Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlişkide ilgi takıntısı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlişkide ilgi takıntısı

merhaba, en büyük problemim aşırı ilgi alaka takıntısı. neden öpmüyor, neden sarılmıyor, neden elimi tutmuyor gibi düşüncelerin sürekli beynimde dolaştığı hatta uyurken gece uyandığımda neden sarılmıyor diye kendi kendime trip attığım bir beraberliğim var şuan. bununla beraber onun biriyle konuşması, mutlu olması, gülmesi, ilgisinin başka bir yana kayması beni delirtiyor ve kavga çıkarmama neden oluyor. bunun yanı sıra çok saçma nedenlerden dolayı sürekli kavga çıkartıyorum ve mutlu olamıyorum. kendimi sürekli sabote etme durumu söz konusu. bütün ilşkileri bu takıntı ve kıskançlıklarımdan kaybettim artık bunu kaybetmek istemiyorum. psikiyatriye gittim, prozac ve gece yatmadan rivotril verdi, yeniden muane içinde 10 gün sonraya randevu.
    aslında genel konuşmam gerekirse bu sakıntılı hareketlerim aileme ve arkadaşlarıma karşıda var. sosyofobim ve özgüven eksikliğim hat saffada. bu konularda yorum yaparsanız sevinirim. teşekkürler.

ben olsaydım belkide herşeye katlanırdım.Çünki yanlızım.
    sen birini bulmuşsun en azından.yanlızlık nedir bilirmisin????
    yanlızların bir amacı yoktur.yani ortada onları itecek bir sebep yoktur.
    itecek deyince (hayata bağlıyacak) bir sebep yoktur.
    benim ailemdeki (anne baba) nın yaşları çok ileri . onları her an kaybedebilirim.
    ne olucak onları kaybedersem.uçurumun kıyısına gelmiş olucam.birisi ittirse ölürüm ,bu kadar basit ,yani hayatım pamuk ipliğine bağlı sayılır.
    sen tedavine başlamışsın ,düzelip sevgilinle uzun bir ömür yaşarsın .Yani avantajlısın.
    Ya biz ne yapalım......
    Batık Bir Gemi Tekrar Yüzdürülebilir Mi?

Yorum

Korkuların ve güven eksikliğin varsa bunun üzerine gitmen gerekir bence. Nasıl ki yüksekten korkan birini her gün en yüksek yerlere çıkarıp orda belli bir müddet bırakınca korkusu azalıyorsa, sen de sosyal açıdan seni rahatsız eden korkularının üzerine gidersen senin korkuların da azalacaktır.

Ama bunu tek başına yapman zor olacaktır. Bence gerçek yaşamda birinden destek almalısın.Kendini yakın hissettiğin bir kişiye bu sorunlarını açabilirsin ve yardım etmesini isteyebilirsin. Böylesi daha kolay olur bence. Birlikte kendini güven açısından eksik hissettiğin, korktuğun aktiviteleri yapabilirsiniz. Hatta bu yaklaşımın pedagoji de bir adı vardı, maruz bırakma mıydı neydi. Öyle bir şeydi, unutmuşum.

İlgi takıntısı konusunda pek bir fikrim yok. Onu kadınları anlayan birine sormalısın bence. Tabi bulabilirsen Şaka şaka yanlış anlama kendimi tutamadım.

Yorum

teşekkürler yorumlar için, hipnoz tedavisi işe yararmı acaba?

Yorum

hic bisey yapmana gerek yok ilaclarla duzelirsin bir kac ay icinde

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Latife View Post
            hic bisey yapmana gerek yok ilaclarla duzelirsin bir kac ay icinde
            bırak 2 ayı ben 8 yıldır ilaç kullanıyorum.hala düzelemedim .sen nerden biliyosun düzeleceğini....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post

bırak 2 ayı ben 8 yıldır ilaç kullanıyorum.hala düzelemedim .sen nerden biliyosun düzeleceğini....
              alninda yaziyordu ordan okudum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post

senin neyin var tealC?

Yorum

ben bipolar 1 hastasıyım...

Yorum

Bipolar düzelen bir rahatsızlık.hep yalnız kalmayacaktır hayatta insanın başına mucizeler de geliyor.bazen de benim gibi yalnızlıkla barışık hale gelebiliyordu insan.hicbisiyi kafana takdigina değmez.

Yorum

İşleniyor...
                    X