Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Renk Körlüğünden mahvoldum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Renk Körlüğünden mahvoldum

İzmir Dokuz Eylül Kaptanlık kazandım. Lanet kılavuzda boy ölçüleri yazıyor, ağır ameliyat olmamış olmak yazıyor ama renk körlüğüyazmıyor gereken şartlarda. Heyet raporu lazımdı almaya gittim. Herşey tamam en son göz doktoruna gittim. Kitapçık gibi birşeyden sayıları okuttu 3 görüyorum 5 diyor. Bazen hiç okuyamıyorum. Torpil işi yapacaktık ama bu iş her 2 yılda bir tekrar edildiği için maçam yemedi. Doktora hiçbirşey yazdırmadım. Hiç gitmemiş gibi oldu. Uzunca düşündükten sonra bu rapora gemi adamı olamaz yazdırmaya karar verdim. Eğer torpil ile iş yapsam ilerleyen zamanda torpilimin işlemeyeceği doktor denk gelir (bu rapor yetkileri özel hastanelerden alınıyor, devletteki doktorlar da risk alamıyor) derken işleri halletmek üzereyim. Şimdi fakülteye gidip oradan elenme raporuyla başka bir bölüme(%99 makina veya endüstri mühendisliği) geçmek kaldı. Puan boşa gitmiyor ama o kadar hayal kurmuştum. İsteyerek gitmeyeceğim bir bölüm gelecek. Bir de kötü yanı bunlar benim suçum değil. Kimseyi suçlayamıyorum. Hesap soramıyorum...

olumlu düşünmeye çalış. her şerde bir hayır vardır derler.

Yorum

Eğer gezmeyi falan seviyorsan nühendislikte de kariyerini ona göre planlayabilirsin,kendini geliştirirsen kaptan kadar da para kazanabilir ve kara hayatı sürebilirsin...Böyle olması gerekiyormuş ki olmuş,en azından ömrünü dalgalarla savaşarak değil sevdiklerinle oynaşarak geçirebilirsin
      "Every man dies - Not every man really lives"

Yorum

İşleniyor...
      X