Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ms hastalığı mı yaygin anksiyete mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

meraba.<geçmiş olsun öncelikle.yasadıklarının aynısını bende yaşıorum.artı gözlerimde de bişi oldu.dr lara güvenmez oldum artık kesin ms im diorum. okdr aynı ki belirtiler.belki tanısınkonanalar bile daha az yaşıordur.senin mr ların ilaçlımıydı peki.bnm değildi aklıma o takıldı şimdi.bursa da ms uzmanı prof çıktım muaeneye.psikolojik dedi ek hiçbirşey istemedi...ama soru işaretlerim çok fazla.siz naılsınız şimdi.

Yorum

Merhaba bir nöroloji doktorunun takibindeyim diyebilirim. Bir yıldır cymbalta kullanıyorum... Yanma hissi ilk aylarda çoktu. Zaten paylaşmıştım sizlerle... Son 6 aydır az ama arada gidip geliyor. Son 3 aydır genel olarak daha az ama. Mesela 5-6 gündür. Ayaklarda yanma devam ediyor. Yarın yine gitcem doktora. Büyük ihtimal cymbaltaya devam diyecek. Birde son 3 aydır b12 vitamini verdi ama onu pek kullanmadım açıkcası.. ms korkusu hala devam ediyor.. Bu arada benim ilk emarım ilaçsızdı. Sonraki ilaçlı beyin ve boyun emarıydı ondada sonuç aynıydı...ben internette çok araştırma yaptım yüzlerce hastayla konuştum. Bazen ilk başlarda emarda belli olmayacağını öğrendim. Emarinda 2-3 yıl sonra çıkanda olmuş.. Yani napcağımı bilemiyorum.

Yorum

Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun benimde 2 sene önce başladı bu durumlarım titreme,kas gerginliği,cinsel problemler vb. şeyler yaşamıştım ve bunları googleye yazmamla başladı herşey parkinson, ms gibi hastalıklar çıkmıştı ve bana uyuyordu alıngan sinirli ve herşeyi üstüme çeker olmuştum dahiliye,gastroentorloji,nöroloji ve son olarak psikiyatriste gitmiştim.Kan tahlili,film,beyin mr., eeg, ekg, gibi testlere girdim hepsi tertemiz ama yine sürekli kuşku hali aslında ne yürürken nede başka durumlarda hasta değildim iyiydim ama ruhsal olarak çöküntüdeydim. Psikiyatriye gittim dinledikten sorulardan sonra okb olduğum hastalıkları araştırmamamı bırakmamı söyledi rahatlamıştım doktordan çıkana kadar daha sonra ataklar yaşıyordum ama bir süre sonra düzelmeye başladım 1 sene ilaç kullandım ve ilacı bıraktımıştı artık doktor ama tekrarlayabileceğini söylemişti bana ve tekrarlamıştı bu sene şubat ayında başlayan aynı sorunlarla ve internetten araştırmayla beraber yine karşıma ms ve parkinson çıkmıştı ve hemen nörolojiye gittim bazı testler yaptı o ara heyecanlanmıştım ve titremem vardı normalde o kadar olmazdı doktor kan tahlili istedi ve beni dinledi bunları yaşadığımı söyledim hafif kansızlık çıktı ve troid hormonlarım hemogram testlerim gayet normaldi. esansiyel tremör olduğunu söyledi bana testlerden sonra dideral verdi beni rahatlatmıştı ama uyku düzenim, sık sık idrarar, kalp çarpıntısı vs. daha sonra psikiyatriye gittim ve tekrar ettiğini bu durumları tekrar yaşadığımı söyledim doktorun karşısında rahatlamıştım ama bu kezde kaslar neden gerilir vs internetten araştırmaya devam etmiştim ilaça tekrar başlamıştım kendimi alamıyordum ama artık bıraktım ama bazı takıntılarımı bırakamadım hala icimde bazen korkular ya düzelmezsem ya ms sem ? bacaklarda yorgunluk yok karıncalanmalar yok kollar ve bacaklarda uyuşma yok kollarımda kas gerginliği var sırtımda ağrılar oluyor gerginlikten.kalp çarpıntısı oluyor ama tansiyon normal. iştahım yerinde.yanma çok çok nadir oluyor kaygılı oldugum zamanlarda oluyor. hafif gözlerde miyop var yıllardan beri ama çift görme bulanıklık vb. şeyler hiç olmadı.Tansiyonum düşmüyor,konusmamda birşey yok, normalde böyle birşey yok herşeyim normal ama sadece bende hergün sabahları erken uyanıyorum 5-6 gibi arada sıkıntılarım geliyor ama uyanınca hiçbirşeyim yok sakin bir şekilde uyanıyorum.Yaygın anksiyetede bunlar yaşanıyor bende korkuyorum sizin gibi ms mi oldum diye ama sonra diyorum yok sende birşey diye sıkıntı stres durumundan saçımda 10 kuruş büyüklüğünde bölgesel dökülme oldu artık düşünmeyeceğim diyorum bunları bir yandan korkuyorum ama ne bileyim karmaşık bir durumdayım.Hastalık hastasıyım herşeyi hastalığa bağlar oldum. Allah yardımcımız olsun.
        Last edited by cenk5821; 16-04-2013, 04:49 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cenk5821 View Post
          Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun benimde 2 sene önce başladı bu durumlarım titreme,kas gerginliği,cinsel problemler vb. şeyler yaşamıştım ve bunları googleye yazmamla başladı herşey parkinson, ms gibi hastalıklar çıkmıştı ve bana uyuyordu alıngan sinirli ve herşeyi üstüme çeker olmuştum dahiliye,gastroentorloji,nöroloji ve son olarak psikiyatriste gitmiştim.Kan tahlili,film,beyin mr., eeg, ekg, gibi testlere girdim hepsi tertemiz ama yine sürekli kuşku hali aslında ne yürürken nede başka durumlarda hasta değildim iyiydim ama ruhsal olarak çöküntüdeydim. Psikiyatriye gittim dinledikten sorulardan sonra okb olduğum hastalıkları araştırmamamı bırakmamı söyledi rahatlamıştım doktordan çıkana kadar daha sonra ataklar yaşıyordum ama bir süre sonra düzelmeye başladım 1 sene ilaç kullandım ve ilacı bıraktımıştı artık doktor ama tekrarlayabileceğini söylemişti bana ve tekrarlamıştı bu sene şubat ayında başlayan aynı sorunlarla ve internetten araştırmayla beraber yine karşıma ms ve parkinson çıkmıştı ve hemen nörolojiye gittim bazı testler yaptı o ara heyecanlanmıştım ve titremem vardı normalde o kadar olmazdı doktor kan tahlili istedi ve beni dinledi bunları yaşadığımı söyledim hafif kansızlık çıktı ve troid hormonlarım hemogram testlerim gayet normaldi. esansiyel tremör olduğunu söyledi bana testlerden sonra dideral verdi beni rahatlatmıştı ama uyku düzenim, sık sık idrarar, kalp çarpıntısı vs. daha sonra psikiyatriye gittim ve tekrar ettiğini bu durumları tekrar yaşadığımı söyledim doktorun karşısında rahatlamıştım ama bu kezde kaslar neden gerilir vs internetten araştırmaya devam etmiştim ilaça tekrar başlamıştım kendimi alamıyordum ama artık bıraktım ama bazı takıntılarımı bırakamadım hala icimde bazen korkular ya düzelmezsem ya ms sem ? bacaklarda yorgunluk yok karıncalanmalar yok kollar ve bacaklarda uyuşma yok kollarımda kas gerginliği var sırtımda ağrılar oluyor gerginlikten.kalp çarpıntısı oluyor ama tansiyon normal. iştahım yerinde.yanma çok çok nadir oluyor kaygılı oldugum zamanlarda oluyor. hafif gözlerde miyop var yıllardan beri ama çift görme bulanıklık vb. şeyler hiç olmadı.Tansiyonum düşmüyor,konusmamda birşey yok, normalde böyle birşey yok herşeyim normal ama sadece bende hergün sabahları erken uyanıyorum 5-6 gibi arada sıkıntılarım geliyor ama uyanınca hiçbirşeyim yok sakin bir şekilde uyanıyorum.Yaygın anksiyetede bunlar yaşanıyor bende korkuyorum sizin gibi ms mi oldum diye ama sonra diyorum yok sende birşey diye sıkıntı stres durumundan saçımda 10 kuruş büyüklüğünde bölgesel dökülme oldu artık düşünmeyeceğim diyorum bunları bir yandan korkuyorum ama ne bileyim karmaşık bir durumdayım.Hastalık hastasıyım herşeyi hastalığa bağlar oldum. Allah yardımcımız olsun.
          Hocam aynı şekilde şu anda bende de o korku var ve uyku vs uyuyamamaya başladım. Kaslarım seyirir , oram buram karıncalanır , iğne batma hissi olur. Kafayı yedim yiyeceğim Psikyatristim anksiyete kaynaklı dedi . Ama insan yine de korkuyor.Nörolojiye gitmedim kan testlerinde sadece d vitaminim az çıktı onun içinde ilaç kullanıyorum. Ama gece film izlerken gelen karıncalanma ve iğne batma hissi tekrar ms korkumu tetikledi. 2 haftadır kaslarım seyiriyordu Als'ye takmıştım. Nörolojiyede gitmek istemiyorum biliyorum bir şey çıkmayacak ben bu durumdan sıkıldım gerçekten. Ne yapmak gerekir hocam sen neler yaparak aşıyorsun şu anda bu durumu ?

Yorum

Yanmisiz biz bitmisiz biz ne bu len olum hastalik korkusu yeter anasini satayim kas seyirmesi yanma hissi surekli uyuma hali daha bugun norologa yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrr biktim biktim biktim

Yorum

Aynıları banada oluyor.Yaygın Anksiyete Bozukluğum var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: imray View Post
                Aynıları banada oluyor.Yaygın Anksiyete Bozukluğum var
                l
                MS tam bir muamma ve su an hastaligi gecirebildigini iddia eden bi tedavi yok.sadece geriletme tedavisi uygulanmaya calisilabiliniyor diyebilirim.
                beyinle ilgili oldugu icin herkeste ayni belirtileri gostermez.vucudun baska baska yerlerini etkileyebilir.
                soyleki bu hastaligin bi iyi yani sudur ki;iddialara góre bozulan miyelin kilif kendiliginden yenilenebiliyormus.yani vucut kendu kendini de iyilestirebilir.
                MR cektirirsen belki netlik kazanabilir ama MS ile psikolojik hadtaliklar olsun baska hastaliklar olsun cok kolat karisabiliyor.MSinde iyi bi tedavisi olmadigini dusunursek.bu durumunu kendince hafifletme yoluna gidebilirsin.

bennim esime MS tanisi konmus.górme bozuklugu vs. Yapmis.kortizonlu ilaclar vermisler.
                O zaten ilac kullanacak insan degil.kullanmamis ve bi sure sonra gecmis.yani kendi kendini iyilestiren bir hastalik oldugunu buradan biliyorum.
                Sorununun ne oldugunu tam yazmamissin ama idare edebiliyorsan doktor doktor gezip kendini yipratma bence.kobay tedavisi gorme
                gecmis olsun...

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

seyırmemı var kardesım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stigma4885 View Post
                    2 ayda 30a yakın doktora gittin en son 4 farklı norologla görüştüm.Kkmisi boyun fıtığı diyor kimisi psikolojik bende ne yapacağımı bilemiyorum
                    doktora da gitmişsin. emin ol gündemde olan bi hastalık olan MS gözden kaçmazdı.farzet ki kaçtı yapacak bişe yok çünkü atak geçirmeden birşey yapılmaz. nereden mi biliyorum? çünkü ben MS hastasıyım
                    dün yaşandı,bugün daha bitmedi, yarın ise daha yaşanmadı.bu telaş niye?

Yorum

kac ayda teshıs kondu

Yorum

bence aylar sonra oluşabilecek bişey için kendini heder etme,bir ay sonra bir daha kontrole gidersin olur biter,psikolojik bozukluklarda sende biliyorsun nörolojik belirti verebilir.tedavi alırsan bence rahatlarsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RIFATKONYA View Post
                          kac ayda teshıs kondu
                          ben atak halinde doktora gittim. 1 ay içinde teşhis kondu.
                          dün yaşandı,bugün daha bitmedi, yarın ise daha yaşanmadı.bu telaş niye?

Yorum

Eee ne yapacağız biz böyle hastalık hastası olanlar ? Benim şu anda tek sıkıntım iğne batma hissi var hafifde kaşıntı. Ara ara oluyor sonra geçiyor . Bu ms ataklarında 24-48 saat devamli mi oluyor azalmadan geçmeden ? Gerçekten ms görüp görüp çıldırıyorum . Yaşanmaz böyle.

Yorum

Bu sayfadaki arkadaşlara nasıl ulaşabilirim lütfen cevap yazın aynı şeyleri yaşıyorum kafayı yemek üzereyim bacakların kollarım acayip yanıyo

Yorum

Stigma adlı arkadaş nasıl oldunuz acaba yanmalarınız geçti mi teşhis koyulabildi mi

Yorum

İşleniyor...
                                X