Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ya bebek ya antidepresan :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ya bebek ya antidepresan :(

Merhaba..
    Gebelik isteyen biri olarak antidepresan kullanmam gerekiyormuş, siz olsanız ne yapardınız, çok moralim bozuldu 1 yıl kullanmam gereken Parex mi, yoksa bozuk psikolojimle bir bebek mi
    Bu arada Obsesif Kompulsif bozukluk hat safada
    Siz olsanız ne yapardınız çok canım sıkıldı

Sanırım kullanmamam gerekiyor yazacaktın. Yani antidepresan yada bebek. İkisi birden yasak. Bebişko derdim. Analık hormonu en güzel antidepresan.

Yorum

O kadar zor ki karar vermem, çünkü obsesyonlarım arttı ve çok fena durumdayım, öte yandan da bir bebeğim olsun ne çok isterim.. Teşekkür ediyorum cevap için..

Yorum

Bebek berekettir, bebek nasiptir, yuvanın huzuru, neslin devamıdır. Nasiptir bebek, Allahın hkmetiyle gelir dünyaya, yuvanı aydınlatır, güç, inanç, dirayet verir. Umuttur bebek, ardında miras hayata. Sen bebeğine niyetlen bence. Hiçbir şeyin kalmayacak. O ilaçlar daha fazla bozmasın düzenini.

Yorum

Bana sorarsanız ilk yapmanız hastalığı tanımak? Ne kadar hastayım? bunun bir ölçüsünü görün.Eğer yaşınız genç ise yeni evli iseniz bence bir yıl ilacı kullanmak birşey kaybettirmez hatta daha iyi olur.Sağlıklı olamazsanız çocuğunuza da bunu aşırlarsınız, ona yeteri kadar bakım veremezsiniz.Ama yaşım geçti sağlık sorunlarımda var.Doğurmak için derseniz tabi ben ozaman derim bir çocuğunun olması. Psikolojik tedavi görüp iyi olabilirsin ileride belki alma çocuk sahibi olamazsınız ozaman.VE haliyle gene psikolojiniz bozulur.Eve kapanır gün boyu ağlarsınız.parklarda içiniz yanar.Otobüslerde aileleri görmek istemezsiniz.Yani olay gene cocuksuz psikolojisi bozuk biri olarak hayata devam etmiş olursunuz.
          "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Teşekkürler Dreamer belkide bunları duymak istiyorum, haklısın, sağlıklı günler diliyorum

Yorum

Cinsel takıntı.. acaba gözüm kayar mı korkusu, bu kadar büyük derecede hastayım..
              Açıkcası bende bilemiyorum ne derece vahim durumdayım.. yaşım 27, 2 yıla yakındır evliyim, evet yaşım geçiyor, malum bunun ikincisi var falan..
              Teşekkür ediyorum, iki seçenek ve ben işte ne denir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Evaness View Post
                Cinsel takıntı.. acaba gözüm kayar mı korkusu, bu kadar büyük derecede hastayım..
                Açıkcası bende bilemiyorum ne derece vahim durumdayım.. yaşım 27, 2 yıla yakındır evliyim, evet yaşım geçiyor, malum bunun ikincisi var falan..
                Teşekkür ediyorum, iki seçenek ve ben işte ne denir
                O halde şöyle belirteyim, tam olarak nedir bilmiyorum ama sanki terapilerle iyileşebileceğinizi düşünüyorum.Bu yaşadığınız durumu bir çok insan yaşıyor.Ve zamanla atlatıyor.Bunun başlangıç noktası neydi ne zaman başladı.Nasıl oldu...İlk başlangıcı nasıldı..Bnları çözümleyerek onu tetikleyen bilinçaltındaki durumunla yüzleşmen.Daha sonra durumla yüzleşince olay sana basit gelir.e bakarsam bakayım ne olacak gibi bir durum olacak...Buda iyileşmeniz demek olur.Ben şimdi ye kadar ilaçla tedavi olan insan görmedim.Mutlaka en etkili şekli ilaç artı terapi.Siz 1 bir yıl o ilacı alacaksınız ve tedavisinden çok kötüye gitme ihtimali de var.Çünkü artık içten içe tescilli hastaym damgası vuracaksınız kendinize, kötü zamanlarda ben ileşeşemeyeceğim alt yapısı da üstüne binecek.Ve o bir yıl 3,4 yıla çıkacak...Ve sonuç? şimdiki ılımlı durum halini alacak...Bu yüzden hepsini göze alarak doktora sorun geçer mi? ne kadar ihtimal veriyor bu takıntı geçer...Ama sizin bu takıntı ile yüzleşmeniz gerekiyor.Büyük ihtimal aileden gelen bir tabulaştırma durumu söz konusu..Dindar bir ailede yetişmişsaeniz varsayım yapıyorum.Bu sorun çok şiddetli yaşarsınız..İçten içe utanç suçluluk belki hatta kendinize karşı tinsinme duyugusu bile oluşuyor olabilir.O yüzden en büyük doktor kendiniz olduğunu unutmayın.
                "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post

O halde şöyle belirteyim, tam olarak nedir bilmiyorum ama sanki terapilerle iyileşebileceğinizi düşünüyorum.Bu yaşadığınız durumu bir çok insan yaşıyor.Ve zamanla atlatıyor.Bunun başlangıç noktası neydi ne zaman başladı.Nasıl oldu...İlk başlangıcı nasıldı..Bnları çözümleyerek onu tetikleyen bilinçaltındaki durumunla yüzleşmen.Daha sonra durumla yüzleşince olay sana basit gelir.e bakarsam bakayım ne olacak gibi bir durum olacak...Buda iyileşmeniz demek olur.Ben şimdi ye kadar ilaçla tedavi olan insan görmedim.Mutlaka en etkili şekli ilaç artı terapi.Siz 1 bir yıl o ilacı alacaksınız ve tedavisinden çok kötüye gitme ihtimali de var.Çünkü artık içten içe tescilli hastaym damgası vuracaksınız kendinize, kötü zamanlarda ben ileşeşemeyeceğim alt yapısı da üstüne binecek.Ve o bir yıl 3,4 yıla çıkacak...Ve sonuç? şimdiki ılımlı durum halini alacak...Bu yüzden hepsini göze alarak doktora sorun geçer mi? ne kadar ihtimal veriyor bu takıntı geçer...Ama sizin bu takıntı ile yüzleşmeniz gerekiyor.Büyük ihtimal aileden gelen bir tabulaştırma durumu söz konusu..Dindar bir ailede yetişmişsaeniz varsayım yapıyorum.Bu sorun çok şiddetli yaşarsınız..İçten içe utanç suçluluk belki hatta kendinize karşı tinsinme duyugusu bile oluşuyor olabilir.O yüzden en büyük doktor kendiniz olduğunu unutmayın.
                  Ah keşke terapi alabilsem, ama maddi anlamda sıkıntı..! Namaza başladım aslında en iyi terapi dua diye düşünüyorum, Güzel yazınız için teşekkür ediyorum, çok doğru tetkikler kocaman garantisi olmayan bir yıl, zaten 6 aydır da korunmadığım halde henüz bebek yok,belki 1 yıldan sonra daha çok beklemem gerekecek...
                  Bu durumu kimseye anlatamadığım için sizden duymak iyi geldi..:RpS_unsure:

Yorum

İşleniyor...
                  X