Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Selam.. PanıkATAK VE kalbıme takmıs durumdayım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Selam.. PanıkATAK VE kalbıme takmıs durumdayım

arkadaslar oncelıkle herkese gecmıs olsun 6 yıldır PA ve Anksiyete yasıyorum.. sorunum kalbımle basladı rıtm bozulması carpıntı tabıkı solugu acılde aldık sakınlestırıcı serum falan verdıler sabah dogru kardıyolojıye.. doktorum kalbımde bırsey olmadıgını soledgı halde kalbımde sorun oldugunu. Fakat doktorların anlamadıklaırnı dusundum. ve bunun sonunda Psikiyatriye gıttım ve hastalıgımın PA oldgnu ogrendım. bu sırada tedavı olurken tekrar sonkez kap doktoruna gıttım ve aynı cvbı aldım kalbınde bırsey yok ama ben takmıs durumdayım ve bu yuzden gogsumde agrı yanma carpıntım devamlı oluyor. acaba kalp yetmezlıgımı var bende bınlerce soru kafamı bunlara takarak koca 6 yıl gecırmısım eglenerek gecırecegım gunlerın yerıne somurtkan nesesiz .. ve suan 3 gundur tekrar panık atak gecırdım ve tekararında kalbıme takmıs durumdayım bugun dr gıttım tekrar tedavıye basladık ama ..
    bunların yasadıklarımızın beynımızın bıze oynadıgı bı oyun oldugunu anlmıs durumdayım gecde olsa
    Dusuncelrmı paylasmak ıstedım bu konularda sohbet etmek ısteyen olursa konusabılırım

Bendede panik atak var. bahsettiğiniz her panik ataklı bireyin yaşadığı sorunlar. ama beyninizin size oyun oynadığını düşünmeniz yanlış panik atak yaşayan bir insan zaten çarpıntıyla nefes alamama sorunlarıyla karşı karşıyadır. ben doktorumla ayrıntılı konuştuğumda beyin kendini odakladığı zamanlardada yada anidende başlayabilir.kalp çarpıntısı yükselir mide bulantısı olur. kalp hızlandıkçada kanı pompalamak için tüm vücuttaki kanı çekmeye başlar, vücutta kan akışı hızlandıkçada ellerden kolardan kanı çekmeye başlar ve kollarda bacaklarda uyuşmalar elektirik çarpması gibi seyirmelerde ondan dolayı oluşur demişti. ve bu beni ikna eden bir cevap olmuştu.bunu çözecek olanda zaten psikiyatristler bunun için ilaç tedavisi almanız gerekli iyi olduğunuz zamanda yavaşça ilaçlarınız kesilebilir.
    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Ben kalbimde bir sorun olmadigini biliyorum fakat gece yatakta yaptigim panikle beraber gogus arama aniden inen basinc ve korkuyu bi türlü atlatamiyorum, genellikle uykuya dalacakken oluyor sastim kaldim..Tum gece meditasyon nefes egsersizleri yaparak ancak 3-4 saat yatabiliyorum, Allah kahretsin tamda yaz geliyodu hersey yolunda ve civil civildi ,,, bu nasil bi kader ya : (

Yorum

Ilac kullanıyomusun buyuk yararı var fakat hersey elımızde kendımız bunun panık atak oldugunu bıze bırsey olmayacagına ınanmamız gerek bende gecelerı uyuyamıydum en fazla yarım saat dalıyodum panık carpıntıyla uyanıyodum sabahı edemıydum. En sonun da bosverdım ne olacaksa olsun dedım artık yeter bıttım dedıgım anda sakınlestıgımın farkına vardım hastalıgı kendımız beslıyoruz cok gecmıs olsun....

Yorum

tedavı oluyorum zaten lustral .tranko buskas.rexapın2,5 kullanıyorum milaa

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yemre53 View Post
            tedavı oluyorum zaten lustral .tranko buskas.rexapın2,5 kullanıyorum milaa
            gecmis olsun, geceleri yatmadan önce hangisini aliyorsun ?

Yorum

tranko buskas.rexapın2,5 yatmadan 1 saat once alıyorum ıyı gelıyo ıstahacıyo fakat cok

Yorum

yemre53 daha önce hic duymamistim bu ilaclari, kendini bunlarla iyi hissediyorsan ne mutlu sana...umarim eski güzel günlerine geri dönersin , bu arada yukarda yazdigin cümle beni baya duygulandirdi, 6 sene nasil gecti anlayamadim demisin, benzeri seyleri bende düsünmüyor degilim son 5-6 yilim nereye uctu ne yaptim hangi hedefimi hayalimi gerceklestirebildim ne cabuk gecti falan gibi sorularla yiyip bitiriyorum kendimi, saglik olmayinca bu dusuncelere giriyor insan. Allah kimseye dert vermesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Erbay View Post
                  yemre53 daha önce hic duymamistim bu ilaclari, kendini bunlarla iyi hissediyorsan ne mutlu sana...umarim eski güzel günlerine geri dönersin , bu arada yukarda yazdigin cümle beni baya duygulandirdi, 6 sene nasil gecti anlayamadim demisin, benzeri seyleri bende düsünmüyor degilim son 5-6 yilim nereye uctu ne yaptim hangi hedefimi hayalimi gerceklestirebildim ne cabuk gecti falan gibi sorularla yiyip bitiriyorum kendimi, saglik olmayinca bu dusuncelere giriyor insan. Allah kimseye dert vermesin.
                  arkadaşlar tedavi olup verilen ilaçları içtikten sonra panik atak hergün süründüren bir hastalık değilki ben panik ataktan sonra daha keyifli iyi bir hayat sürdüm diyebilirim çünkü ilaçların inanılmaz faydasını gördüm eskisinden daha sağlıklı hiç bir kalp çarpıntısı yaşamadığım aynı zamanda bir taşla iki kuş vurmak deyimi gibi hafif sosyal fobim vardı ona bile etkisi oldu. ama ilaçları bırakınca eski düzen size yine yerleşiyor.
                  Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Ben kalbimde bir sorun olmadigini biliyorum fakat gece yatakta yaptigim panikle beraber gogus arama aniden inen basinc ve korkuyu bi türlü atlatamiyorum, genellikle uykuya dalacakken oluyor sastim kaldim..Tum gece meditasyon nefes egsersizleri yaparak ancak 3-4 saat yatabiliyorum, Allah kahretsin tamda yaz geliyodu hersey yolunda ve civil civildi ,,, bu nasil bi kader ya : (
                    bu durum ne zaman başladı hatırlıyor musun? bu durum aslında seni strese sokan durumların varlığının belirtisi, göstergesidir. ilk zamanlar sende strese neden olan durumlar yüzünden uyuyamazken sonraları uykunun kendisi sende strese neden olmuş olabilir. gün içinde seni üzen, kaygılandıran problemler neler?

Yorum

Tamamen psikolojik bu kalp ritim bozukluğu olayı.Otonom sinir sistemiyle istemsiz çalışan kalp atışı, nefes alma gibi fonksiyonlarıa beyninle müdahale eder, bunlara odaklanırsan; bunların istemsiz işleyişlerini bozarsın ve kalbine odaklandığında; sancı, ritimsizlik hissi, nefesine odaklandığında da yeterli oksijeni alamama, kasılma haline düşersin.Kendini kandıracaksın.Üzücü olan kısım fiziksel olarak hiçbirşeyin yok.Derdin psikolojik dostum.
                      Orjinal yazı sahibi: yemre53 View Post
                      arkadaslar oncelıkle herkese gecmıs olsun 6 yıldır PA ve Anksiyete yasıyorum.. sorunum kalbımle basladı rıtm bozulması carpıntı tabıkı solugu acılde aldık sakınlestırıcı serum falan verdıler sabah dogru kardıyolojıye.. doktorum kalbımde bırsey olmadıgını soledgı halde kalbımde sorun oldugunu. Fakat doktorların anlamadıklaırnı dusundum. ve bunun sonunda Psikiyatriye gıttım ve hastalıgımın PA oldgnu ogrendım. bu sırada tedavı olurken tekrar sonkez kap doktoruna gıttım ve aynı cvbı aldım kalbınde bırsey yok ama ben takmıs durumdayım ve bu yuzden gogsumde agrı yanma carpıntım devamlı oluyor. acaba kalp yetmezlıgımı var bende bınlerce soru kafamı bunlara takarak koca 6 yıl gecırmısım eglenerek gecırecegım gunlerın yerıne somurtkan nesesiz .. ve suan 3 gundur tekrar panık atak gecırdım ve tekararında kalbıme takmıs durumdayım bugun dr gıttım tekrar tedavıye basladık ama ..
                      bunların yasadıklarımızın beynımızın bıze oynadıgı bı oyun oldugunu anlmıs durumdayım gecde olsa
                      Dusuncelrmı paylasmak ıstedım bu konularda sohbet etmek ısteyen olursa konusabılırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                        arkadaşlar tedavi olup verilen ilaçları içtikten sonra panik atak hergün süründüren bir hastalık değilki ben panik ataktan sonra daha keyifli iyi bir hayat sürdüm diyebilirim çünkü ilaçların inanılmaz faydasını gördüm eskisinden daha sağlıklı hiç bir kalp çarpıntısı yaşamadığım aynı zamanda bir taşla iki kuş vurmak deyimi gibi hafif sosyal fobim vardı ona bile etkisi oldu. ama ilaçları bırakınca eski düzen size yine yerleşiyor.
                        Tam olarak hangi ilaclari kullaniyosun bi mahsuru yoksa sorabilirmiyim? mesala ben ufak bi doz xanaxtan günde 1 kere almak sartiyla cok fayda görüyorum (0,5mgnin yarisi) fakat hergün alindiginda bagimlilik yaparmi diye arastirmalar yapiyorum kimseden düzgün bi cevap gelmemis...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kandil View Post
                          bu durum ne zaman başladı hatırlıyor musun? bu durum aslında seni strese sokan durumların varlığının belirtisi, göstergesidir. ilk zamanlar sende strese neden olan durumlar yüzünden uyuyamazken sonraları uykunun kendisi sende strese neden olmuş olabilir. gün içinde seni üzen, kaygılandıran problemler neler?
                          yok dostum benim gündüz kafaya taktigim bisi yok, hatta gündüz kiyamet kopsa bende gene anksiyete olmaz olsa bile keyfimle atlatir ustesinden gelirim fakat gece yataga girince bas edemiyorum, sinsi hafif bir atak beni uykuya dalmami engelliyor

Yorum

Tam olarak hangi ilaclari kullaniyosun bi mahsuru yoksa sorabilirmiyim? mesala ben ufak bi doz xanaxtan günde 1 kere almak sartiyla cok fayda görüyorum (0,5mgnin yarisi) fakat hergün alindiginda bagimlilik yaparmi diye arastirmalar yapiyorum kimseden düzgün bi cevap gelmemis...
                            Ben ilaçları bırakalı bir kaç ay oldu. fakat anladığım siz kendi kafanıza göre alıyorsunuz. panik atak hastası birinin zanax kullandığını ilk sizden duyuyorum zanax çok daha ağır ruh hastalıklarında kullanılan bir ilaç doktor kontrolü olmadan alıyorsanız acilen bir psikiyatriste gidin ve düzgün tedavi şekliniz belirlensin. zanax çok riskli bir ilaç şizofreni yada bazı psikoz türlerinde kullanılır diye biliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                              Ben ilaçları bırakalı bir kaç ay oldu. fakat anladığım siz kendi kafanıza göre alıyorsunuz. panik atak hastası birinin zanax kullandığını ilk sizden duyuyorum zanax çok daha ağır ruh hastalıklarında kullanılan bir ilaç doktor kontrolü olmadan alıyorsanız acilen bir psikiyatriste gidin ve düzgün tedavi şekliniz belirlensin. zanax çok riskli bir ilaç şizofreni yada bazı psikoz türlerinde kullanılır diye biliyorum.
                              Milaa, cahilliktir bir insanin kafasina göre ilac almasi veya bir baskasinin önerdigi ilaci kullanmasi. Xanax hakkindada pek fazla bilgi sahibi olmadiginizi görüyorum ayrica panik atak degil yaygin anksiyete var bende. 5-6 yildir var ve yilda bi kac dönem anksiyetemin tavan yaptigi dönemler oluyor,,, normalde bi kac günde atlatirdim fakat bu sefer 2 hafta sürdü ve uykusuzluga artik dayanamadigim icin bi süre doktorun vermis oldugu xanaxlari ufak miktarda kullanmak istiyorum, 0.5mgnin yarisi yada ceyregi beni gevsetmeye ve uyutmaya yetiyor zaten ihtiyac duydugum vakitte geceleyin yani gündüzleri kiyamette kopsa anksiyetenin en kralinida yasasam takmam ve ilac almam öyle bir yapim vardir.. Ayrica sizofren ve pizkoz hastalarina xanax falan sökmez onlara genelde olanzapin tarzi ilaclar verilir. Doktor kontrolüm olmasa xanaxi nasil temin edebilecegimi saniyosun? ayrica yasamis oldugum ülkede Türkiyede oldugu gibi eczacilara masa altindan paralar basip yesil receteli haplarin teminide söz konusu degil dolayisiyla anksiyetenin depresyonun ve stresin kitabini yazacak kadar bilgi ve tecrübeye sahibim , tek yaptigim arastirma xanax üzerine cünkü bendeki hafif anksiyete ve buda uykuya dalmami engelliyor fakat ceyrek xanax ile sorunu kökten cözüyorum , 10-20 yil ceyrek yada yarim xanax alarak uyuyan insanlar var hepside turp gibi..ceyrek bir xanaxin bi kac kadeh ickiden farki yok. Dozunu ve miktarini iyi ayarlarsan ve leblebi gibi yemezsen bagimlisi olmadan her gece 7-8 uyuyarak hayatini sürdürebilirsin düsüncesindeyim. Neyse... sanirim xanax hakkinda bu sitede tecrübesi ve bilgisi olan cok az kisi var, anladigim kadariyla bi cogunuzun önüne recete atiliyor ve sizde gidip ilaclari alip iyilestim diyip kösenize cekiliyosunuz ve ataklar tekrarlandigindada ayni ilaclara devam ediyosunuz..

Yorum

İşleniyor...
                              X