Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uykudan bağırarak uyanma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• uykudan bağırarak uyanma

Merhaba,bir anlık yaşadığım şeyi anlatırken bayağı zorlanacağım.Neden derseniz yaşadığım o onları yazarken ve bir başkasına konuşurken aynı şeyleri yaşıyorum. Yaşadıkçada aşağıdaki anlattığım sorunları yaşıyorum.Saat sabah 5 civarı ben anımsamıyorum. Hanımın anlatmasına göre,canlı hayvanı boğazlarcasına bir bağırtı ses yaparak uyanmışım.Hanım korkudan ismimle seslendiğinde azrail yoklama yaptı dedim.Farkında değilken sonrasında hanımın tek kolunu sıkı sıkı yapışarak bir yere odaklanarak bağırmaya devam etmişim.Bunu yaparken de gözlerimde kendiliğinden dökülen gözyaşları oluşmuş. Bu 1 dk aşkın sürmüş. Sonradan komşunun arabasıyla hastaneye acile gittim.Yapılan tahlil,kalp ritmi,tansiyon ve beyin tomografisinde birşey çıkmadı.Ama, arzuladığım şey, bir an önce günün ağarması ve sevdiklerimin yanımda olmasın istedim. Sonrasında gündüz her uykuya dalışta aynı şekilde dolukarak ve ağlayarak uyanmaktayım. Hanım 10 senedir gerek uykuda gerekse normal durumda bunları yaşamadığımı ve beni hiç böyle korku ve kaygı kendiliğinden gözyaşı döktüğünü görmediğini belirtti.Hanımın benim bu halime şahit olduğum halini her gözüne bakışta,bana yaşadığım durumum hatırlatıldığında ,aniden nefeste değişme, dolukma ve kendiliğinden gözyaşı gelmekte, vücudum kasılmakta,uyuşmakta ve soğuk suyun altına aniden girmiş gibi ürperti ve tüylerim diken diken olmakta. Bu sadece hanıma özgü değil o haldeyken 8 yaşındaki oğlumun gözlerine baktım, ağlayarak bir daha benim gözlerime bakmadı. Özellikle, çekilmiş fotoğraflardaki insan gözlerine baktığımda da bu sorunu yaşamaktayım. Yani kısaca, bir insanın gözündeki herhangi bir kaygı ve korkuyu gördükçe benim dudaklarımı büzdüğüm gibi gözlerimde yaşlar akmaya başlıyor. 37 yaşındayım hayatımda böyle bir sorun yaşadım. Bende aşırı unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu vardı. Doktora gittiğimde Wellbutrin 150-300 mg ve Buspon ilacı verdi. Bu ilaç bende sigarayı bıraktırdı. 6 ayın sonunda aniden bıraktım ve bir kaçgün sonrasında yukarıdaki sorunlar oluştu. Benzer sorunlar yaşayanlar var mı? Ne yapacağım şaşırdım. Eşim ve 2 çocuğum var. Devlet memuruyum. Bu durum bende kalıcı olursa hayatım aile hayatım ve normal hayatım altüst olur. Hanım halimi gördüğü için midir? O haldeyken koluma değilde boğazıma sarılmış olsaydın beni kesinlikle boğardın dedi. Hep birlikte aynı odada yatmaktayız.Gece olduğu ışıkları kapattık. Yatmaya hazırlandığımızda hanım nefesimde değişme olduğunu farketti. Ve korku yeniden başladı.
    Last edited by gizemli77; 23-02-2014, 04:22 AM. Reason: öl
    <div class="MsoNormal">&quot;Uydu forum web sayfaları, diğer forum sayfaları ve gazeteler artık tek web adresinde&quot;</div><br /><div>&nbsp;</div><br /> <div class="MsoNormal">htt

Oğlumda da aynı şey birkaç defa oldu. Bu durum genellikle sınav zamanı veya birşeylerden endişe duyulan zamanlarda oluyordu. Doktor pasiflora verdi 15 gün yarım ölçek yatmadan önce iç dedi. Eğer geçmezse 1 gece hastanede yatırır izleriz dedi gerekirse başka ilaçlar da varmış. Fakat pasiflora içtikten sonra geçti çok şükür.

Senin farklı birşey de olabilir o nedenle önce Bir psikiyatriste gitmekte fayda var.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşleniyor...
    X