Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşüncelerin takıntı olup olmadığını anlayamamak.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Düşüncelerin takıntı olup olmadığını anlayamamak.

Merhaba. Benim olayım aklımda ki düşüncelerin takıntı olup olmadığını anlayamıyorum. Mesela sıkıntılarım oluyor, ailemle konuşuyorum işte bu düşünceler gerçek değil, beynin sana oyun oynuyor diyorlar ama sanki bu düşünceler gerçekmiş gibi geliyor. Sorunlarımın sıkıntı verip vermediğini de anlayamıyorum. Geçmişte bazı yapmadığım şeyleri yapmış gibi hissediyorum, hatta bazen yapmışım gibi inanıyorum. Özellikle genelde yapmış gibi hissediyorum. Düşüncelerimin beni rahatsız edip etmediğini anlayamıyorum. Ailem diyor mesela o düşünceler sıkıntı veriyor sana ama ben sanki sıkıntı çekmiyormuşum gibi hissediyorum. Örneğin işte takıntılar kişiye rahatsızlık verir, kişiye bu düşünceler saçma gelir falan ama bana takıntılar saçma gelmiyor, gelmemeye başladı. Yaklaşık 6-7 ay önce OKB teşhisi konmuştu, prozac 20 mg kullanmıştım pek etkisini de göremedim. Şuan Prozac 20 mg ve Rexapin 2.5 mg kullanıyorum.
    Last edited by okabe1; 19-12-2016, 09:35 AM.

Bu konuyu doktorunuza belirttiniz mi ? Bana da bu aralar ufaktan da olsa yaşamadığım yapmadığım bazı şeyleri yutturma gibi durumlarla karşılaştım. Fazla değil ama ufak tefek. Ben kendi yaşamadığım şeyleri yaşamış gibi hissetmiyorum ben de o durum yok. Genellikle insanlar sen buraya gittin bunu gördün. Falanca sana selam söyledi. Falancayla filanca yerde karşılaşmışsınız. gibi şeyler.

Bu karşılatığınız durumu doktorunuza anlatın bakalım nediyecek.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: raindrop View Post
      Bu konuyu doktorunuza belirttiniz mi ? Bana da bu aralar ufaktan da olsa yaşamadığım yapmadığım bazı şeyleri yutturma gibi durumlarla karşılaştım. Fazla değil ama ufak tefek. Ben kendi yaşamadığım şeyleri yaşamış gibi hissetmiyorum ben de o durum yok. Genellikle insanlar sen buraya gittin bunu gördün. Falanca sana selam söyledi. Falancayla filanca yerde karşılaşmışsınız. gibi şeyler.

Bu karşılatığınız durumu doktorunuza anlatın bakalım nediyecek.
      Hayır daha anlatmadım. Ayrıca zamanında yaşadığım takıntıları acaba yaşadım mı, böyle bir takıntım var mıydı acaba falan diyerek ikilemde kalıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okabe1 View Post

Hayır daha anlatmadım. Ayrıca zamanında yaşadığım takıntıları acaba yaşadım mı, böyle bir takıntım var mıydı acaba falan diyerek ikilemde kalıyorum.
        Önce anlatın, bakalım ne diyecek.

Yorum

İşleniyor...
        X