Duyuru

Collapse
No announcement yet.

nereye yazsam nerelere gitsem bilemedim..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• nereye yazsam nerelere gitsem bilemedim..

...............
    Last edited by boburce; 24-08-2014, 12:27 AM.

Merak etme, biz daha acısını da yaşadık. En azından ben 15 yıl boyunca ileri seviyede yaşadım obsesifi ve anksiyetiyeyi...

Ben kurtuldum ve yendim. 2 yıl kadar önce tarihin çöplüğüne attım, darısı senin başına.

Panik yapma, yenilmeyecek bir rahatsızlık değil. Ama yenmek de çok zor. Hastalığı ve kendini tanıman gerek, mücadele azmin olmalı ve tabi sabır, irade...
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

çok geçmiş olsun.zor bir durumdasın.ama geçecek emin ol.şu an pek net ve sağlıklı düşünemeyebilirsin ama doktorunun ve ilaçlarının ve yaradanın sayesinde geçicek.

Yorum

deli olsan bu kadar düzgün cümleler kuramazdın..beyninde kimyasal bir dengesizlik var şu an ve ilaçlarla geçicek.terapi de imkanın varsa al.

Yorum

dur az içmeye yeni basladım kafayı bulıyım sana yardımcı olacağım

Yorum

bende bir yerden duydum intihar düşünen biri kesinlikle bir gun eder diye bende düşünüyorum intiharı

Yorum

bende düşünüyorum dünya yaşamaya değer değil bana göre
              ego sum qui sum ...

Yorum

en iyisi forum olarak tplu nitihar edelim....

Yorum

intihar etmeyin,teşvik edici de konuşmayın !

Yorum

[QUOTE=boburce;526659]etmeyelimm....kafamdan cikarmaya calisiyorum ben bu takintiyi.. takintilar sürekli degisip aklima giriyo farkli sekillerde..[/QUOTE
                    Peki doktor bunu söyleme ihtiyacını neden duydu.intihar edicem diyenleri % 25i eder ne demek.ailene söylese tamam.zaten obsesif bi hastaya daha diikkatli konuşmasi gerekir.dt.un niyetini anlamak zor

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                    Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

ben ne yapim başımı alıp nerelere gidim ben ....

Yorum

duzeleceksin boburce.er ya da geç.sabır lütfen.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boburce
                          Aklımda hep kendime zarar verir miyim düşüncesi. Bu yüzden de korkuyorum işte..
                          Şunu unutma, seni geren o düşüncenin kendisi değil. O, düşünceye karşı verdiğin refleks.
                          Yoksa, herkesin hayatında kendine zarar verme düşüncesi aklından geçebilir.Çoğu kişi üzerinde durmaz. Sen üzerinde durduğun için oluyor.
                          Kendine bir hayat çizelgesi hazırla.
                          Eğer bir bayansan ve bekarsan, ileride çocuğun olduğunda eyvah ona zarar verir miyim düşüncesi de gelir ve çocuğunu sevmeye bile korkarsın. Anne sevgisini tadamadan büyür.
                          O düşünceler bir ömür gelecektir zihnine. Engel olamazsın. Yapman gereken o düşünceleri kontrol altına almak. Bırak o düşünceler gelsin. Savaşma onlarla...

Yaşın kaç bilmiyorum ama hedefler belirle. İyi bir üniversiteyi kazanmak, sevdiğin kişi ile evlenmek, iyi bir kariyer sahibi olmak, çok para kazanmak vs..
                          Sonra da bu hedefler için çalışma programı belirle ve kendi kendine söz ver. Programa sadık kal.

Aklına her kötü düşünce geldiğinde, gözlerini kapa, nefes egzersizleri yap. Derinden nefes al ve nefes ver. Gözlerin kapalı olsun, sadece nefesi hisset ve düşün. Sadece nefesi..

İleride düzeyde obsesifken, benim çok işime yaramıştı.

Geçmiş olsun, hayat yolunda başarılar.
                          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                          Malcolm X

Yorum

bende intiharı düşünüyorum.bikaç gündür kafamda tasarlıyorum nasıl yaparım diye

Yorum

dostum paylaş sorununu belki faydamız olur intiharı nolur düşünme.

Yorum

İşleniyor...
                              X