Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okb li olup saglıkçı olmak çok zor :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okb li olup saglıkçı olmak çok zor :(

napcagmı bılemıyorum ıkı yıldan uzun süredir okb lıyım. hastalara dokunamıyorum ellerımı yıkamaktan bıktım temızlendiğine ınanamıyorum

Bi yerde okumuştum aşama aşama üstüne giderek bundan kurtulunuyormuş hafiften zora doğru

Yorum

çok zorlanıyorum. ama ewd ustune gitmek lazım ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: admire View Post
        napcagmı bılemıyorum ıkı yıldan uzun süredir okb lıyım. hastalara dokunamıyorum ellerımı yıkamaktan bıktım temızlendiğine ınanamıyorum

bu konuda tedavi oluyor musun? ayrıca terapi de görmen iyi olur. kendi kendine atlatmak zor
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

tedavı oluyorum .. terapıyi aksatıyorum bıraz ..

Yorum

terapiyi aksatma, atlatırsın bence. insan istedikten sonra herşey olur. Düşünmek ve istemek büyük bir güçtür.
            Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

haklısın.. ınsanlara zarar verırım korkusu benı bıtırıyor. acık olmak gerekırse kmsenın ekmegıne felan dokunamıyorum kolay kolay.. salata yapmayalı uzun sure oldugu gıbı

Yorum

eldiven takıyorum ama 10 tane bıle taksam faydası yok ..

Yorum

bazı hemşireler çok rahat oluyorlar bu konularda. Kan aldırdığım bir gün hemşire kanımı aldıktan sonra iğneyi atmak için önce kapağını kapatırken parmağına batırdı yanlışlıkla iğneyi. Benim için kalktı, panik oldum hemen, birşey oldu mu dedim. yok dedi, elinde eldiven yoktu. neden takmadığını sordum. Biz aşı oluyoruz, hastalık kapmayız dedi. Yine de ben onu adına çok tedirgin olmuştum.
                  bir de şuna dikkat etmeye çalışırım kan aldırırken, acaba hemşire kanımı alırken kullanacağı şırınga kullanılmış olabilir mi endişesi. koltuğa oturduğumda dikkatle izlemeye çalışıyorum adım adım yaptığı hareketleri. Gözümden kaçmış birşey oldu mu diye sonradan o süreyi hatırlamaya çalışıyorum sürekli.
                  bu işi yapan birinin okb olması çok zor tabi. ben bunu çok iyi anlıyorum ama sen önlemini aldığın sürece ve dikkatli olduğun sürece hiçbir şey olmaz. biliyorum okb bir beyni ikna etmek çok zor. mantık işlemiyor bizim için. sıkma canını ve bu konuya yoğunlaşmamaya çalış.

Yorum

çok guzel dile dokmussun ama bu yasadıklarımın sadece 3/1 i.. nasl anlatsam ne kadar zorlandıgımı bılemezsınız (( mıkroplardan uzak durmaya calışırken mıkropların ıcınde yasamak .. sınanıyoruz..

Yorum

En baş ve en büyük obsesyonun bu mu? başka obsesyonların da var mı? eğer tek bununla mücadele veriyorsan kendini şanslı sayabilirsin. ama benim tahminim başka konularda da olduğunu düşünüyorum. bir Okb'li tek bir obsesyonla uğraşmaz, biliyorum. Zaman zaman mikrop (hastalık bulaşma) obsesyonun etkisi yok olup yerine başka bir obsesyon gelip hayatını altüst ettiği oluyor mu? tabi bir de şu var; yaptığın meslek gereği bu obsesyonla her an, her saniye karşı karşıyasın. mesela benim obsesyonlarım yer değiştirip her biri belli sürelerle hayatımı işgal ediyor. yeni obsesyon geldiğinde diğerinin etkisi kalmıyor, artık onu umursamaz hale geliyorum.

senin kendin için faydalı bir yöntem geliştirmen lazım, ama nasıl? beynimizi bu yönde biraz yorup aslında obsesyonların etki düzeylerini düşürebiliriz. tamam yine hayatımızda olsun, onları kovmayalım ama onlar bizi yönetmesin. Biz onları yönetelim yani kumanda bizde olsun.

Yorum

ne kadar zzor oldugunu dıle dokemıyorum. tabıkı tek obsesyonum bu deil. ama bu obsesyonum benı meslegımde en cok zorlayanlardan bırı ..sen nasl bı okb lisin anlatr msn braz ??

Yorum

Bu korkunun altında ölüm korkusu veya hastalanıp felç olma gibi şeyler var mı? mikrop kaptın nasıl senaryo canlanıyor aklında?

Okb zor ama ondan kurtulmaya çalışarak çoğu insan ona daha çok yapışır...Bazıları da görmemezden gelince daha fazla artar okb sizin hangisi? umarsız davransanız daha mı artar.veya bunu araştırıp kurtulma yolu ararsanız daha mı artar...Yapıya göre değişiyor.
                          "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

ölüm korkusu var tabıkı bı ara hayattan tüm umudum kesılmştı.hiçbir sekilde vurdumduymaz davranamıyorum. aıds olma korkusu sureklı tahlıl yaptırma vs.. ama bunları yapmamın sebebı bana bişey olursa korkusu değil de benım yuzumden başkasına da bulaşırsa korkusu.. pskıyatrı doktoruna aglayarak gittigm zamanlar çok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: admire View Post
                              ölüm korkusu var tabıkı bı ara hayattan tüm umudum kesılmştı.hiçbir sekilde vurdumduymaz davranamıyorum. aıds olma korkusu sureklı tahlıl yaptırma vs.. ama bunları yapmamın sebebı bana bişey olursa korkusu değil de benım yuzumden başkasına da bulaşırsa korkusu.. pskıyatrı doktoruna aglayarak gittigm zamanlar çok
                              Ailende çevrende ölmesinden korktuğun insan var mı? buna bişey olursa dağılırım dediğin o ölürse kelimesi bile içinden geçirince geçirmemeye çalıştığın...Biri var mı? Birisinin zarar görme korkusuda başka şeyden kaynaklanıyor.Mesela karanlık ile ilgili bir rüya görmüşsen bu daha çok karmaşayı temsil ediyor gibi.Simgesel olurlar..Mikrop kaparsa kapsın ben elimden geleni yaptım dediğin an aslında okb hafifler bunun için kendinize telkinler verip bu yönde bişeyler yapmanız gerek...
                              "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

İşleniyor...
                              X