Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar yardım lütfen DEREALİZASYON

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• arkadaşlar yardım lütfen DEREALİZASYON

mrblar arkadaşlar.ben kendimi 2yıldır sosyal fobik olarak biliyordum.internetten araştırmalar yaptım ve belirtiler birebir çıktı.uzmana danışmaktan çekindim.2yıl böyle yaşadım ve geçen gün düşüncem değişti.gece yatakta yatıyordum aniden ayağa kalktım ve başım döndü bi an ölücek hissine kapıldım annemi uyandırdım.annemi derealize olarak gördüm.kopuyordum sanki ondan kendimi dışarı attım iyice panikledim.yine hastaneye gitmekten çekindim.kafanızı şişirdim biliyorum ama benim için çok önemli
    Kişilik olarak sorunlu gördüğüm özelliklerim

1-mükemmelliyetçiyim

2-aşırı heyecanlıyım

3-ellerimde titreme var

4-karşı cinsle konuşamıyorum onları gözümde büyütüyorum

5-ölüm korkusu var sürekli nasıl olsa ölücez diyorum herşey boş geliyo

6-utangaçlık

SİZCE SORUNUM NE OLABİLİR ..çok teşekkürler şimdiden

Estağfirullah ne baş ağrıtması. Başımızın üzerinde yerin var. Yeter ki şifanı bulasın. Saydığın semptomlar arasında mükemmeliyetçilik, utangaçlık, karşı cinsle iletişim zorluğu, heyecan Sosyal Fobi (SF)nin ağırlıkta olduğuna işaret ediyor.Psikolojik rahatsızlıklar içerisinde tedavi oranı en yüksek olanlardan biri SF. Anneni o anda gerçek dışı bir kavram olarak görmene gelince, sanırım bu sürekli olmuyor. O anki karanlık, içine kapanıklık, derin düşünceler, nabız hızın vs. bazen rüyadaymışsın gibi algılamana sebep olabilir. Aslında sorun şurada. Sen utangaç olunca, karşı cinsle konuşamayınca, evden çıkmayınca ne oluyor, yaşantın değişiyor, eve kapanıyorsun. Evde de kedi gibi patilerini yalayıp keyif yapamazsın ki, düşünüyorsun, doğandan uzaklaşıyorsun, ruhun bozuluyor, kendi kendini tüketiyorsun, sende olmayan sorunlar ortaya çıkıyor. Bu zincirleme bir süreç. Topluma kazandırılmalı, okumalı, çalışmalı ve insan içine çıkmalısın ki sorunların çözülebilsin. Geçmiş olsun....

Yorum

çok teşekkürler yorumun için

Yorum

betalord sende benim gibi düşünüyorsun.İnsanlar yazdıklarımdan sıkıldı mı,kusura bakmayın demeler.Baş ağrıtmadı gayet güzel anlattın.Sorununa gelelim.İkinci ve üçüncünün aynısını bende yaşıyorum ve bunda sana tavsiyem doktor olur.Şu an bunun için bitkisel yollara başvurdum,eğer olumlu sonuç alırsam sanada öneririm.Beş için hayatın kanunu bu kendini dini kitaplarda bulursan etkisini gösterir.Hayatı tatmak zorundasın.Çünkü sende bu hayattasın,anlamlandırman gerek.Diğerleride senin sosyal fobinle alakalı.Bu hastalıkla psikiyatriye de gitsen eğer kendini yetiştirmezsen durum değişmez.Çünkü ister sosyal fobi olsun isterse başka fobiler,üzerine gitmezsen kolay ilerlemez bu iş.O yüzden kendine ortam kurabilirsin.Sonra yaşını bilmiyorum ama çalışabilme gibi durumun varsa onuda yapabilirsin ama bunun üzerine birşeyler yap.Geçmiş olsun tekrar,umarım kendini rahatlatırsın...

Yorum

bülbül açıklaman çok güzel olmuş.bu arada yaşm 22.ben okadar asosyal deyilim aslında tanıdık ortamlarda çok rahatm .ama yabancı ortamlar zorluyor beni.hep hata yapma korkum var .1 ve 2 bolu sorunlar en çok hayatıma etki edenler diğerlerini zorda olsa kontrol edeblyorum

Yorum

evet piagett.mükemmeliyetçilik insanı çok yoruyor ve kısıtlıyor.karşındaki kişiden de mükemmellik beklyosun ve bu ilişkilere zarar veriyo

Yorum

Düzenli, tertipli biriyim. Ayrıntılar üzerinde kafa yoran biriyim ama mükemmeliyetçi değilim. Tüm mükemmeliyetçilere tavsiyem; bir gün öleceklerini ve cenazelerini başkalarının yıkayacağını, o mükemmellik abidesi insanların herşeyi dağınık halde bırakıp, arkalarını başkalarının temizleyeceklerini düşünmeleri. Elbette bu insanların kendi seçimi değil, takıntı ama tavsiyem, insanlar kendilerine verilen ömürle orantılı hırs ve hassasiyetlere girsinler. Kısıtlı zamanlarda, sonsuzluğa uygun eylemler yapmak yersizdir...
              Orjinal yazı sahibi: piagett
              bu saydıklarından en kötüsü insana en zarar vereni de mükemmeliyetçilik

Yorum

İşleniyor...
              X