Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce En Kötü Takıntı Çeşidi Hangisi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bende ritanile katılıyorum en korkunç takıntılar din ve cinsellikle ilgili olanlardır

Yorum

en kötü takıntı diye bir durum yoktur. senin takıntın bir başkası için saçma gelebilirken bir başkasının takıntısı da senin için saçma gelebilir.
      Acının son kıyağı hissizliktir.

Yorum

dini takıntıııııııııııııııııııııı hiçbirşeye benzemiorrrrr

Yorum

bende bu takıntıların hepsi mevcut... bir iki konuda takıntınız varsa çektiğiniz sıkıntıyı bilirsiniz ya hepsi olsaydı...

bazı takıntıları tamir etmeyi azda olsa başardım diyebilirim.......
          örnek; mesela dini takıntınız var.. ve günahkar olduğunuzu düşünüyorsunuz....Tabi bunun için inancınızın olması gerekiyor. Allaha inancı olmayan bir insan günahtan korkmuyordur sanırım. Eğer inancınız varsa ve günahkar olduğunuzu düşünüyorsanız Allahın ne kadar Affedici olduğunu tövbeleri çok sevip kabul ettiğini bilmeniz gerekiyor. Bir diğeri de bütün insanların günah işleyebileceklerini ve sizde insan olduğunuza göre bunu yapabilecek ruha sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.. Öyleyse; evet insanız günah işleyebiliriz ve sonunda Rabbimize döner ve tövbe ederiz. O çok bağışlayandır merhamet edendir. bu konuda takıntısı olanlara bir tavsiyem lütfen NASUH TÖVBESİ'ni araştırınız ne demek istediğimi anlarsınız.. gerçöekten inanarak töve edin içinizdeki ruhunuzdaki rahatlamayı göreceksiniz...

Yorum

Bencede zarar verme takıntısı. Özellikle kendine eşine,çocuklarına zarar verme takıntısı. İnsanı yiyip bitiriyor. Bir şey olmayacağını bildiğiniz halde yine de önüne geçemiyorsunuz ama zaman her şeyin ilacı. Yeni çocuğum kendime zarar verme korkusu ya kör olursam, kendimi kör edersem korkusu. Zamanla bu takıntılar farklılaşıyor. Birinden kurtulanca, başka birine yakalanıyorsunuz. Günlük hayatta yaşadıklarımla da çok alakası var. O gün etkilendiğimiz bir şey veya okuduğumuz bir haber bu korkuları ve takıntıları tetikliyor. Bir anda gelip insanın beynine yerleşiyor sonra da ayıkla pirincin taşını.

Yorum

Allah yardımcınız olsun zor bi durum bendede oluyor çocuklara zarar verme
              takıntısı.
              YAŞAMAK BUYSA ÜSTÜ KALSIN

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 899405 View Post
                Allah yardımcınız olsun zor bi durum bendede oluyor çocuklara zarar verme
                takıntısı.
                ALLAH derdi olan herkesin, hepimizin yardımcısı olsun. Ben ALLAH'a çok şükür çocuklarıma zarar verme korkusunu atlattım. Ama bir kaç kere tekrarladı. Uzun zamandır yok şükür. Sizde uzun zamandır mı var bu korku? Yoksa ara ara geçip yeniden mi nüks ediyor?

Yorum

bende de arada oluyor ama ben 12 senedir kronik depresyon
                  hastasıyım yaygın anksiyete ve borderlin kişilik bozukluğuda var

Yorum

cinsel takıntıdan yana kullandım çünkü sonuçları tehlikeli olabiliyor
                    Etrafımda ki insanlara aldırmadan , kendi içimde büyüttüğüm yalnızlığımla beraber oturup seninle geçen günlerimi düşünerek gitmendeki mantığı bulmaya çalışıyorum

Yorum

ALLAH yardımcınız olsun. Bende de 98 yılından beri bu takıntı (obsesyon) var. Ara ara tekrarlıyor. Geçtikten sonra uzun yıllar ortaya çıkmıyor. Ama bir şekilde bir şey tetikliyor ve farklı bir şekilde ortaya çıkıyor. Bazen çok yoğun bir şekilde, bazende pek etkilemiyor. Yoğun olduğu zamanlar hayatı zindan ediyor insana. O yakalandığınız korku, takıntı her neyse geçtiten sonra insana çok saçma geliyor ben nasıl böyle bir şeyi kafaya takıp problem yapıyorum diye ama sonra ondan daha saçma bir şey sizin en büyük korkunuz olabiliyor.

Yorum

sizi çok iyi anlıyorum benim takındım çok yok daha çok sıkıntı
                        mutsuzluk,boğulma hissi,kendime zarar verme veriyorumda

Yorum

Fiziksel zararlar mı veriyorsunuz kendinize? Doktor yardımı alıyormusunuz bilmiyorum, eğer almıyorsanız mutlaka alın. Birde sıkıntı, mutsuzluk bunları yenmenin en iyi yollarından biri meşguliyet fazla kendimizle başbaşa kaldık mı bu sıkıntılar daha çok etkiliyor bizleri. Ben kendimden bildiğim için söylüyorum boş zamanlarımda bu düşünceleri çok kafama takıyorum ama iş, güçle veya başka bir şeyle meşgul olduğunuz zaman kendinizi dinlemeye pek vaktiniz olmuyor. ALLAH yardımcınız olsun. İnşAllah en kısa zamanda iyileşir, sıkıntılarınızdan arınır ve mutlu hayatınıza geri dönersiniz.

Yorum

En kötü takıntı dini olan takıntı.

Yorum

en zoru sanırım saldırganlık kontrolünü kaybedip sevdiğin birine zarar verme korkusu ve delirme şizofreni olma korkusu

Yorum

pavli abla sen şizofrensin diyorum bana inanmıyorsun ya

Yorum

İşleniyor...
                                X