Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Merhaba Dostlarım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Merhaba Dostlarım

Merhaba arkadaşlar ;

Siteye henüz üye oldum baktım çok faydalı bilgiler ve herkeste birbirine yardım etme çabası çok hoşuma gitti.Ve banada yardımcı olacağınızı umduğum için üye oldum tabii ki bende sizlere elimden geldiğince yardımcı olacağım.Benim sıkıntım aslında takıntımı değil mi tam olarak bilmiyorum bir ara dinden çıkmak korkusu vardı acaba öyle olurmuyum ? ya olursa ? korkusu beni yiyip bitiriyordu.O sıkıntımı atlattım çok şükür.Şimdide birinin başına bir şey gelse ya banada olursa ? korkusu var her seferinde ya bende öyleseysem ? öyle olursam ? korkusu var.Ve canımı çok sıkıyor bunlar resmen oturup ağlayasım var.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum tüm arkadaşlara teşekkür ederim... :/

öncelikle hoş geldin aramıza.... bu fobik bir durumdur.... başkasının yaşadığını yaşama korkusu.... hastalık hastaları vardır.... onlara benzer bir durum.... acaba kanser miyim.... acaba midem çalışmıyor mu.... buna benzer şeyler....

şimdi insanın başına ne geleceği bilinmez.... ama bu korkularda yersizdir.... bir kaç defa uçak ve helikopter kazası oldu dünyada ve türkiyede.... ama kaza ve ölüm olaylarında en fazla güvenilen yol hava yoludur.... karayolları kaza ve ölüm istatistiği daha fazladır.... ama bazı insanlar araba kullanıyor olmasına rağmen uçağa binmezler.... bu bir örnektir....

hastalıklara karşı savunma mekanizmaları var.... bedenimiz bize bu noktada yardımcı olur....

şimdi her rahatsızlık kişiye özgüdür.... sen nelerden korkuyorsun bana biraz anlatır mısın......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: depresifsancı

şimdi insanın başına ne geleceği bilinmez.... ama bu korkularda yersizdir.... bir kaç defa uçak ve helikopter kazası oldu dünyada ve türkiyede.... ama kaza ve ölüm olaylarında en fazla güvenilen yol hava yoludur.... karayolları kaza ve ölüm istatistiği daha fazladır.... ama bazı insanlar araba kullanıyor olmasına rağmen uçağa binmezler.... bu bir örnektir....
      Şimdi bende çok rahat arabaya biniyorum ama uçağa kolay kolay binmem.. 8)

Depresif..evet dediğin gibi uçak kazaları daha nadir oluyor fakat dostum, uçak düştüğü zaman kurtulma şansın var mıdır.. :roll: büyük oranda yok. Fakat araba kazalarında ise ölmeden bir iki sıyrık ya da kırıkla atlatabilme ihtimalin var.Bu nedenle ben hala arabaların daha güvenli olduğunu savunuyorum..

Şimdi Olmeca, öncelikle aramıza hoş geldin arkadaşım..

Depresif bende de arkadaşın yaşadığı sorunlar mevcut fakat sanırım bu tür korkular okb nin içine girmiyor.Bu tür korkuların genel bir adı yok mudur..yani hangi rahatsızlığa girer.. :?:

Ben mesela hastalık hastası değilim yani herşeye korku duymuyorum, benim korkum psikolojik hastalıklara karşı, sanırım yatkın olduğumdan dolayı ya bu bende de olursa endişesi çok yaşıyorum.Özellikle psikoz, şizofreni vs..gibi rahatsızlıklarda.

Fakat bir kalp krizi, kanser ya da herhangi bir rahatsızlıktan etkilenmiyorum.Sence benim bu psikoloik hastalıklara karşı bir takıntım var :arrow: ne ad verilebilir..fobi mi.. :roll:

Birde bu korkular şiddetlendiği zaman sonucunda panik atak oluşuyor..Bu durumu çok yaşadım..

Yorum

Bence fobi fakat benim depresifle konuştuğum kadarıyla obsesyon denen bir şey bu bizdeki.İlaç tedavisine mi başlasam diyorum ilaç tedavisinide önermiyorlar pek yan etkisi olur başka şeylere döndürür falan diyorlar.Bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Olmeca
          Bence fobi fakat benim depresifle konuştuğum kadarıyla obsesyon denen bir şey bu bizdeki.İlaç tedavisine mi başlasam diyorum ilaç tedavisinide önermiyorlar pek yan etkisi olur başka şeylere döndürür falan diyorlar.Bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım
          Ben ilaçlara bazı arkadaşlar gibi şiddetli derecede karşı değilim.Eğer gerekli ise mutlaka ilç kullanılmalı.Fakat dediğim gibi belirli bir psikolojik hastalık mevcutsa ilaç kullanmak gerekiyor.Sen eğer bu korkularla baş edebilecek güçte isen yani ilaç kullanmadan hayatını rahat birşekilde sürdürebileceksen tabiki ilaç kullanmaman en iyisi olur.Fakat bu korkular yaşam standartını düşürüyorsa bir psikiyatriste başvurup ilaç kullanabilirsin.Korkularının boyutunu değerlendirerek buna sen karar vermelisin.

Yorum

gülben bazen senin hasta olduğuna inanamıyorum :P yazdıklarını okuyunca akıllı kız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: panik
              gülben bazen senin hasta olduğuna inanamıyorum :P yazdıklarını okuyunca akıllı kız
              Ama depresifte hasta ve psikolojik danışmanlık okuyor..

Hastalık derken psikolojik sorunlarımız var demek istiyorum, bende aynı şekildeyim, hasta demeye dilimizi alıştırmışsız..şimdi depresifçik alınmasın.. :P

Yorum

gülben ,terzi söküğünü dikemez hesabı
                eşim bazen derki ,millete akıl verme sürekli sana kalmıyor arada beynim duruyor

Yorum

PANİK nikli arkadaş çok doğru söylemiş eşiniz

Yorum

mrh

aramıza hoşgeldin öncelikle, yaşadıklarını çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyleri bende yaşıyorum,bendede sürekli etrafımdaki insanlara sevdiğim insanlara bişey olacak korkusu var bunu yenemiyorum tedavimi yarım bıraktım malesef,bir psikiyatrise gittinmi? sende okb lisin sanırım
                    <div>sil baştan başlamak gerek bazen!</div><br />

Yorum

birine bişey olur mu bana bişey olurmu takıntısı bende de var ve gerçekten de hiç hoş olmayan bir durum sanki mahalledeki komşumuza bişey olduğu zaman onu ben o hale getirmiş gibi oluyorum keşke diyorum şu takıntımı yapsaydım x teyze böyle hasta olmazdı diyorum sanki dünyayı biz kurtarıcaz bu sebeple de bir türlü kurtulamıyorum bu hastalıktan lanetttttttt

Yorum

Orjinal yazı sahibi: burser
                        birine bişey olur mu bana bişey olurmu takıntısı bende de var ve gerçekten de hiç hoş olmayan bir durum sanki mahalledeki komşumuza bişey olduğu zaman onu ben o hale getirmiş gibi oluyorum keşke diyorum şu takıntımı yapsaydım x teyze böyle hasta olmazdı diyorum sanki dünyayı biz kurtarıcaz bu sebeple de bir türlü kurtulamıyorum bu hastalıktan lanetttttttt

aynı şeyler bendede var burser berbat bi durum gerçekten bu aralarda çok yoğun yaşıyorum bu hastalığı sen tedavi görüyomusun hastalığın ne durumdadır?
                        <div>sil baştan başlamak gerek bazen!</div><br />

Yorum

hep en berbat benim derdim ama benim gibi berbat ruh halinde çok kişi var

arkadaşlar yazı yazarken zorlanıyormusunuz

Yorum

Önceden ben zorlanırdım. Korkardım yazı yazmaya, Acaba günaş işlememe sebep olabilecek birşeymi yazdım diye.

Ama şimdi gayet rahatım.
                            İlaç sayesindemi bilmiyorum. (Xetanor)

Yorum

İşleniyor...
                            X