Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ben şimdi ne yapmalıyım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ben şimdi ne yapmalıyım

İlk defa bu foruma yazıyorum.24 yaşımdayım.25 e girecem.Üniversiteye 2005 yılında girdim.derslerimi bir türlü veremiyorum artık okuldan sogudum.7 yıl oldu hala 20 dersim var.Artık karar aldım.Okulu bırakacagım çünkü yapamıyorum.Vizelerden sonra gelen başarısızlıkla acayip cöküntü içindeyim.Fena halde
    kalp sıkışması yaşıyorum.Bir türlü kurtulamıyorum bundan.Ne yapsam Ne etsem olmuyor doktora gittim paxil verdi.Günün ancak 1 saati normalim geri kalan kalp sıkışması var.
    Dayanamıyorum intihar etmeyi bile düşündüm ama annemi çok seviyorum.onun üzülmesinden korktum
    yapamadım.şimdi okuluda bırakıyorum askerligimide yapmadım.İş desen kim alır beni bu tür
    korkulardan bir türlü kurtulamıyorum.Hadi bir iş bulduk asgari ücretle nasıl evlenecem.Sizce ne yapmalıyım.Çok korkuyorum.

hala okulu bitirme sansın var serin kanlı düşün.verebildiğin kadar dersi ver atılana kadar okuluna devam et.daha sonra aftan yararlanırsın hiç işime yaramaz diye düşünme bir diploman olsun yaşın daha genç bende okulumu 26 yalımda bitirdim 32 yaşında bitireni biliyorum.okul stresinin sağlığını bozmasına izin vermemelisin kırık notları olan tek insan sen değilsin

Yorum

artık okuldan nefret ediyorum.Bırakacagım çok kötüyüm.

Yorum

bölününüz ne hangi üniversitede okuyorsunuz?

Yorum

ankara üni ziraat fakültesi zootekni bölümü yılda 1 tane mezun veriyor

Yorum

tam aklıma gelen bölüm. en büyük hayal kırıklığı üniversiteyi kazanayım gerisi kolay deniyor ama öyle olmuyor ziraat kazanması kolay ama bitirmesi zor bir bölüm.genelde lise döneminde çalışma alışkanlığı edinmemiş öğrenciler bu bölüme gelince deyim yerindeyse afallarlar.zaten okul bitince çok fazla iş sahasının olmaması ders çalışmak için şevk de vermez insana ama o diplomaya ilerde ihtiyacın olabilir.bundan 2 yıl öncesine kadar atama bile olmayan bir bölümdü ama şuan biliyosundur her sene ziraat mühendisi atanıyor.bu ay bile 1500civarı ziraat mühendisi ataması olması lazım.20 ders çok gelebilir sana ama kesinlikle değil.bizim her sene 20ye yakın dersimiz olurdu üniversitede insan daha zorunu görmedikçe içinde bulunduğu durum çok zor gelir kesinlikle verebilirsin bu dersleri sadece bunalımdan çıkman lazım

Yorum

şuan dondurmayı düşünüyom belki seneye gelirm ama şuan çok zor görünüyor.

Yorum

İşleniyor...
              X