel olarak tepkimeleri suan başka yone odakladin ben inanıyorum bundada bisi çıkmaz ve bir başka yerine odaklandığında oda gidicektir sinirler çok acayip herseyi yapabiliyor bendede takıntılar var bu tarz ama belirtileri yasıyorum birebir

Yorum

birinin kendini "birinin annesi" "birinin kızı evladı" diye tanımlaması ne güzel
            ne hoş bir aidiyet duygusunun benimsenmesi

Yorum

yaygın anksiyete bozuklugu uyuyo, bas harflerine bakın tutuyor. ye a be tam yab oluyor evet evet dedigim gibi olmalı tam uydu.

Yorum

hey kimdi o mesajını silen, benim mesajım boyle havada kalıyor gibi, offf ne ilgincsiniz:S

Yorum

teşekkür ederim ilginiz için.bugün daha iyiyim.işte iyiyim çünkü kafam meşgul oluyor.ne zaman boşta kalıyorum dinlemeye başlıyorum kendimi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumral Ada View Post
                    birinin kendini "birinin annesi" "birinin kızı evladı" diye tanımlaması ne güzel
                    ne hoş bir aidiyet duygusunun benimsenmesi
                    oğlum benim tek kelime ile mucizem.zaten onun için ya bunca kaygısorgusuz sualsiz,sadece O olduğu için sevdiğim tek varlık...

Yorum

ben utkunun amcasının ikinci damadının üvey kardeşinin yengesinin teyzeoğlu .... merhaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mual-lak
                        bişeye birine biyere ait olma fikri beni korkutuyo asla istemem..ait olmak demek bagımlı olmak demek, tutsak olmak demek, özgürlüğün gitmesi demek,buda hapsolmak onın dışında yasamamak demek, bense bişeye ait degilim kimse kendime bile..

canım ,burada bunun tartışmasını yapmak istemem yalnız şunu söylemeden edemeyeceğim:bir iş,bir şehir ,bir eş,bir sevgili, aile için senin söylediklerin düşünülebilir.hatta pek çoğu için zaman zaman ben de düşünmüşümdür. ama EVLAT başka hiçbir şeyle mukayese edilmez.yıllar sonra inşallah bu duyguyu yaşadığında diyeceksin "nerelerdeydin bebeğim yıllardan beri?"neden daha önce gelip aydınlatmadın beni?kokunu gülüşünü neden esirgedin benden?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: utkunun annesi View Post
                          arkadaşlar hepinize merhaba.az önce yab hakkında araştırma ayaprken siteyle karşılaştım ve hemen üye oldum.paylaşımlarınız gerçekten çok içten.
                          gelelim benim sorunuma .3-4 ay önce beynimde tümör olduğuna inanmaya başladım.araştırdım ve araştırdıkça tümör belirtilerini yaşadım kendimde. en son acil mr a girdim ama temiz çıktı(gerçi inanamıyorum,ya dr yanlış baktıysa,ya göremediyse diye.)ve bu süreçte kulak ağrısı ardından çınlama başladı.ne kadar dr gittiysem de temiz çıktı kulaklarım en son da yab teşhisi konuldu.2 aydır ilaç kullanıyorum,evet önceye göre daha iyiyim ama kulak ağrım devam ediyor.ve çınlama daha da arttı.sizde de var mı bu kulak meselesi.
                          kulağım ağrıdıkça ve çınladıkça da yoğunlaşıyorum ona ben yoğunlaştıkça da o artıyor.kısır döngü yani.normal mi kulak çınlaması ne olur cevap vern.artık yavaş yavaş acaba kulağımda tümör mü var takıntısı başlayacak.
                          BU ARADA ETRAIFMDAKİ KİMSE BENİ ANLAMIYOR.GEÇER,TAKMA KAFANA,SEN GÜÇLÜSÜN, İLAÇ DA NEYMİŞ GİBİ SÖZLERDEN BIKTIM.BENİ ANLAYACAK PEK ÇOK İNSANIN VAR OLDUĞUNU BİLMEK BİLE GÜZEL.
                          TEŞEKKKÜRLER........
                          kendini tarifin ,ve nickin sadece annelikle anlamlı olmamalı.kendien yeni meşgale bulmalısın.ilacını kullan ne gerek var diyenlere aldırma ..kanser olma korkusu ,veya birinde bir hastalık varsa bendede varmı endişesi psikolojik.sen tıbbi gereken ne varsa yapmışsın.ilacını düzenli kullan ve kendini anneliğin haricinde tanımlayabileceğin bişeylerle meşgul ol.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: panik View Post
                            kendini tarifin ,ve nickin sadece annelikle anlamlı olmamalı.kendien yeni meşgale bulmalısın.ilacını kullan ne gerek var diyenlere aldırma ..kanser olma korkusu ,veya birinde bir hastalık varsa bendede varmı endişesi psikolojik.sen tıbbi gereken ne varsa yapmışsın.ilacını düzenli kullan ve kendini anneliğin haricinde tanımlayabileceğin bişeylerle meşgul ol.
                            teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için.inan içim rahatladı yazılanları okudukça.
                            Bu annelik meselesi arkadaşın kibar ve sevgi dolu mesajını karşılıksız bırakmak istemeyip bir iki cümle yazmamdan çıktı sanırım,ben de anlamadım.SEN KİMSİN? sırusunun cevabı ana ,olaya,mekana ve daha pek çok faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Eşimin eşi,SIRDAŞI,DOSTU,öğrencilerinin tatlı öğretmeni,komşularımın çay kahve dostu,arkadaşlarımın sırdaşı,harika lezzetlerin aşçısı,kendimin şu aralar yabancısı ve bunun yanında UTKUNUN ANNESİYİM

bir problem yok yani......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mual-lak
                              bişeye birine biyere ait olma fikri beni korkutuyo asla istemem..ait olmak demek bagımlı olmak demek, tutsak olmak demek, özgürlüğün gitmesi demek,buda hapsolmak onın dışında yasamamak demek, bense bişeye ait degilim kimse kendime bile..
                              Korkutmasa bile düşünmesi can sıkıcı oluyor. Aslında özgürlüğümüze tam manada sahip olmasak bile bir kişinin sizi kontrol etmeye çalışması ondan habersiz bir iş yaptığınızda sizi sorgulaması vs bunlar can sıkıcı durumlar gerçekten.

Yorum

İşleniyor...
                              X