Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Faverin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Faverin

OKB de Faverin kullananlar kaç mg kullandınız, tedavi ne kadar sürdü, etkisinin seyri nasıldı, sonuç aldınızmı?
    Ben yaklaşık 4 aydır 300mg kullanıyorum başlangıçta çok iyi gelmişti ama son bikaç aydır sanki hiç etkisi yok gibi veya çok az.Faverinle ilgili deneyimlerinizi yazabilirmisiniz.

faverin kullanmadım fakat sanırım bu soruna genel bi cevap verebilirim. sürekli ilaç kullanımlarında aynı problem genel olarak yaşanır. ilaca başlarsınız ilk önce ilca yeni aşladığınız için vücut yeni maddeyi kabullenmekte zorluk çeker. sonradan vücut madeye alıştığı için aynı tepkileri göstermez. bu ilacın etki göstermediği manasına gelmez. aslında ilaç bu aşamadan sonra gerektiği gibi çalışmaya başlamıştır. normal olan da budur. yani normail olan ilacın an etki göstererek işlemesi diil vücut değerlerini bozmadan işlemesidir.

başka bi cevap olsun. bazen de vücut bu maddeye direnç gösterebiliyor yani ilacın işe yaraması için bi öncekinden daha fazla madde isteyebiliyor. ama çok geçerli değil yani nadir rastlanır. doktorun aynı dozda devam ettiriyorsa bu üstte paylaştığım cevap durumun için geçerli demektir. ama bunu doktoruna da danışmalısın. tmm??

Yorum

başlangıçtaki etki plasebo etkisi olabilir. 300mg yüksek bir doz ve bu doza cevap vermediğinize göre faverin sizin için uygun ilaç değil. başka bir ilaç denenmesi gerekiyor. OKB de en etkili ilaç anafranildir ama yan etkileri fazladır.

Yorum

faverini bende 3-4 aydır kullanıyorum şu anda 300 mg alıyorum etkisi iyi gibi bazı şeyleri yapma isteğini azalttığı için faydası oluyor

Yorum

daha beklemek gerekecek anlaşılan

Yorum

Seni korkutmak gibi olmasın ben bahsettiğin ilacı kullandığıma bin pişman olmuştum. Ve hemen doktoruma gidip değiştirdim. Fakat sen de biliyorsun ki hangi antidepresanın kime iyi geleceğini kestirmek imkansız. Belki sana çok iyi gelir.
            Acının son kıyağı hissizliktir.

Yorum

ben 5-6 ay kadar kullandım en son 200 mg kullanıyodum şimdi 100 mg a düştü iyi bi ilaç bence çok yan etkisi de yok

Yorum

İşleniyor...
              X