Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilaç kullanmadan kaygıdan kurtulmak

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • anxietywarrior
  adlı üyemiz ilaç kullanmadan kaygıdan kurtulmak konusunu başlattı

  ilaç kullanmadan kaygıdan kurtulmak

  Facebooktaki "Kişisel Gelişim ve Olumlamalar" sayfasında kaygı bozukluğu yaşayan birinin sadece sayfa sahiplerinden sipariş ettiği telkin cd siyle bu sorundan tamamen kurtulduğu yazıyor.Sadece Gece uyumadan önce telkini dinlemiş ve kurtulmuş. Siz ne diyorsunuz buna

 • Obsesif_Fatihi
  replied
  Terapi çok etkilidir ama kişiden kişiye değişir. Hastalığın şiddeti ve kişinin iradesi etkili oluyor.

  Ben de ilaçsız atlatanlardanım. Terapinin en güzel yönü, sadece hastalığı atlatmamm değil, hayatın başka yönlerine yönelik ufkumunda genişlemesi oldu.

  Bir nevi felsefi bir düşünce tarzı geliştirmeme neden oldu terapiler. Spordan tutta, kitap okuyamaya kadar, hayatımın bir çok alanını o alanda aldığım eğitimlerin desteğine göre şekillendirdim.
  Herşey zihinde olup bittiği için terapiler bu konuda etkili oluyor. Ama şartlanmak şart. Bizim rahatsızlıklarımızda, bir anlık boşluk ve koyuverme ile yeniden o batağa saplanacağımız unutulmamalı.

  Leave a comment:


 • hudeboy
  replied
  psikiyatristim de psikologumda bana bunun hem ilaç hemde terapi ile atlatılabileceğini bunun iki ayaklı bir tedavi olduğunu söylemişti. Bence önemli olan hastalığın şiddeti olmalı. Bir de kişinin direnci, benim gibi hastalığı kabullenemeyenler için terapi çok saçma

  Leave a comment:

İşleniyor...
X