Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okb ve depresyon farkı nedir ? okb yenilenen depresyona sebeb olur mu ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okb ve depresyon farkı nedir ? okb yenilenen depresyona sebeb olur mu ?

arkadaşlar ben yeniyim.liseden üniversite hayatımın ilk 2 senesine kadar çok çok iyi sosyal bir hayatı olan ben.ne olduysa yalnızlasmaya basladım ortama ayak uyduramamaya basladım.samimmi olduğum arkadaşlarım bir bir uzaklaştı.sonunda konusmaz oldum belkide bundan dolayı mıdır başka bişey mi tetikledi bilmiyorum.ama acayip takıntılarım var benim.öcelikle mükemmelliyetçi bir yapım var ve buna ek takıntılar.kendıme çok cabuk düşman kazanıyorum.sebebını bilmıyorum bulamadım belkı benım yuzumden belkıde cevremdekılerın cogu serefsız.sonuç olarak ben milletin söylediklerini o kadar çok kafaya takıyorum ki,kendıme zarar vericek duruma kadar getırebılıyorum.en salak en boş insanın bile bana karşı aşagılamaya çalısan sözlerini takıyorum.cevapta verıyorum ama verdıgım cevabtan tatmın olmuyorum.onu yaptıgına pişman etmek istiyorum içten içe.tatmın olmadıgım içinde sonrasında sinir stres sürekli onları düşünme.bu da benı depresyon halıne surukluyor.belkı sıradan seyler gibi gelebilir ama beynım çok mesgul,bir ara kendıme zarar verıcek gıbıydım,uyurken yastıgı yorganı ısırıyordum o derece.kendımede soyluyorum ya arkadaş neden takıyorsun bunu bu kadar saçma şeyi ama olmuyor ....sorum bu okb mıdır ? depresyon mudur ? yardımcı olabilir misniz ? doktor welbutrin diye ilaç yazdı hem sigarayı bırakırsın diye...

yok mu tecrübeli biri yardımcı olacak ???

Yorum

.....................................
      Last edited by hale46; 03-07-2015, 10:28 PM.

Yorum

sağ olun teşekkür ederim.o dediğiniz doktoru bulmak,doğru yöntemi bulmak imkansız gibi birşey en azından araştırdıgım kadarıyla.her ilaç herkeste aynı etkiyi yapmadığı gibi her doktor da herkesi tedavi edemiyor.Bence en azından bu forum Psikayatristlerden daha etkili.onlara anlatamadıgın şeyleri burda anlatabilirsin bu da daha anlaşılır bir problem yaratır.Doktora anlattıklarım kadarıyla depresyon oldugunu söyledi fakat kendim bakıyorum belirtilerine okb gibi görünüyor.Hatta bu okb ler yüzünden de depresyona giriyorum içinden çıkılmaz bir hal alıyor.Aslında okb ler yalnız olmama sebeb oluyor ve bu yalnızlık da depresyona sebeb oluyor gibi.Doktora gidicem ama daha 3 hafta var o yüzden en azından kendi sorunlarımın ne olduguna dair fikir edinebileyim diye üye oldum buraya.

Yorum

Bildigim kadariyla depresyon sebepsiz yere cokmek. Okb ise obsesifler yuzunden kaygi yasamakyir. Yada olayi sole solim, kronik okb zamanla insani depresyona sokar. Cunku obsesif insanin hayatini olumsuz etkiler ve elindeki hayatini alip goturur.. Bu kayiplar dogal olarak depresyona sebep oluyo

Yorum

Yazini okudum gulsemmi halime aglasammi sasirdim sen olumsuz dusunerek kendine bikac gundurdur zarar verion cogumuz, sahsen kendi adima konusayim 15 senedir bogusuyom..

Yorum

Gül ya neden ağlayasın . yalnız değilsin bir kere.Aslında yenı sayılmaz bu takıntılar,2,3 senedir tam hissedıyorum,yıllarca bir şeyin ters gitiginin farkındaydım ama o orta okul lise zamanlarında ne bilelim okb,depresyon nedir,Öyle yapıştı meret gitmek bilmıyor.Herşeye engel. Demekki okb denen illetten kurtlmadan biz ara ara bu depresyonu yaşayacaz,çevrenden sevgi ,saygı destek alsan bu çabuk aşılır ama , Herkese açamıyorsun bu yaşadıklarını.Sağlam görünüp yaşamak zorunda olmak , Çok yoruyor beni.O yüzden dedim samimi biri olsada ne var ne yok anlatııcan o da anlatıcak ona göre davranıcak kafa rahat olucak fln çok şey istiyorum galiba .d

Yorum

İşleniyor...
              X