Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Panik Ataktan Tamamiyle Kurtuldum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Panik Ataktan Tamamiyle Kurtuldum

Merhaba arkadaşlar, ben Birkan arkadaşımın forum başlığında bahsettiği panik bozukluğu yenmiş bir insanım. 5 yıl boyunca gitmediğim kardiolog, gitmediğim nörolog, yaptırmadığım test kalmadı. 5 yıl boyunca her gün nefes darlığı, kalp krizi, beyin kanaması geçirdim ama HİÇ BİRİNDE ÖLMEDİM. Haftada 4 kez acil servise giderdim. Neyse lafı fazla uzatmadan belirtileri yaşanan fobileri zaten hepimiz biliyoruz. Sonunda intiharı bile düşünmeye başlamıştım çünkü her gün ölüyordum zaten. Bide insanların bana hastalık hastası gibi bakması doktorların senin hiç bir şeyin yok demeleri beni iyice hasta ediyordu. eminimki aynılarını sizde yaşıyorsunuz çok iyi anlıyorum. Sonunda bedensel bir rahatsızlığım olmadığını sorunun psikolojik nedenlerden kaynaklandığına inanıp bir psikiatriste başvurdum. 1 yıllık ilaç tedavisi ve her ay gittiğim 1-2 saatlik seanslar ile bu illetten kurtuldum. Açıkçası yeniden doğdum. Bu sayfalarda bir sürü ilaçtan ve bunların yan etkilerinden bahsedilmiş. Arkadaşlar panik atak tedavisinde kullanılan anti-depresanlarda kullanılmaya başlanılan ilk 15 gün içerisinde bir sürü yan etki olur baş dönmesi bulantı vs. ama bunlar sonradan normale döner. bırakırkende aynı şey yaşanır yani bu yan etkiler ilk başta normaldir.zaten bu yüzden bu ilaçlara ilk 2 hafta yarım içilerek başlanır.AMA KESİNLİKLE DOKTORUNUZA DANIŞMADAN HERHANGİ BİR İLACA BAŞLAMAYIN. ayrıca ilaca başladıktan sonra artık iyileştim diye ilacı bırakmayın. Bırakacağınız zamanı zaten doktorunuz size söyleyecektir. PANİK ATAKTAN TAMAMİYLE KURTULMAK İÇİN EN AZ BİR YIL İLAÇ TEDAVİSİ ŞARTTIR.Tamamiyle kurtulmanın ikinci şartı ise hastalığı yaşayan kişinin hastalığının kesinlikle psikolojik olduğunun, kesinlikle nöbet sırasında ölmeyeceğinin farkında olmasıdır. unutmayın siz ilaçlara ve doktorlara yardım etmesseniz, ilaçlar ve doktorlar size yardım edemez. Ben şu an bırakın panik atağı eski takıntılarımdan bile kurtuldum. Nasıl yendiğim konusunda ayrıntılarla ilgili soru sormak isteyen arkadaşım olursa buradan elimden geldiğince cevaplamaya hazırım. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar

İşte umut dolu gerçek bir azim..
    eLİNE SAĞLIKKKKKKKKKKK
    yÜREĞİNE SAĞLIKKKKKKKKK
    Geçmiş olsunnnnnnnnnnn...
    NASIL okurken yüreğim hopladı anlatamam :lol:

Yorum

slm dostum

arkadaşlar benim bu sitedeki ilk yazımda bu hastalıktan kurtuldu dediğim arkadaşım onur'uda aramıza aldık artık...onur bundan 2 sene öncesine kadar 10 dakkada bir kalp kirizi geçiriyorum diyen bi insandı evet evet yazdığı yazıya bakıpta hadi canım sende bunları yazan bir adam nasıl olduda bu kadar iyi bi duruma geldi diyebilirsiniz ama o anlarda yanında ben vardım onur'un ve eli daima belinde gezen ve sağ eliyle devamlı kalbini tutan ve soluğu her zaman hastanede alan bi arkadaşımdı onur..şimdi ise ben kendimi nasıl bu durumlara sokmuşum hayret ediyorum birkan diyor hep bana.. onur'a bu hastalıkla ilgili danışabilirsiniz o artık bu illetten kurtulmuş ve kendini topluma kazandırmış bi fert.. dediğim gibi bende doktora gidicem ve bu illetten kurtulucam,hepimiz düzenli bi doktor tedavisiyle bu hastalığı yenebiliriz ve yenicezde arkadaşlar... kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın...

Yorum

:lol: Çok sevindim.. pende kısmen yenenlerdenim...

Başına gelenler malum bire bir yaşadığımız şeyler.. İlaç olayı bende de aynı başladı.. ve olayın kilit noktası ne biliyor musunuz?..Hastalığı kabul etmek.. evet ben pa liyım ... kalp veya beyin rahatsızlığım yok .. bu bana pa nın oynadığı bir oyun diyebilmek...

Sizden tek farkım ben terapi görmedim... İlaçlarıma devam ediyorum.

Sonuç 1: Eğer bir yıl önce bana _bak hepsi geçecek__deselerdi.. inanmaz hatta öfkelenirdim..

Sonuç 2: Hayat güzel....

Yorum

sizin adınıza çok mutlu oldum. aaonur ...çok

kendi adıma da bende başarabilirim başarabilirm diyorum..
          ben pa değil gene başka bir psikolojik rahatsızlık 2 senedir mücadele ediyorum.siteye geldiğim günden beri biliyorum ki..kendi elimizde bu ..benim elimde ...bende doktorumu ve ilaçlarımı bırakmadım şuana kadar yan etkileri ile bende çok savaştım ama bırakmadım...sitede bana ilaç gibi geliyor... böyle zaferleri görünce bir de...
          sevgilerimle.........

Yorum

Ben doktorunu merak ettim.İyileşmek için en önemli etken öncelikle iyi bir doktor bulmak.Bana pm den mesaj atar ya da buraya yazarsan sevinirim.

Bu arada kurtulduğuna çok sevindim arkadaşım. :lol: Umarım bende o günleri görürüm.

Yorum

merhaba arkadaşlar. Gercekten panik atakta önemli olan hastalığı kabullenmek yani %100 şekilde emin olmak bedensel bir rahatsızlığının olmadığına ve ölmeyeceğine (yani atak sırasında ölmeyeceğine gerçi bunu 2 sene önce bana kimse inandıramıyodu ama ....bi arkadaşım sanırım terapi aldığım doktorumun ismini sormuş. doktorum İstanbulda değil, Bolu'da yaşıyor. Bende bir tavsiye üzerine gittim. Gerçekten mükemmel bir insan ve mükemmel bir hekim. Şu an Bolu abant izzet baysal ruh ve sinr hastalıkları hastanesi başhekimi Dr. Hülya ENSARİ. Ona ne kadar teşekkür etsem hakkını ödeyemem. Şimdi isimlerini hatırlamıyorum ama istanbuldada bana tavsiye edilen çok ii doktorlar var arkadaşlar. dilerseniz öğrenip yazabilirim buradan.neyse yine çok uzun oldu. herkese sağlıklı günler

Yorum

PEKİ SANA BİR SORU DA BEN SORMAK İSTİYORUM BU HASTALIKTA HERŞEYE KATLANIYOR VE SAVAŞIYORUM TEK KORKUM KALBİM NEDEN AĞRIYOR VE NEDEN ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN NEFES ALAMIYORUM BUNLAR BENİ KORKUTUYOR

VE SENİN ADINA SEVİNDİM BRAVO BU HASTALIĞI EN MANTIKLI ŞEKİLDE YENMİŞSİN
                İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.....<br />

Yorum

sevgili elam kalbim neden ağrıyor diyorsunya benimde pa tedavisi gördüğüm dönemde kalbimde acı hissederdim bu niye olurdu bilmiyorum hatta anlatırken ifade etmekde zorlanırdım bilmeyenler kalp acısıda nasıl bir duygudur derlerdi ama anlatamazdım. Ama inanki geçiyor tedavine devam et göreceksin.
                  Hayat güzel

Yorum

ONUR SORUM SANA

Selam Onur;
                    PA tan tamamiyle kurtulmuş olmana çok sveindim bunun ne kadar illet bişey olduunu çok iyi biliyorum.2 sene öncesinde obsesif teşhisi konuldu anafranil kullandım kullandığımda iyi geliyor gibi ama birtürlü kendime söz geçiremiyorum,tüm kalp hastalıkları belirtileri bende var doktorlara gidiyorum ,bir sorun olmadığını söylüyorlar ama nafile.sürekli kalp krizi geçiyorum gibi ,uyuyamıyorum ya uykumda birşey olursa,yemekten sonra müthiş bir ağrı,sinirlenince ağrılar iartık dayanamıyorum.sürekli kalbim ağrıyor sanada böyle oluyormuydu?inanmıyorum kalp dışı olduğuna ...cevap verirsen sevinirim ..

Yorum

Re: ONUR SORUM SANA

Orjinal yazı sahibi: CANDY1522
                      Selam Onur;
                      PA tan tamamiyle kurtulmuş olmana çok sveindim bunun ne kadar illet bişey olduunu çok iyi biliyorum.2 sene öncesinde obsesif teşhisi konuldu anafranil kullandım kullandığımda iyi geliyor gibi ama birtürlü kendime söz geçiremiyorum,tüm kalp hastalıkları belirtileri bende var doktorlara gidiyorum ,bir sorun olmadığını söylüyorlar ama nafile.sürekli kalp krizi geçiyorum gibi ,uyuyamıyorum ya uykumda birşey olursa,yemekten sonra müthiş bir ağrı,sinirlenince ağrılar iartık dayanamıyorum.sürekli kalbim ağrıyor sanada böyle oluyormuydu?inanmıyorum kalp dışı olduğuna ...cevap verirsen sevinirim ..
                      Ben bütün o hissettiğin ağrıların psikolojik olduğuna eminim(bu hastalığı yaşayan biri olarak yazıyorum)Öncelikle kendini bütün hissettiklerinin psikolojik olduğuna inandırmalısın.Bende anafranil kullanıyorum ve bir çok takıntımı yendim.

Yorum

sevgili aaonur
                        teşekkür ederim seni
                        yazdıkların insanlara umut veriyorlar

Yorum

aaonur seni gönülden tebrik ediyorum.demekki sabır ve azimle herseyin üstesinden gelinebiliniyormuş.insan tedavisini yarım bırakmadıkça mutlaka iyileşir.Bir soruda ben sormak istiyorum.Tedavin ne zaman bitti ?

Yorum

kardeş okuyunca yüzüme bir gülümseme geldi inan başarma isteğim arttı umarım darısı bize bir an önce ve seni tebrik ediyorum umarım herşey istediğin gibi olur kolay gelsin
                            AH şU MÜZİK OLMASA NE OLURDU

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elam
                              PEKİ SANA BİR SORU DA BEN SORMAK İSTİYORUM BU HASTALIKTA HERŞEYE KATLANIYOR VE SAVAŞIYORUM TEK KORKUM KALBİM NEDEN AĞRIYOR VE NEDEN ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN NEFES ALAMIYORUM BUNLAR BENİ KORKUTUYOR

VE SENİN ADINA SEVİNDİM BRAVO BU HASTALIĞI EN MANTIKLI ŞEKİLDE YENMİŞSİN
                              Bunun tek nedeni yani gerçek ağrı hissetmemizin nedeni beynimizin salgıladığı şu an ismini hatırlamadığım bir şey. doktorum söylemişti ama uzun zaman geçti. Arkadaşlar birde şu var panik atağın başlama nedeni Kalp krizi veya beyin kanaması sonucu ölümle sonuçlanmış bir olayı kendimizi maletmemiz PA nın temeli böyle bir olaydan etkilenmemiz ile başlıyor. Ama çok yavaş bir şekilde ilk önce sadece kol uyuşmalarına takarız. Sonra göğsümüzde oluşan ısı değişimlerine sonra bunlar ağrıya nefes darlığına, baş dönmesine vs. vs. bir sürü şeye dönüşür. bunların hepsini ölüm korkumuz yüzünden biz başlatırız. Sonuçta hayatı yaşayamayan, her gün ölümü tadan bireylere dönüşürüz. Lütfen hep şu telkini yapın kesinlikle bu yüzden ölmeyeceksiniz. İyi akşamlar.

Yorum

İşleniyor...
                              X