Duyuru

Collapse
No announcement yet.

GEÇMEYEN BURAYA GELSİN(Yaygın anksiyete bozukluğu)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

geçer tabiki.. ama geçmişi ve olumsuzlukları düşündüğünüz her an anksiyete gene nükseder.. olumsuz düşünmeyin geçmişi düşünmeyin yüzde yüz geçer.. sosyal olmakta lazım..

anksiyeteyi yenmenin en önemli yoluu size zarar veren üzen düşüncelerdn ve canınızı sıkan fiziksel durumlardan kesinlikle uzaklaşarak yenebilirsiniz.. deneyin ve görün nasıl iyisiniz.. haddinizi aşan takıntılarlada savaşmayın hasassız çünkü..

kendimden örnek vereyim.. birile yakınlassaydım agzım kokar diye nefessiz kalırdm.. yanlış cinsel ilişkidn sonra bulaşıcı hastalık tedirginliği. vb. bi sürü olumsuz düşünceler beni koma gibi bişeye soktu.. ama bu olumsuzlukları hemen hemen hepsini yendim.. korkularımda titreme anksiyete hepsi gitti.. emin olun bende çok ağır okb anksiyete hastasıydm. yendiğiniz anda ayda senede bi çıkar o an dha iyi baş edebiliyosunuz..

ilk anksiyete atağımda korkudan kalp krizi geçiriyodm cünkü tuhaf bi ruh hali ve fiziksel yorgunluk.. ama su an gelsede anksiyete hiç etkilemeden gidiyo..

Yorum

bunu avutmak yada teselli için yazmadım çünkü bendede aynısı var..

TEKRAR SÖYLÜYORUM.. yenmenin en önemli yoluu stresten ve geçmişte yasanmıs olumsuzluklardan uzak durmakla geçer.. iki hafta takıntı korku yapmayın bakın hayatınız nasıl cennete dönüşüyor. herkes hata yapar ama bizim yaptıklarımız hatalar ve takıntılar beynimize yapışıyor buda huzursuzluk anksiyete yaratır zamanla..

güzel şeylere dönelim güzel düşünelim ve güzel yaşayalım.. hastayken hayat kapkara geliyo .. iyleşirken dunyanın güzelliğinin farkına varıyorsun..

Yorum

üniversite kazandım ve ağır geldi ondan dahada etkiledi benii..

sevdiğiniz insanlarla sakalaşın gülün muhabet edin.. aile bireyleriyle sataşın samimiyet kurun.. ALLAH korusun ağır fiziksel hastalığımız yok neden canımızı hasta olmamamıza rağmen sıkıyoruz ki.. dua edin ALLAH a yaklaşın.. ALLAH tan gelen herşeye güzel gözüyle bakın..soğukkanlı ve birazda vurdumduymaz olun.. bildiklerim bu kadar uygulayın..

Yorum

azalır ama geçmez..çünkü benimki artık hiç geçmiyo.sadece xanax aldığımda biraz hafifliyo o kadar.

Yorum

xanax alınca derttasa kalmaz biraz değil bence baya iyi gelir ama sık sık kullanınca xanaxın etkisi azalıyormuş o yüzden faydası olmamış olabilir

Yorum

arkadaslar anskiyete kendiiliğindemi yoksa strestenmi oluyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
                arkadaslar anskiyete kendiiliğindemi yoksa strestenmi oluyor..

Stress, sinir, hayal kırıklı vs olur ve bunun anksiyete olduğunu öğrendiğin zaman evham başlar olmadık şeyleride ona bağlayınca sürekli nükseder en güzeli hiç araştırıp öğrenmemekti. Öğrendik kalbimize yerleştirdik sıra onu kalpten söküp atmaya

Yorum

ne kadar üzülsekte yada ne kadar zor olsada ila takviyesiyle bir yere kadar iyileşebiliyoruz.takmamak ve kesinlikle boşvermişlik bunun asıl ilaçlarından biri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Northstar View Post
                    Stress, sinir, hayal kırıklı vs olur ve bunun anksiyete olduğunu öğrendiğin zaman evham başlar olmadık şeyleride ona bağlayınca sürekli nükseder en güzeli hiç araştırıp öğrenmemekti. Öğrendik kalbimize yerleştirdik sıra onu kalpten söküp atmaya
                    bende herseyi olumsuz yorumlayıp anksiyeteye bağlıyorum.. bi psikiyatri doktoru kdr bilgiliyim piskolojik hastalıklarda

ve anksiyetemi nüks eden çok şiddetlendiren şeyde takıntılarımdır.. takıntılarımda geçmişte kendimce ciddi hatalar yaptıgımı düsünmemdir.. kendimcee öle düsünüyom :S

Yorum

Arkadaşlar bende anksiyeteyle ilgili bir şeyler yazmak istedim.ilk kez paylaşıyorum hastalıkla ilgili bildiklerimi internette.hayatta her zaman diğer insanlara göre endişeye kapılma konusunda bir adım öndesiniz ve bu endişeyi sağlayabilicek bir çok unsur var aslında biraz da bu endişe hali iyi şöyle örnek vermek gerekirse bir ortamda hazır halde bulunuyorsunuz diğer insanlara göre daha az hata yapıp beklide o ortamdaki eksikleri daha iyi görüyorsunuz ya da insanların kendileriyle ilgili dikkat etmediklerinden gelişteremedikleri özelliklerini siz endişeniz nedeniyle sürekli gözlemleyerek kendinizi geliştiriyorsunuz demek istediğim her ortamda her şeye daha hızlı reaksiyon gösterebilme yeteneğine sahip oluyorsunuz.hayatta bazen iyi tarafları görebilmek önemliïŠ eğer anksiyete ne zaman geçicek nasıl biticek derseniz hiçbir zaman bitmez nasıl biter biliyor musunuz onunla yaşamayı kabul ettiğinizde gözünüze çok önemli gelen noktaları artık küçük bir ayrıntıdan ibaret olucak bide sizin şöyle düşünmeniz sağlamak istiyorum mesala siz anksiyetinizin şuan geçmesini istiyorsunuz bu ne demekti içimdeki gerginlik gitsin aklımıza olumsuz düşünceler gelmesin. Ama ortada şöyle bir gerçek var bir araştırmaya göre her gün insanların aklına gelen 8000 düşünceden 6000 i olumsuz düşünce bunun nedeni gayet açıktır insan beyni öyle yaratılmıştır ki olumsuz düşünceler sayesinde bazı şeylerin farkına varıp eksiliklerini görebiliyor böylece kendi hayatında her gün bir adım ileri gidiyor tecrübe kazanıyor hayatla ilgili. Yani sizin istediğiniz gibi hiçbir olumsuz düşünce olmasaydı aklnızda şuan belki anasınıfındaki beyninizden ileri gidemezdiniz.bu noktaya kadar diğer insanlarla aynıyız yani aklımıza gelen düşüncelerin çoğunun olumsuz olmasıyla peki biz diğer insanlardan nerede ayrılıyoruz.önemli olan nokta bu.diğer insanlar aklına olumsuz bir düşünce geldiğinde duydukları semptomlar ankisiyete bozuklupuna sahip bir insana göre kat be kat azdır.bizler o olumsuz düşüncede çok fazla tepki veriyoruz.doğamız gereği bazı sorunlar kişiden kişiye değişken olmak üzere öyle içimize oturup bizi esir alıyorki bunlar zamanla takıntıya dönüşüyor.peki bu durumu nasıl hafifletebiliriz.herşeyden önemlisi farkındalık.arkadaşlar dikkat edin bu bir anahtar kelimedir.o olumsuz düşünceler bizi bunaltmaya başladığında bu tarz düşüncelerin herkesin aklına gelebileceği fakat bizim düşünceleri takmama konusunda biraz aciz olduğumuzu kabul etmekten geçiyor.bu düşünce bile sıkıntıyı yarı yarıya götürür emin ol.ikincisi ise kalan sıkıntı için elinden bişey gelmez akışına bırakacaksın hiçbir şekilde onunla savaşmıcaksın izliceksin sadece beynin nereye varmaya çalışıyor o sıkıntının kaynağı, gücü yine senin endişelerin olduğu için sende sadece durumu izlemekle yetindiğin için o sorunlu düşünce gücünden mahrum bir şekilde boynu bükük uzaklaşacaktır.birde şu noktaya değinmek istiyorum duyduğunuzda gerçekten ne kadar haklı diceksinizïŠ siz hastalığı öğrenmeden önce de hastaydınız beyniniz yine öyle çalışıyordu olumsuz düşünceleri büyütme eğilimindeydiniz fakat ne olduysa bir bunalımla o anksiyeler arttı ve sizde bunun çaresine bakarken ankisiyete hastası olduğunu öğrendiniz.işte o noktadan sonra normal insanların her gün karşılatığı şeylerle karşılasanız bile ankisiyete yorarak bu işleri canınızı kat be kat sıktınız bazen hiçbir sıkıntınız olmasa bile ankisiyete aklınıza geldiğinizde moraliniz bozuldu.belki hastalığınızın nüksettiği o evre olmasa hastalığınızı hiçbir zaman öğrenemiyecek ve sizde normal insanlar gibi yaşamaya devam edicektiniz. Kim bilir normal insanlar dediğim insanlar içinde bile sırf hastalığı nüksetmediği için hastalığını öğrenememiş ve bu hastalığa sahip olduğunu bilmediği için hayatını normal şekilde devam ettiren kaç insan vardır.Unutmayın biz bu hastalığı öğrendik ve hayatta bizim bir şeyler başarabilmemiz için çok büyük bir engel değil en azında felçli insanlara yada daha ağır hastalığa sahip insanlara göre sadece bu hastalığı kabul edicez ve onun kuralına göre yaşamayı öğreniceğiz zaten bu kabullenmeyi tüm kalbinizle yaptıktan sonra sahip olduğunuz bu hastalık sizi özgür bırakacak unutmayın o gücünü sizin onu yok etmek için uğraştığınız savaştan alıyor.

Yorum

Mrb..ilk kez bi foruma uyeyim umarim yazdiklarim birileri tarafindan gorulur..bundan 6ay once bi gece kalp sksmasi ve uyusma nedeniyle acile gittim ekg sonucu temiz cikti ama bogazima dugumlenen o sey ve kalp krizi korkusu gecmedi bikac kez faha acillik olduktan sonra kardiyologa gittim elg eko efor hatta 24saat ustumde duran bi aletle cesitli testlere girdim Allaha sukur tertemiz cikti..psikologa gittim hic bise demeden direkt anksyte dedi ilac verdi kullanmadm jinsei aldim oda tirt..6aydir hergun yasiyorm bunu diemem ama suan mesela ewe girer girmez kalbime bisey saplandi sirt agrisi uyusma ve bu dehset beni bitiriyo kimse anlamiyo dikkat cekmeye calisiyorm saniyolar suan ewde tekim nefes alamiyorum ve hicbisey yapmiyorum bu kadar uzun bi yaziyi kimse okurmu bilmiyorum ama bu anksyete denen sey bu mudr? Ben hala piskolojk oldgna inanmiyorum cnku benle ayni belirtileri yasayan var mi? bana tavsiyede bulunabilcek biri var mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Adile Polat View Post
                          Mrb..ilk kez bi foruma uyeyim umarim yazdiklarim birileri tarafindan gorulur..bundan 6ay once bi gece kalp sksmasi ve uyusma nedeniyle acile gittim ekg sonucu temiz cikti ama bogazima dugumlenen o sey ve kalp krizi korkusu gecmedi bikac kez faha acillik olduktan sonra kardiyologa gittim elg eko efor hatta 24saat ustumde duran bi aletle cesitli testlere girdim Allaha sukur tertemiz cikti..psikologa gittim hic bise demeden direkt anksyte dedi ilac verdi kullanmadm jinsei aldim oda tirt..6aydir hergun yasiyorm bunu diemem ama suan mesela ewe girer girmez kalbime bisey saplandi sirt agrisi uyusma ve bu dehset beni bitiriyo kimse anlamiyo dikkat cekmeye calisiyorm saniyolar suan ewde tekim nefes alamiyorum ve hicbisey yapmiyorum bu kadar uzun bi yaziyi kimse okurmu bilmiyorum ama bu anksyete denen sey bu mudr? Ben hala piskolojk oldgna inanmiyorum cnku benle ayni belirtileri yasayan var mi? bana tavsiyede bulunabilcek biri var mi?
                          Yazını sonuna kadar okudum.Aynı soruna sahip değilim.Umarım bulursun.Yani şimdi yazmışsınız ama evde birşeyler düşünüyor musunuz?Mesela kötü olan düşünceler gibi.Sonra evden dışarı çıkıyor musunuz?Sonuçta tüm bu testlerde temiz çıktıysa tek soru kalıyor,bu ağrılar psikolojik.Belki inanmıyor olabilirsiniz ama tek seçenek bunu gösteriyor.Benimde kol kemiklerimin içi acıyor.Bende başta psikolojik olduğunu sanmamıştım ama ta ki burada benzer sorunları yaşayanları okuyunca ve kendimide gözlemleyince psikolojik olduğunun farkına vardım.İşte o yüzden psikolojik bir sorununuz varsa bunu çekinmeden söyleyin.A hiç yoksa o zaman bu ağrılar neden oluyor,orasını düşünmek gerek.Geçmiş olsun.

Yorum

İşleniyor...
                          X