Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar okb'de psikoz ne demek biri bana tam olarak açıklayabilirmi anlamadım da?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• arkadaşlar okb'de psikoz ne demek biri bana tam olarak açıklayabilirmi anlamadım da?

okb de psikoz ne demek biri bana tam olarak açıklayabilirmi int araştırdım ama net algılmayamadım

takıntı hastalığı bildiğim kadarıyla uzman tv den araştır izle istersen
    İyi ya, madem hepimiz günün birinde çekip gideceğiz o halde bunca matem bunca kahır ne için ?... Hı ? Sizinkisi matem değil zaten korku, korku ! Hayat demek, ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları işte falanları filanları göreceğiz, bir çok şeyin tadına bakakacağız sonrada ister istemez "Gidiyorum Elveda" şarkısını söyleyeceğiz...

Yorum

serverous biliyorum okb nin ne demek olduğunu da birde psikozu varmış onu anlamadım

Yorum

http://www.uzmantv.com/postpartum-psikoz-nedir
        İyi ya, madem hepimiz günün birinde çekip gideceğiz o halde bunca matem bunca kahır ne için ?... Hı ? Sizinkisi matem değil zaten korku, korku ! Hayat demek, ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları işte falanları filanları göreceğiz, bir çok şeyin tadına bakakacağız sonrada ister istemez "Gidiyorum Elveda" şarkısını söyleyeceğiz...

Yorum

Acaba şizoobsesif bozukluk yada psikotik özellikleri olan okb mi demek istediniz?

Yorum

Psikotik ozellikli OKB olabilir ya da psikoz ek tanidir. Yani hem OKB hem psikoz vardir. Bir ihtimal de ic gorusu az olan OKB olabilir. Yani obsesyonlarinin farkinda olmayan anlaminda. Umarim yardimci olmusumdur.

Yorum

Kişinin takıntılarının yanında psikotik problemlerinin de olması durumudur. Örneğin hem dini obsesyonunuz hem de paranoyalarınız olabilir. Bu konuda yeni bir alt dal oluşturulmuştur şizo okb diye. Fakat şizofreniye dönüşmez. Okb nin işi daha da çıkılmaz bir hale sokan türüdür.
              Acının son kıyağı hissizliktir.

Yorum

İşleniyor...
              X