Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kafaya takıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kafaya takıyorum

benden 5 yaş büyük olabilir ama bana ismimi öne alarak ''...... çavuş'' diye hitap edilmesinden hoşlanmadım.ve bunu kafaya taktım günlerce.

yanlızlığımın alay edilircesine iğnelenircesine suratıma söylenmesinden,ima edilmesinden bıktım,bunuda günlerce kafaya taktım..

yaşca benden küçük olmasına rağmen falanca şahsın bana ''akraba''diye hitap etmesinide günlerce kafaya taktım..

kafaya taktığım çok şey var..buldukca yazarım .sizinde varsa yazın.

dayak yemeyi hak edenleri dovmedigim zaman kafama takiyorum gunlerce
    gel yemek yiyelim

Yorum

Bunda takılacak bir şey yok ki. Arkadaşlar arasında bizde bazen birbirimize çavuş, başkan, armut, ampul, emmioğlu, at kafası gibi hitapları kullandık. Tabi bunlar samimi çevre. Değilse herkese direk ismi ile hitap ederim, isterse 500 kişi lakap taksın ben ismini söylerim. Ama söylediğin şeyler, insanlar arasında sık kullanılır. Yani sana çavuş denilene de çavuş denilmiştir, sana akaraba denilene de akraba denilmiştir. Onlar umursamamıştır, alınmamıştır. Senin de kırılmayacağını düşünmüşlerdir. Çünkü biz ruh hastaları ince düşünürüz, bir lafı söylerken kılı kırk yararız. Ama diğer insanlar herkesi kendisi gibi sanar yani ben alınmıyorsam karşımdaki de alınmıyordur der. Gerçekten dert ettiğine değmez, ben ne hitaplara şahit oldum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dnm2451 View Post
        Bunda takılacak bir şey yok ki. Arkadaşlar arasında bizde bazen birbirimize çavuş, başkan, armut, ampul, emmioğlu, at kafası gibi hitapları kullandık. .
        samimi arkadaşlar birbirlerine bu şekilde hitap edebilir.bunun rahatsız edici olmamasının sebebi bizimde karşı tarafa benzer şekilde hitap edebileceğimizi bilmemizdir.fakat bana '' ....... çavuş'' diyen adama ben abi diyorum. kendisi halamın oğlu olur ancak aramızda ilerlemiş derecede bir samimiyet de yok....yaşcada benden büyük.40 yaşını geçtim artık ,çocuk değiliz.
        işin aslı şu : içinde bulunduğum toplumda yerim yok.fazlasıyla aşağılandığım bu toplum içinde kaçak yaşıyorum.böyle bir psikoloji içinde olan bir insan diken üstündedir.böyle birine de hitap ederken dikkat etmek lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Latife View Post
          gel yemek yiyelim
          teşekkür ederim.

Yorum

konuşurken göz teması kuramıyor olmayı takıyorum.

insanların her söylediğini kendimize özel olarak algılamamalıyız. o insan ne söylüyorsa kendisine söylemektedir. karşıdaki kişinin mayasıdır o bizimle ilşkili bir durum yoktur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post

samimi arkadaşlar birbirlerine bu şekilde hitap edebilir.bunun rahatsız edici olmamasının sebebi bizimde karşı tarafa benzer şekilde hitap edebileceğimizi bilmemizdir.fakat bana '' ....... çavuş'' diyen adama ben abi diyorum. kendisi halamın oğlu olur ancak aramızda ilerlemiş derecede bir samimiyet de yok....yaşcada benden büyük.40 yaşını geçtim artık ,çocuk değiliz.
              işin aslı şu : içinde bulunduğum toplumda yerim yok.fazlasıyla aşağılandığım bu toplum içinde kaçak yaşıyorum.böyle bir psikoloji içinde olan bir insan diken üstündedir.böyle birine de hitap ederken dikkat etmek lazım.

Biraz daha takmamaya, vurdumduymaz olmaya çalış. Böyle böyle yaşanmaz...

Yorum

temizlik yapinca her yerin tamamini temizlemeye takiyorum yapmayinca her sey normal

Yorum

İşleniyor...
                X