Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Obsesyon mu Anksiyete mi yoksa ne? Yardım!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Obsesyon mu Anksiyete mi yoksa ne? Yardım!

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Direk konuya gireyim, benim sorunum aklıma sürekli vesveseler gelmesi, bu olay ben 3 sene evvel yani 17 yaşımdayken namaz kılarken çok ağır bir panik atak yaşadım, ölüyorum sandım işte bu başlangıçtı. Daha sonra zamanla panik atağı kendim yendim ama anksiyete ve vesveseden uzun bir süre kurtulamadım hastalık başladığından yaklaşık 1 - 1.5 sene sonra psikiyatriye gittim bana paxera 20 mg. ve desyrel yazdı gece uyuyamıyordum çünkü. Kullanmaya başladıktan 3 ay sonra tamamen iyileştim, hiçbir vesvese falan kalmamıştı. Yaklaşık 1.5 senedir her şey çok iyi giiyordu ta ki geçen 2 hafta öncesine kadar. Esasen ilaçları kendi kafama göre bıraktım 1 ay kullanmadım sonrası dediğim gibi malum tekrar vesveseler geliyor. İmani meselelerde en fazla, yok işte Allah'tan başka ilah var mı? İşte bu senin baban olabilir mi? veya bazen direk emir şeklinde geliyor; şizofreni ile ilgili bir şeyler okudum işte içsel dürtü geliyor diye, biraz düşündüm ondan sonra işte '' şu arkadaşını öldür'' gibi şeyler sürekli kafamda tekrar etmeye başladı bu iki gün sonra geçti. Bunlar örnekler. Genel itibarı ile kafama gelen düşünceden önce vehme kapılıyorum sonra o gidiyor, yerine başka bir vesvese geliyor bu sefer ondan kaygılanıyorum, eskisine gülüyorum ne biçim bir saçmalık anlamadım aydınlatırsanız sevinirim, bunu nasıl yenebilirim?

Bunlar haricinde hayatın nasıl gidiyor iş güç var mı, çözülmesi gereken sorun yoğunluğu ne alemde?

Yorum

Hacı ben normalde Bursa'da yaşıyorum ama İstanbuldayım şimdi burada okuduğum için. Yoğunluk derecesi orta ile az arasında bence, en azından kendimi öyle hissediyorum. Umarım fazla bişiyim yoktur

Yorum

İşleniyor...
      X