Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Takıntı için Meditasyon

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Takıntı için Meditasyon

  Kalp gerçeğe açılan kapısız kapıdır.Kafadan kalbe hareket edin.
  Her şeyi kafaya takarız.Bu bizim tek sorunumuzdur;tek bir sorun.Ve tek bir çözüm vardır:Kafadan aşağıya, kalbe inmek; böylece tüm sorunlar kaybolur. Kafa yaratmıştır onları. Birdenbire her şey öyle açık ve öyle saydam olur ki,kişi kendisinin nasıl sürekli sorun icat ettiğine şaşırır kalır. Gizemler kalır, ama sorunlar kaybolur. Gizemler çoğalır, ama sorunlar buharlaşır. Gizemler ise güzeldirler. Çözümlenmeleri gerekmez
  Onlar yaşanmalıdır.

  Birinci nokta: Kafasız olmayı deneyin.
  Kendinizi kafasız olarak gözünüzün önüne getirin; kafasızcà hareket edin.kulağa absürd gibi gelir, ama çalışmaların en önemlisidir bu.Deneyin bunu, o zaman öğreneceksiniz. Yürüyün ve kafanız yokmuş gibi hissedin. Başlangıçta sadece "öyle gibi"gelecektir. Çok tuhaf olacaktır. Kafanız olmadığı duygusunu hissettiğinizde çok tuhaf ve garip olacaktır. Ama yavaş yavaş aşağıdà kalbe yerleşeceksiniz.
  Kafasızlık içinde egzersiz.Ansızın garip bir şey duyumsayacaksiniz :ilk kez kalpte bulunuyormuş gibi olacaksınız. Kafasız olarak yürüyün. Meditasyon yapmaya oturun; gözlerinizi yumun ve basitçe kafanın yokluğunu hissedin."kafam ortadan kayboldu "diye duyumsayın.Başlangıçda sadece "öyle gibi "olacaktır,ama gitgide kafanın gerçekten yok olduğunu hissettiğiniz zaman, merkeziniz aşağıya kalbe inecek, derhal! Dünyaya kafadan değil, kalpten bakar olacaksınız.
  Kafasızlığı deneyin.Banyonuzdaki aynanın karşısında durup Meditasyon yapın .Gözlerinize derin derin bakın ve kalpten düşündüğünüzü duyumsayın. Kalp merkezi yavaş yavaş işleve geçmeye başlayacaktır. Kalp işlev gördüğü zamansa tüm kişiliğinizi, tam yapıyı,bütün modeli değiştirir,çünkü kalp kendi yolundadır.

  (Alıntıdır -Pratik Meditasyon Rehberi -)
İşleniyor...
X