Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaygı bozukluğu ve evhamlılık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kaygı bozukluğu ve evhamlılık

Arkadaslar merhaba hepinize gecmis olsun.sıkıntımı derdimi söyle özetleyim:dayım ms hastası be annem dayımın ilk basta göz agrısı sikayetiyle gittigini söyledi.yaklasık bir bucuk ay önce kız arkadasım göz agrım var dedi ve gecti doktora gitti ve emar istedi sükür kas gerilmesinden baska sıkıntısı yokmus ama bana ilk 15 gün ölüm gibi geldi,kaygı bozukluğum kız arkadasım gözüm agrıyor dediği an basladı.daha sonra psikiyatristin yazdıgı selectra 25 mg kullanmaya basladım.kulak cınlaması,karıncalanma gibi yan etkiler gösterdi.beyin tümörü korkusu sardı beni(yaklasık 7 yıl önce bir arkadasımı beyin kanserinden kaybettim.zor anlar gecirdim yakınlarıma hastalık yakıstırdım.neyse ki ilac iyice etkisini göstermeye basladı.ancak bu sefer tekrar kendime döndüm ve hastalık düsünmeye basladım.dayımın hastalıgından dolayı kendime kendim için kaygılanmaya basladım.degerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum...

bu hastalık da ölüm korkusu ve rezil olma korkusu favori korkulardır stres altında da korku ve endişe artar ilaçlarınızı kullanmanız gerekecek

Yorum

İlacımı kullanıyorum panik atağı benzeri asırı stres ve yerinde duramama gibi durumlar yok denilcek kadar azaldı kaygılarım hayatı cekilmez yapmıyor ancak sürekli olarak var

Yorum

bendede 2 senedir tek problemım halıne geldi.. takıntılıyım ve yasadıgım bi fiziksel travma beni hastalık hastası yaptı.. neydn korkup kaçsaydım obsesifim oluodu ztn..

kötü bu.. internetten hep hastalıkları arastırıodm.. ve kendimde belirtileri görüodm.. tekkk kurtulus yüzleşmek terapi alıp yüzleşmek en iyi yol.. ilaç almaya gerek yok cünkü böle hastalar ilaçlarda daha fazla yan etkiler yasar

Yorum

İnternetten hastalık belirtisi arastırmak ve ilaçların detayını arastırmak daha da sıkıntıya düsürebiliyor önermiyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gggunler View Post
            İnternetten hastalık belirtisi arastırmak ve ilaçların detayını arastırmak daha da sıkıntıya düsürebiliyor önermiyorum..

son durumun nasıl.........hayat böyledir işte anlaşılmaz

Yorum

benzer bir durum bende de vardı mesela bir keresinde ayağımı burktum sinir zedelenmesi oldu felç kalacağım sandım. aslında alakası yok. ilaç kullanmak iyi gelecektir. anksiyete ve hastalık hastası olmak ilaçsız geçmez.
              Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

Siddetli huzursuzluk yasamıyorum şükür.ancak günün yarısında beni yoklayan kaygılar var,geçecektir diye umuyorum

Yorum

İlaç kullanmak sadece ilk adım diye düsünüyorum.siddetli anksiyeteyi azaltıyor gerisi beyninin sana oynadığı oyunları nasıl yenebileceğine bağlı

Yorum

su da var şiddetli bir anksiyetenin ardından telkin edildiğinizde yasanan rahatlama oh be dediğiniz anları her zaman yakalayamazsınız benim akut dönemde bu hissi çok defa hissetmiştim

Yorum

Tam bir rahatlık yasamadıgımın farkındayım ya da cocuk gibi gamsız yasanmayacagının da farkındayım.kaygılar yasayacagım bunun da farkındayım.kendimi kandırmıyorum ve bir çıkış yolu arıyorum...

Yorum

gggunler;527870]Tam bir rahatlık yasamadıgımın farkındayım ya da cocuk gibi gamsız yasanmayacagının da farkındayım.kaygılar yasayacagım bunun da farkındayım.kendimi kandırmıyorum ve bir çıkış yolu arıyorum...[/QUOTE]

Aman kaygilanmak takintili olmak kótu ama bazi seylere takmak daha kótu... bi kíz vardi.kafayi gúzellige takmis.estetik yaptira yaptira 30 yadinda kediye dóndú.eli kesilse m8krop kaptim diye doktora gider.

onun kadar degilsindir herhalde

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                        Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Yok yok dediğim gibi hastalık kaygılarım var ilaç kullanmak iyi geliyor ama o kaygı yok olmuyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gggunler View Post
                            Tam bir rahatlık yasamadıgımın farkındayım ya da cocuk gibi gamsız yasanmayacagının da farkındayım.kaygılar yasayacagım bunun da farkındayım.kendimi kandırmıyorum ve bir çıkış yolu arıyorum...
                            ne kadar mumkun olmasada lütfen sadece anın içinde ve şimdiki zamanda kalmaya çabalayın .......

Yorum

hayat beni korkutuyor

Yorum

İşleniyor...
                              X