Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aşırı hayal kurma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aşırı hayal kurma

merhaba arkadaşlar aklıma takılan bazı sorunlarım var forumda psikolog ve psikiyatr arkadaşların olduğunu düşünerek bir kaç soru sormak istiyorum

önce kendimden bahsedeyim
    1.7 senedir okb tedavisi görüyorum
    2.zyprexa ve anafranil kullanıyorum
    3.aşırı hayal kuruyorum(5-10 saat)

şimdi sorulara gelirsek
    1.ben okb ve aşırı hayal kurmak arasında bir bağlantı göremiyorum sizler bu durumu nasıl yorumlarsınız
    2.okb tedavisinde zyprexanın yeri var mıdır
    4.aşırı hayal kurmak patolojide nasıl değerlendiriliyor

cevaplarsanız harika olur lütfen imlaya takılmayın
    Last edited by oliver; 11-04-2015, 11:08 PM.

forumda psikolog ve psikiyatrist yok. ama ben varım!
    anafranil ve zyprexa OKB için uygun.
    çok hayal kurmanın nedeni çok uzun yalnız zaman geçirmendir.
    bu çok hayal kurmak öyle ciddi bir sorun değil.
    ama çok uzun yalnız zaman geçirmek iyi bişi değil!

Yorum

net bilgim yok ama aşırı hayal kurma şizofren belirtisi olabilir mi acaba?

Yorum

aşırı hayal kurmak konusnda üstüme yoktur. çok zevkli bir alışkanlık. rahatsız olma bundan.
        sebebi yalnızlık. yardımsever her zamanki özlü anlatımıyla konuyu açıklamış.
        şizofren olmaktan korkma bence, okb den daha kötü değil. ama sen şizofren de değilsin. şizofreni belirtisi sosyal geri çekilmeyle başlar ve beynin iflas etmesine doğru yol alır.

Yorum

ben survivorın etkisiyle dün 4 kişiyi birincilik adayı olarak çıkardım birinciliği hak eden olarak da birinciliği hakana verdim mesela

Yorum

Ben psikolog değilim ama yinede tavsiyelerimi yazıyım.Bencede biraz daha sosyalleşmeye çalışsan daha iyi olur.Arkadaşların veya ailenin yanında takıntılar insanın aklına bile gelmiyor.Ve daha iyi oluyoruz.Bence sosyalleşmeyi biraz düşün.

Yorum

selamlar öncelikle konuma bu kadar cevap yazılması beni çok duygulandırdı teşekkür ederim bir süre umutsuzluk içindeydim ve cevaplara bakmak aklımdan çıkmış ancak şu kimyasallar büyüleyici şeyler ve konuyu hortlatmış olacağımın farklındayım ancak bir teşekkür cevabı yazmamak çok ayıp olurdu gecikmişte olsa lütfen teşekkürlerimi kabul edin

cevapları okudum ve tavsiye almak için özellikle bu gibi durumlarda çok fazla detay vermiş olmak gerektiğini anladım ve ben hakkımda çok az şey paylaşmışım aslında bende hayal kurmaktan rahatsız değilim ve aslında bu durumu bundan sonra trans olarak adlandırmam daha uygun olacak transa geçmediğim durumlarda fazlasıyla şüpheci sinirli tahammülsüz birisi oluyorum yani trans bir tür tedavi metodu gibi çalışıyor ancak kullandığım ilaçlar beni en büyük zevkimden mahrum bırakınca ilaçları bırakma kararı alıyor ve yine başladığım yere geri dönüyorum hatta bir kaç yerde çalışmayı denedim ancak mutlu kendi gerçekliğime geri dönme arzusu kusursuz göründüğü için bir kaç olay çıkarma girişimiyle yine kendi dünyama döndüm yani bu durumun pek çok getirisi olduğu gibi götürüsüde var ve büyük bir çıkmazın içindeymiş gibi hissediyorum

konuyu açmaktaki amacıma gelirsek doktorumun bana durumu açıkca söylemeyi reddediyor oluşu evet deliliği ve acı çekmeyi seviyorum ancak kendisi bu zevkin ne anlama geldiğini sanırım bilmiyor (şaka yapıyorum) ben ısrarla her gittiğimde sorarım oda ısrarla senin hiç bi şeyin yok kalk git hadi der aslında düzenli psikiyatri desteği almıyorum 8 yıldır görüştüğüm bir doktorum var ve kendisi bana fazlaca ayrıcalık gösterir ve tedaviye başladığımda bana okb ve bir başka konudan şüphelendiğini söyledi benimde bu konuyu açmaktaki amacım buydu özellikle son zamanlarda obsesyon yerini şüpheye ve görsel bazı(halüsinayson demek sanırım yanlış olur) değişimler/benzerliklere bırakınca obsesyon teşhisinin durumu tam olarak açıklayamadığını yeniden farkettim ilaçlarımın kontrolünüde tamamen bana bırakmış durumda ilaçlarımı keser tekrar başlar sonra tekrar keserim ve şu sıralar ilaçlarımı aile hekimime yazdırıyorum ve bana bu ilaçları organik olmayan psikotik bozukluk sebebiyle aldığımı söyleyerek merakımıda gidermiş oldu evet şimdi konuyu gerektiği gibi kapayabiliriz ve tekrar teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
              X