Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yemek yiyememe

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yemek yiyememe

Ben savaş 13 yılımı dövüş branşlarına verip 2 ayrı branşta dövüş antrenörü ve 1 yıldır aktif fitness yapan haftanın 4 günü spordan çıkmayan beslenme eğitimi olan sağlıklı bir bireyim bireydim.Vüct geliştirme de dönem dönem kilo al ver zamanlamaları oluyor ben bunu yıllarca yaptım her 2 ayda bir kanımı verdim tahlillerime baktırdım hep sorunsuz ilerledim.Yaş geldi 28 son 2-3 aydır ben hastalıklardan kurtulamadım.Son kilo alışımda 5000 kalori gibi bir rakamdan bahsediyorum gram gram tartıp yiyen biriyim yanılgım asla yok.15 kg aldım 2 ay da biraz yağ su da topladım kas da ekledim neyse bende o sıralar uykusuzluk problemi vardı zestat kullanıyordum.Neyse kiloyu aldım 94 kg oldum 2 ay sonra tatile gidiyorum diye 9-10 kg verdim bu esnada zestatı da bıraktım bende mide sancısından tutun hazımsızlığa kadar bir şeyler başladı.Mide ilacı üstüne mide ilacı verdiler neyse mide tam geçti geçerken derken safrada polip çıktı 4.5mm sorun yok dedi 3 ayda kontrol edelim dedi takmadım onu da öyle diyince.Bu mide ilaçları sırasında dehşet şekilde ağız ve boğaz kuruluğum çıktı 2 tane ayrı ilaç kullanıuyorum normaldır dedim ağzımda artık beyaz yaralar çıkacak düzeyde kuruyordu.Zamanında burun ameliyatı da aldım başta yine ona bağladık ağzımız mı açık uyuyuyoruz diye ondan değil onu anladık.Kan testi alınca glukoz ve insülinin yüksek olduğunu insülin direncinde olduğumu öğrendim hadi bu da bi imtihan dedim başladık ona göre beslenmeye görüştüğüm diyestisyenin bilgisiz oluşu zaten ayrı rezillikti neyse 20-25 günde kendi beslenme türlerimde bunu yendim ağız kuruluğum geçti derken hop diz sızısı hadi dedim bunu da hallederiz sendodyn macun aldım bu 1 ay filan hafifletti bu esnada midemde bi yanma var ki reflüm hep var ama çarpıntı olacak düzeyde 1 bardak su içiyorum yine aynı.Artık hafta sonuydu attım kendimi dişçiye kanal tedavisi dolgu derken bunu da hallettim.Ama bu esnada uyku yok bende spor bıraktım 1 bardak su içiyorum 3 lahmacun yemiş gibi şişiyorum.Polip e tekrar baktı safra kesesinde 6 ayda 0.5 mm büyüdü diye ameliyat dedi özel hastane o da benim dünyam iyice yıkıldı zaten nisanda askere gideceğim ya ben orada nasıl yapacağım şöyle böyle artık iyice saldırganlaştım oturup ağlıyorum filan sinirden.Son dahiliye artık baktı bendeki biraz psikolojik xanax yazdı 3 gun yarım iç uyku için dedi.Ben normalde 2000-2500 kalori alan adam 1 haftada alamaz oldum xanaxı içince ama iştahım geliyor yiyince de reflüme dokunmayacak bişi olunca rahatsız olmuyordum o zaman anladım psikolojik.Xanaxı mecburen gün içinde de yarım al al 10 günü bulduk.En son gaziantepteyım en iyi genel cerrah ve en iyi psikatriye gittim.Genel cerrah biraz kafa adamdı sana ameliyat diyenin allah belasını versin filan dedi hiç bir şeyin yok taş gibisin dedi her ne kadar kas kaybı da yaşasam vücut olarak da dıştan iyi görünüyorum.Ultrasyon ve kana filan baktı iyi dedi değerlerime sen psikatriye git o halleder takma kafana filan dedi.Ameliyat istesende yapmam 5 den anca 1 ayda 7-9 mm lere çıkmadan dokunmam dedi ki iştahsız buna bağlı değilmiş.Psikatriye özellikle iştahı açacak ama gün içi de uyutmayacak bişi ver dedik paxera verdi içtiğimden beri benim boğaz insülin direncindeki gibi yırtınıyor kurumaktan 1 hafta sabret geçer dedi ama yapamıyorum ilaç değişimine gidelim dedim sabret dedi sağa sola saldırdım artık.Dün kafam bozuldu çektim başka psikatriye zestat eş değeri 30 mg ağızda eriyen tablet yazdı xanaxı azalt ama dedi bu varken.Bu da efsane uyutuyor ama ben istiyorum ki gün içi alayım uyutmasın iştahımda düzelsin iştahım düzelse zaten kafam düzelecek.Önerileriniz var mı doktora şu ilacı yaz diyebileceğim? Xanax yarım atıp spora gidip sert antremanlar çıkarıyorum kahve içip fitness.Ama zestatı aldımmı yapamam malesef
İşleniyor...
X