Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş Fobimden kurtulamıyorum geleceğim ellerimden kayıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş Fobimden kurtulamıyorum geleceğim ellerimden kayıyor

Arkadaşlar kuaförlük mesleği yapıyorum işimi çok iyi bildiğim halde heycanlanmaktan işimi doğru düzgün yapamıyorum ciddi bakımlı zengin insanlar geldiğinde elim ayağıma dolanıyor. 4 ay oldu işten ayrılalı işi bırakmamın nedeni el titremelerimdi heyecanlandığım için işimi güzel yapamıyordum e dolayısıylada beğenilmeyince aldığım tepkılerlerede moralım bozuluyordu. Ellerim titremese işimi çok iyi yapacağımı biliyorum. Şimdi ise ben korkularımdan dolayı işi yapmamak istiyorum ailemde yapmam için baskı altında tutuyor anlamıyorlar ilaç almıyorum ama öyle bir durumdayımkı artık ne yapacağımı şaşırdım etrafımdakılerın çalışıyomusun sorularındanda bezdim bu el titrememden nasıl kurtulacağım arkadaşlar hayatım ellerimden kayıp gidiyor resmen

Son olarak birde ben önceden bu kadar kaygılı evhamlı biri değildim biraz çekingendım ama bu iş olayı moralımı bozduğundan beri her geçen gün gittikce gücsüz aciz biri oluyorum
    Last edited by Success61; 11-04-2011, 06:34 PM.

Psikiyatriste gidebilirsin. Heyecanı azaltan türde ilaçlar var, titremeye iyi gelenler de var. Tabi bir uzmanın karar vermesi gerekir
    Ayrıca heyecanlarını, korkuları teskin etmek konusunda psikolog ve psikoterapi yardımı da alabilirsin. Çünkü heyecanların çoğu bakış açısı ve düşüncelerden kaynaklanır genellikle
    Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

yani madem gül gibi mesleğni kaybetmen gibi bir tehlike var.O zaman bir hekime başvurmak şart olmuştur.

Yorum

mecbur öyle olacak ilaçlarında zamanla kalbe etikisi olurmu ondan korkuyorum çünkü görünüşe bakılırsa baya bir müddet kullanmak gerekecek benle aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar sizlerinde yorumunuz önemli herkese teşekkürler

Yorum

ilaçların kalbe bir etkisi olduğunu hiç duymadım ..
          ama siz bu stresle yaşarsanız ...
          kalbiniz zarar görür..onu biliyorumm.
          bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

ilaçlar hakkında okdar kötü yorumlar varki ilaç kullanıp dahada kötü olmak istemiyorum sanırım bu heyecanı yenmenin bir yolu yok ailemin dediği zamanla yenersin zaman zaman nere kadar zaman vallaha bıktım artık yaşamaktan
            izinde vermiyolar başka bir iş yapayım memleketin durumuda belli kararsızlıklar içinde her gün eriyorum resmen

Yorum

sana verilcek ilaç o kadar yan etki yapmaz diye düşünüorum.

Yorum

normal sosyal ortam sıkıntısı olsa sırtlanıp çekebilirim ama iş bu insanın hayatındakı en önemli şey allaha şükür başkada bir problemim yok ama kurtulamıyorum artık kafamdakı bu yersiz takıntılardan mantıklı düşünmek gerekirse titresin geçer mühim değil ucunda ölüm yok ama içten beyinden gelen birşey uygun ortamı buldumu hortluyo

Yorum

yok kardeş 4 yıllık berberim kalfalık belgem var tamamiyle anksiyete durumundan kaynaklanmakta doğru noktalara değinmişssin işssizlik ve baba parası durumlarından dolayı yükseliyor gerginliğim işimde çalısırken elim titresede bu kadar anksiyete duymuyordum ama bu titremede kurtulmam lazım tabi titremenin kaynağı heyecan ama bu tecrübesizlikten değil anksiyeteden
                  Last edited by Success61; 14-04-2011, 02:44 AM.

Yorum

heyecandan el titremesi oluyor işte hastalığın getridği bir titreme normal olsa normalde 1 senede atıyor bu heyecanı normal kişiler

Yorum

İlaçla El titremesinin önüne geçebilen varmı arkadaslar kendi elimde olsa yaparım zaten sizin düşündüğünüz mantıklı şeyleri bende kabullenıyorum ama gel gelelim mani olamıyorum

Yorum

bunlarda olmuyo böyle bakımlı yada sert yüz mizaçlı kişilerde ve aynı işi yapan birinde bu olayı sadece sakal traşında yaşıyorum saçta olmuyor ama sakin olabildiğimde çok rahat sakal traşı yapabilıyorum yani bilmemeyle alakalıda değil bu arada ilgilenıp derdimi paylaştığınız için teşekkür ediyorum çok saçma gelebilıyo ama zaten saçma olduğu için anlatıyorum bu tarz dürtülere karşılık engel olamadığım için bu forumdakı herkesi çok seviyorum dışarda birine anlatmaya kalksan alay ederler

Yorum

hafif sakinleştiriciler iyi gelebilirmi acaba kullanan varmı hekime danışarak alsam kendimi daha rahat hissedebilirmyim acaba dideral diye bir ilaç duyuyorum bu aralar sıkca

Yorum

anlattığına göre sadece düşünceden ibaret bir durum var. senile aynı işi yapıyorsa oda bu konuda bilgili hatta benden daha tecrubeli vsvs ya yanlış bir şey yaparsam düşüncesi seni sıkıntıya sokuyor bu gerginlik zaten yeter el titremesine . sert mizaclı ise bir bakışıyla senin moralini alt üst edebilir ters birşey olursa ya çıkışırsa vsvs . zengin olan gelirsede burdada komplex yapıyorsun bu kiş benden üstün vs vs gibi. anlattığın bana böle yansıdı. sadece düşünce kaynaklı işte.düşüncelerini tersine çevirebilirsen bu sıkıntından kurtulabilirsin. sert duruşlu insnalar aslında tam tersi bir ruh halindedir. zaten sana gelen müşteri güvenmese adımını atmaz kapıdan.bir nevi onlar kendilerini o dakika için senin ellerine teslim ediyor herşey senin elinde o dakikalarda istersen güzelce traş edersin istersen cızar atarsın:4:

Yorum

zaten psikolojik problemlerin hepsi aynı değilmi kardeş mesela utanan terleyen kişiler neden terlıyo bende onlara boş yere terlıyosunuz oda insan sende insansın derim ama sorun çözülmüyo İlaç şart gibi mecbur bi doktora başvuracağım merağım aynı sorunu yaşayıpta hafif ilaçlardan fayda alan arkadaşlar varsa tecrübe açısından yinede herkese çok teşekkürler yorumlar için

Yorum

İşleniyor...
                              X