Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uyuyamama korkusu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• uyuyamama korkusu

önceleri her an uyuyabilen bir insandım fakat ünv. sınav zamanı sabahlara kadar ders çalsıp eve glnce uyumaya basladıktan sonra uyku düzenim bozuldu ve geceleri uyuyamaya basladım uyuyamayınca stres yaptım her defasında saate bakıp saat 4-5 oldu gibilerinden sıkıntı yarattım kendime ve kafamda yer etti artık geceleri uyuyamıyorum ve yataga girmek istemiyorum hep bi uyuyamama korkusu içinde yatakta dönüp duruyrm. tam dalacak gibi olurkende sanki biri bana dokunup uyuyamıyosun der gibi oluyo .bişeyler düşünerek uyumak yerine hep uyuyamama yı düsüşnyrm ve olmuyo ne yapmalıyım lütfen yardım...

düşüncelerinizi kontrolunuz altında tutmak kolay bişey , sizin elinizde. yatağa girdiğinizde hiçbişey düşünmeyin, sadece gözlerinizi kapatıp yorgunluğunuza ve uykusuzluğunuza odaklanın. ben de eskiden uyuyamazdm ama insan yorulunca kendiliğinden uyuyor. iyice yorulup öyle yatağa girin geceleri, bunun için de gündüz uyumayın.

Yorum

tam olarak olmasada aynı şey benmde başıma geldi. ünv. 2. öğretim okuduğun için mecburen yarasalar gibi yaşamaya alışıyorsun ve bu durum mezun olunca sıkıntı yaratabiliyor. Doktor Largactil diye bir hap vermişti. Düzenli kullanımdan 2-3 hafta sonra uyku düzenim eski durumuma döndü. Bir dene istersen ?

Yorum

tavsiyelernz için çok teşekkurler.en kısa zamanda bir psikiyatriste gidecegim tek istediğim aklımdan uyuyamama düşüncesini cıkartabilmek okadar düşünmem gereken konu arasında geceleri uyuyamama düşüncesi olması aklımda cok sinir bozucu.

Yorum

bende uyuyamama sorunu var en saglam uyku ilacı bile uyutmuyır yani insan gibi değil kuş gibi uyuyorum 10 dakikada bir sıçrayarak uyanmalar dişlerimi sıkmalar vs

Yorum

Bu bende de bazen olur.aklına uyuyamama takılınca asla uyuyamıyorsun, saat ilerledikçe daha da kaçıyor.Çözümü inanılmaz kolay ama.Dizi mi izliyorsun, fil mi izliyorsun evde egzersiz yap hocam, çömel kalk 30 ardan birkaç kez.Kanın hızlansın.Az bi enerji yak, bak nasıl dalıyorsun uykuya.Vücut enerjisi ne kadar harcanırsa o kadar güzel bir uyku uyursun.
            Orjinal yazı sahibi: specter.54 View Post
            önceleri her an uyuyabilen bir insandım fakat ünv. sınav zamanı sabahlara kadar ders çalsıp eve glnce uyumaya basladıktan sonra uyku düzenim bozuldu ve geceleri uyuyamaya basladım uyuyamayınca stres yaptım her defasında saate bakıp saat 4-5 oldu gibilerinden sıkıntı yarattım kendime ve kafamda yer etti artık geceleri uyuyamıyorum ve yataga girmek istemiyorum hep bi uyuyamama korkusu içinde yatakta dönüp duruyrm. tam dalacak gibi olurkende sanki biri bana dokunup uyuyamıyosun der gibi oluyo .bişeyler düşünerek uyumak yerine hep uyuyamama yı düsüşnyrm ve olmuyo ne yapmalıyım lütfen yardım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NarKo View Post
              bende uyuyamama sorunu var en saglam uyku ilacı bile uyutmuyır yani insan gibi değil kuş gibi uyuyorum 10 dakikada bir sıçrayarak uyanmalar dişlerimi sıkmalar vs

ilaç kullan sen........100 mg seroquel uyutması lazım seni.......

Yorum

Herkese iyi geceler bende arkadas gibi uyuyamama korkusuyla yatakta donup dolaniyorum yarinda işe gidicem napicam bilmiyorum iş streside var zaten bi yandan işe basladigimdan beri uyku duzenim bozuldu ne yapmam gerek onerisi olan varmidir?
                Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
                  Herkese iyi geceler bende arkadas gibi uyuyamama korkusuyla yatakta donup dolaniyorum yarinda işe gidicem napicam bilmiyorum iş streside var zaten bi yandan işe basladigimdan beri uyku duzenim bozuldu ne yapmam gerek onerisi olan varmidir?

doktora git olanı biteni anlat bir süre ilaç kullan sonra bırakırsın.......

Yorum

Çözümü çok kolay ama keçi gibi iat ediyorsunuz, dinlemiyorsunuz.Uyumanın iki altın kuralı var.1- Gün içinde sporla yada çalışarak BEDENSEL olarak kendini yoracaksın.2- Gece yatarken de gözünü kullanabildiğin faaliyetler yapacaksın.Film izlemek yada kitap okumak.sürekli odaklanmak uykuyu getirir.Mutlaka dene.Uyumama lüksün yok.Ben de zor uyurum.Hiçbir yerde sızmam.Uyanınca asla tekrar dalamam.Ama bu şekilde çözdüm.
                    Orjinal yazı sahibi: specter.54 View Post

Yorum

İşleniyor...
                    X