Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yabancılaşma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yabancılaşma

Merhaba. Birkaç gün önce foruma yaşadıklarımı sorunlarımı her şeyimi yazmıştım. Yeterince cevap gelmedi ama neyse. Ben babamı yaklaşık 4 sene önce kaybettim ve depersonalizasyondan dolayı geçmişim bana ait değilmiş gibi geliyor. Böyle olunca babamın suratına da yabancilastigimi hissediyorum ve bu beni en çok üzen şey. Belki beni anlayamayacaksınız ama gerçekten garip hisler bunlar yani babamı eskisi gibi hatirlayamiyorum sanki yabanci gibi ve anilarimizi hatirlamakta zorlaniyorum. Ve ailemle akrabalarimla aramdaki baglar kopuyor gibi hissediyorum ismim soylendiginde garipsiyorum benimle ilgili bir sey soylendiginde de garipsiyorum artik ne yapmam gerektigini bilmiyorum her gun daha da kotuye gidiyor yani halim ne olacak bilmiyorum. Annem psikologa gitmeme de izin vermiyor gecer diyor sen derslerine calis diyor ne olacak boyle hic bilmiyorum gercekten.

annen izin vermediğine göre sanırım küçüksün.
    şöyle bi durum var. sosyal güvence ile psikiyatriye gidersin ve doktor ilaç yazar.
    sosyal güvence ile psikoterapi olmaz çünkü görüşme ancak 10 dakika sürer.
    usta terapistler var ama özel çalışırlar ve ücretleri çok yüksektir ve zengin insanı bile zorlar.
    yaşın küçük olduğu için de ilaca başlamak için bence erken.
    ama öğrenci olduğuna göre okulda rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmeni vardır. bence onunla görüş.

Yorum

16 yaşındayım ve ben bir kere gittim ozel psikologa sadece teshis koydu ve birkac oneri verdi ama tedavi olman gerekiyor dedi yani kaygi bozuklugu icin depersonalizasyonu pek onemsemedi ama benim asil canimi sikan depersonalizasyon. Neyse yani annem tedavi olmama izin vermiyor sanirim parasi yuzunden ve gereginin olmadigini dusunuyor. Kendi kendine gecebilecek bir sey oldugunu dusunuyor ama ben her gecen gun arttigini dusunuyorum bu sorunun. 2 sene sonra sinava girecegim ve bu sorunlarimdan dolayi gelecegimi dusunemez oldum. Peki benim kendi basima yapabilecegim bir sey var mı en azindan depersonalizasyon icin gecmesi icin gercekten dayanamiyorum artik

Yorum

walla tedavi dedikleri sadece ilaç.
        özelde terapi için en az 1 yıl boyunca haftada 1 gidersin. her bir görüşmeye istanbul piyasasında 500 lira gibi bi para ödersin.
        ilaç çok daha çabuk ve etkili rahatlatır.
        bir eczacıya danışabilirsin. psikiyatrik ilaçlar ucuzdur.
        eczacı görüşme ücreti almaz sadece ilaç ücreti alır.

Yorum

Gittigim psikolog paraliydi zaten ve 150 tl ydi. İşte devamı için yine her seans için 150 tl verilecek ama annem istemiyor. Ve gerçekten 1 yil kadar uzun süren bir tedaviye mi ihtiyacım var o kadar kötü mu

Yorum

O kadar kotu mu durumum yani ve ilaclarin yan etkileri falan yok mu zararli yanlari falan ben daha once hic kullanmadim da

Yorum

İşleniyor...
            X