Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kandırılıyorum korkusu karamsarlık ve deli gibi senaryo kurma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kandırılıyorum korkusu karamsarlık ve deli gibi senaryo kurma

sorunlu bir evlilik yaşadım. sevildiğimi sanıp aslında kullanıldığımı anladığımda boşandım. ama şimdi insanlara karşı çok güvensizim. yüzüme gülen herkes sahte geliyor. aradım ulaşamadım mesela sebebini sorarım cevabını alırım ama o kişi doğru söylüyorsa bile ben mutlaka başka bişey oldu beni idare ediyor atlatmak için uydurdu yalan söylüyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum. bir arkadaşımla mesajlaşırken birden sessizleşse mesajıma cevap vermese sıkıldı benden acaba işi mi vardı rahatsız mı ettim kızdı mı vs şeyler kuruyorum. mesela biri var hayatımda evlenmeyi istiyoruz bu yıl. bir gün yolculuk yaptığı ve hemen sonrasında mesaiye başladığı için uykusuz kalmıştı. akşam uyuyakalmış ama ben gece geç vakit uyanır arar sanıyodum. uyandı da msj attı hatta. ama uyumaya devam edeceğim dedi. ben de uyudum ama sonradan dedim ki ben özledim sesini duymak istiyorum ama o uyanmışken bir arayım konuşayım demedi. ben olsam konuşurdum demekki o benim kadar özlemiyor uyku daha önemli gibi şeyler düşünmeye başlıyorum. bu düşüncemi asla karşı tarafa yansıtmıyorum çünkü huy edinmek istemiyorum. çok can sıkıcı bir durum olur. ama bunların saçmalığını bildiğim halde engel olamadığım bir güç sürekli bana bunları düşündürüyor. bana diyor ki onlar seni kandırdığını sanıyor ama sen gerçeği biliyorsun !!! hayır diyorum ben ona inanıyorum güvenmemem için sebep yok. desem de bastırmaya çalışıyor mantığımı. mesela sevgilimle yanyanayken öyle mutluyum ki. asla yalan dolan yok eminim. ama ayrıyken kafamdaki sesle baş başa kaldığımda yine başlıyorum kurmaya (( ilaç mı kullanayım napayım ben. dışardan mutlu içten içe mutsuz bir insan olup çıktım...

ilaç kullanma. tüm ilaçlar zehir ve toksik madde. sağlığa zararlı. mantıklı düşünmeye çalış. sanki çocukluk dönemine ait hala taşıdığın bir mutsuzluk bu. şüphelerinin altında yatan nedenleri araştırırsan mantığın daha iyi işler ilişkilerde.

Yorum

sevgilisi olan herkes bu tür sıkıntılar yaşar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ortega View Post
        sevgilisi olan herkes bu tür sıkıntılar yaşar.
        neden yaşasın sevgilisi adam gibiyse yaşamaz. güven vermiyorsa vardır bir bit yeniği.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: macabre View Post
          neden yaşasın sevgilisi adam gibiyse yaşamaz. güven vermiyorsa vardır bir bit yeniği.

senin sevgilin nasıldı? adam gibimiydi?

Yorum

benim sevgilim bana sırımsıklam aşıktı, kafamda hiç bi zaman soru işareti bırakmıyordu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: macabre View Post
              benim sevgilim bana sırımsıklam aşıktı, kafamda hiç bi zaman soru işareti bırakmıyordu

oooo, iyiymiş valla, şanslısın! kolay değil bu devirde öyle sevgili bulmak!
              benim sevgilim de gayet iyiydi! çok memnundum kendisinden!

Yorum

bu sadece sevgililikte olan bişey değil ki yakın arkadaş aile vs... herkeste oluyor. kişinin güven vermemesi değil. benim artık güvenememem ve şüpheci olmam

Yorum

freeze benimkide seninkinin aynısı abi .vallahide aynısı .bunun senin eskiden yaşadığın bir olaya bağlı olduğunu düşünüyorum abi.benimki çünkü öyle eskiden yaşadığım bi olaya bağlı ve ben o olayı yaşadığım kişilerle konuşarak çözmeyi planlıyorum bence sende eskilere git biraz düşün abi eskilerden bişey bulman lazım... bu şey bilinç altında yatıyo ve en ufak bişeyde harekete geçiyo ve bu saçma sapan düşünceleri yaratıyo ... bu eskiden bilinçaltının derinliklerinde kalmış bişeylerden türüyor bence.... yoksa neden kuralımki böyle şeyler beynimize hakim olamıyoruz beyin kendi başına işler yapıyo bişeyler üretiyo bunu durdurmamız için bu yolu izlememiz gerekiyo abıcım .inşallah yararlı olmuşumdur. saygılar....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ketioggg View Post
                    freeze benimkide seninkinin aynısı abi .vallahide aynısı .bunun senin eskiden yaşadığın bir olaya bağlı olduğunu düşünüyorum abi.benimki çünkü öyle eskiden yaşadığım bi olaya bağlı ve ben o olayı yaşadığım kişilerle konuşarak çözmeyi planlıyorum bence sende eskilere git biraz düşün abi eskilerden bişey bulman lazım... bu şey bilinç altında yatıyo ve en ufak bişeyde harekete geçiyo ve bu saçma sapan düşünceleri yaratıyo ... bu eskiden bilinçaltının derinliklerinde kalmış bişeylerden türüyor bence.... yoksa neden kuralımki böyle şeyler beynimize hakim olamıyoruz beyin kendi başına işler yapıyo bişeyler üretiyo bunu durdurmamız için bu yolu izlememiz gerekiyo abıcım .inşallah yararlı olmuşumdur. saygılar....
                    düşüneyim düşünmesine de aklıma da bişey gelmiyoki hiç öyle bariz bir sorun hatırlamıyorum beni kuruntulu yapacak... tıbbi yardım almam gerekir mi acaba? beynin bu davranışına etki edecek ilaç var mıdır? ilişkim bile kötüleşiyo insanlarla. evlenmeyi düşündüğüm insan bile bana karşı değişti. yanlış anlamışım bana kızgın söyledin gibi geldi diyorum sen de yanlış anlamamı düzeltseydin diyorum "o senin sorunun diyor. kuruyosun kafanda ben buna engel olamam" diyo. çok da haklı (( kendi kendimi tembihliyorum artık şöle yapma böyle düşünme aslında öyle olmadığını bil düşünmeden tepki verme gibi komutlar sıralıyorum kendime. hiç yoktan tartışmalara sebep olmak sonradan acayip azap veriyo insana ((

Yorum

İşleniyor...
                    X