Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OKB biriktirme hastaligi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• OKB biriktirme hastaligi

arkadaşlar selam

benim kardeşim 33 yaşında sadece evde oturan bi cocuk ,biriktirme takıntısı var ilk başlarda dergi gazete ile başladı şu an çöp biriktirmeye kadar ilerledi ailemde fazla ilgilenmedi onun bu durumuyla geçer geçer diye 3 sene gecti şu an zor durumdayız eve psikiyatrist geldi odası resmen cöp ev gibi oldu ilaçlar verdi bilmiyorum faydası olacak mi bu işin tedavisi olur mu hatsaneye mi yatmalı bilemiyorum fakat ailem buna karşı bakırkoy ruh hastalıkları hastanesınde yatmasına özel klinikler cok pahalı ne yapacagımızı şaşırdık

İlaçları kullanmaya başladı mı?Eğer yeni başladıysa 1-2 paket kullandıktan sonra etkisini gösterebilir.Yani bu süreden sonra cevap verilebilir.Ama şunu unutma dostum,illa tedavi var.Sadece ilaçları bir süre kullanması lazım,bu etkili olmazsa başka yöntemler arayıp bulacağız.Allah yardımcınız olsun,geçmiş olsun.

Yorum

Benim annemde de ayni problem var, denizci oldugumdan dolayi annemle surekli kalamiyorum, 5-6 ay yurtdisinda calistikltan sonra izine annemin evine gidiyorum, ev copten gecilmiyor, temizlik firmasi cagirip evi temizletiyorum ama bir turlu bir cozum bulamadim. Bu olay surekli bu sekilde tekrarliyor, ben yillardir evi temizletmekten yoruldum annem cop biriktirmekten yorulmadi. Annem copler alininca cok sinirleniyor ve evden gitmem icin elinden geleni yapiyor (bagirma,cagirma, evdeki esyalari kirip gecirme etc)
      Tedavi olmayi ve doktora gitmeyi kesinlikle reddediyor. Evin icine kokudan dolayi sinekler ve haserat giriyor, annem bu duruma pencerede sinek teli olmadigina bagliyor, copler ona sanki hic kokmuyormus gibi geliyor. Komsular surekli sikayetci oluyor.
      Tedavi ettiremiyorum cunku annem kesinlikle doktora gitmeyi ve ilac kullanmayi kabul etmiyor, hastaligini hicbir sekilde kabullenmiyor.
      Akrabalarimizin hicbiri annemi gormek istemiyor. Annem zaten evine kimseyi almiyor. Tek basima mucade edip duruyorum.

Bu konuyla ilgili bir fikir verebilirseniz cok sevinirim

Tesekkurler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgur1985 View Post
        Benim annemde de ayni problem var, denizci oldugumdan dolayi annemle surekli kalamiyorum, 5-6 ay yurtdisinda calistikltan sonra izine annemin evine gidiyorum, ev copten gecilmiyor, temizlik firmasi cagirip evi temizletiyorum ama bir turlu bir cozum bulamadim. Bu olay surekli bu sekilde tekrarliyor, ben yillardir evi temizletmekten yoruldum annem cop biriktirmekten yorulmadi. Annem copler alininca cok sinirleniyor ve evden gitmem icin elinden geleni yapiyor (bagirma,cagirma, evdeki esyalari kirip gecirme etc)
        Tedavi olmayi ve doktora gitmeyi kesinlikle reddediyor. Evin icine kokudan dolayi sinekler ve haserat giriyor, annem bu duruma pencerede sinek teli olmadigina bagliyor, copler ona sanki hic kokmuyormus gibi geliyor. Komsular surekli sikayetci oluyor.
        Tedavi ettiremiyorum cunku annem kesinlikle doktora gitmeyi ve ilac kullanmayi kabul etmiyor, hastaligini hicbir sekilde kabullenmiyor.
        Akrabalarimizin hicbiri annemi gormek istemiyor. Annem zaten evine kimseyi almiyor. Tek basima mucade edip duruyorum.

Bu konuyla ilgili bir fikir verebilirseniz cok sevinirim

Tesekkurler

Zor bir durum.Hem anneniz kabullenmiyor hem de doktora gitmeye ikna olmuyor.O zaman şunu yapmak aklıma geliyor.Siz kendiniz müsait bir zamanda psikiyatriye ya da psikoloğa gidin.Neden diye soracaksınız?Anneniz gidemiyor madem,onun durumunu siz onun yerine anlatın.Sonuçta onun bu durumundan siz de etkileniyorsunuz.Bu ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama sonuçta denemekte fayda var.Ya da doktor eve gelebilirse öyle bakacak.Annenizin tedavi olması lazım.Çünkü ilerde bir gün o çöplerden dolayı hasta olmasın,Allah korusun.Neyse aklıma gelirse yazarım.Allah yardımcınız olsun.Allah acil şifa versin.

Yorum

İşleniyor...
        X