Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden bir kişi ile konuştuktan sonra, ne konuştuğumu tekrar sorguluyorum ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Neden bir kişi ile konuştuktan sonra, ne konuştuğumu tekrar sorguluyorum ?

Arkadaşlar artık delireceğim. Mesela bir telefon görüşmesi yapıyorum ve ya biri ile konusuyorum. Konuşma bittikten 2 3 dakka sonra aslında ben ne dedim, ne konustum diye dusunuyorum acaba kötü olmayacak bir şey dedim mi ? Ya kötü bir söz ettiysem veya küfür ettiysem gibi saçma düşüncelerden bıktım. Zaten insanlarla iletişimim sıfıra indi bu yüzden, konusamıyorum her konusmamı sorguluyorum. Nlolur yardım edim aksi takdirde gerçekten bu sitenin de diğerlerinden bir farkı olmadıgını dusunecegım. Bir cevap yazılıp sonra rafa kalkan konulardan.

mukemmeliyetcilik ve ta derinden gelen bir korkuyla karısık paranoid kaygılar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Superficielle
      Ozguvensizlik ve sucluluk duygusu kaynakli bence baska sorunlarinda var mi ?

Baslarda ocagı acıp kapatmaydı
      Daha sonra bu korkular kapıları açma kapatma, kapı kilitli mi diye kontrol etme, 100 kere ısık acma kapatma bu gibi durumlardı. Daha sonralarnda sınavlarda soru çözerken üst soruyu okurken alt soru baya baya sanki baska bir ses tarafından okunuyordu. Bunları falan atlattım. Artık özgüvenim çok yetersiz, insanlarla konusamıyorum her dediğimi sorguluyorum. Ne dedim ? Ne yaptım ? Kız arkadaşımdan ayrıldım sırf ona vakit ayıramadığım için cunku normal konusurken bile artık cok basit cumleler kuruyorum. Ne dediğimi hem dusunuyor hem de konusuyorum. Gittiğim yerlerde kamera varmı diye bakıyorum, bir kamera takıntısı, ne konustum acaba dyanlış, kötü bir küfür mü ettim ya birisi duyduysa, ya birine küfrettiysem falan. Ama inanılmaz bir başi ağrısı.

Yorum

İşleniyor...
      X