Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kardeşimin sorunu ne

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kardeşimin sorunu ne

Arkadaşlar merhaba bana çok uzun zaman önce okb tanısı konuldu ilaçları düzensiz içmeme rağmen etkisini gördüm ve simdi cok daha iyiyim.Lakin benim okb bitti derken kardesimde bazi tuhaflıklar belirmeye başladı küçükken de goz kırpma burun tikleri vardi tabi benim ultra bilinçli ailem söylenmesine ragmen tikleri hafife alip doktora goturmedilr.suan kardesim 18 yaşında lisedeyken sinif arkadaslari yakışıklı olduğunu soylerdi gercekten dikkat ceken bir çocuktu zaman gectikce okulu ekmeye basladi pek de onaylanamayacak insanlarla arkadaslik kurmaya başladı sakallarini sacini kesmedigi icin okulda sorun cikartiyorlardi kardesim de vazgecmiyordu sakalsiz cirkinim diyordu ve liseyi bıraktı tabi bu süreçte sürekli aynaya bakmaya başladı yüzüne maskeler bakımlar yapiyodu biz gençlik dedik ama baktık iyice cigrindan cikmaya başladı saatlerce aynanin basindan gitmeden yuzuyle o kadar cok ugrasiyordu ki yaralar oluştu brad pit burak ozcivit Kıvanç tatlıtug johny deep gibi ünlülerle kendini kıyaslamaya başladı hatta onlara rakip olduğunu söyleyip çevresinde kiz erkek farketmez beni kiskaniyorsuniz cekemiyorsunuz demeye başladı mahalledeki esnaflara kendinden küçük çocuklara ben yakisiklimiyim dimi diyormus biz esnafdan duyuyoruz ya da kendisi sordum diyor zaten bize de soriyor ve surekli assaliyor beni sen kiskaniyorsin beni kendini guzel sanma gibi saatlerce bilgisayarın basinda saydigim ünlülerin resimlerine bakıyor herkese ben daha yakisikliyim dimi diyor internet hesaplarinda unlulerin fotograflarini paylaşıp altina ben yakisikliyim diyip onlarla dalga gecen johny deppi deperim murat bozu bozarim gibi aciklamalar yapıyor ajanslara başvurdu ama geri aradiklari firmalar hep sehirdisinda ayrıca unlu olmak istiyosan vucut geliştir kurslara git spor yap diyoruz açıklıyoruz eger okursan lisans egitimi alirsan bir gün sende oyuncu model olabilirsin diyoruz biz bunları yapmaaya hazırız ama hic bir kursa gitmiyor ve duvara konuşuyoruz gibi ilaclarini kullaniyor tabi bizim zorumuzla psikologa gitmeyi kabil etmiyor psikiyatri kontrolune de guc bela gidiyor gerçekten yakisikli bir erkekken simdi git gide cirkinlesmeye basladi kiz arkadasi olmadi su durumda da zor ve benkm elimden bisey gekmiyor cok uzucu artik cok yorulduk doktora sordum narsist degil psikoz dedi anlamıyorum ne olabilir bu durum hic bir fikrim yok okb de degilse ne sizofreni olma ihtimali var mıdır aile de sizofeni yok ama okb var yardım edin bi fikri olan

Okb için hangi ilacı kullandın. Kardeşimin eşide ciddi derecede okb hastası.ne evle ne çocuğuyla nede kocasıyla ilgileniyor.sürekli el yıkama banyodan çıkamama sürekli ayna karşısında vakit geçirme vs. ...kardeşinin sorununa gelince şizofren olduğunu düşünmüyorum. Obsesyona benziyor.sürekli tekrarlayan davranışlar olmamakla birlikte bende de takıntı var.ilaçlarla iyileşemedim. Telkin videoları var youtube da onları izleyerek biraz yol kateddim. İlaçlarla takıntısı iyileşmiş biriyle ilk kez karşılaşıyorum. Belki seninki o kadar ciddi bir problem değildi. Geçmiş olsun.

Yorum

psikoz da değil bence. bir çeşit OKB olabilir. doktorlarla görüştüğünüze göre gerekli bilgiyi vermişlerdir. ilaç da vermişler.
      bu forumdan bu konu hakkında bilgili biri çıkması zor. tedavisi güç bir durum gibi.
      yine doktorlarla görüşmeye devam ediniz. değişik doktorlar deneyiniz. ALLAH kolaylık versin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
        Okb için hangi ilacı kullandın. Kardeşimin eşide ciddi derecede okb hastası.ne evle ne çocuğuyla nede kocasıyla ilgileniyor.sürekli el yıkama banyodan çıkamama sürekli ayna karşısında vakit geçirme vs. ...kardeşinin sorununa gelince şizofren olduğunu düşünmüyorum. Obsesyona benziyor.sürekli tekrarlayan davranışlar olmamakla birlikte bende de takıntı var.ilaçlarla iyileşemedim. Telkin videoları var youtube da onları izleyerek biraz yol kateddim. İlaçlarla takıntısı iyileşmiş biriyle ilk kez karşılaşıyorum. Belki seninki o kadar ciddi bir problem değildi. Geçmiş olsun.
        ben okb için prozac kullanıyorum 80 mg aslinda hala kullanmam gerekiyor ama neden bilmiyorum sanki inadina kendimle inatlasir gibi bıraktım ilacı hersey sarpa saracak biliyorum.Yani ilaç beni yüzde doksan iyileştirmedi 60 70 civarı duzeldim artık korkularimi. yendim üstüne giderek terapinin tek iyi yönu üstüne gitmemi sağladı tam iyilesmis sayilmam zaten oyle bi garantisi yok bence ama eskisinden 10 kat iyiyim sizde daha iyi olabilirsiniz inanıyorum.Tabi biraz sabir ve para gerekiyor okb de cok iyi doktorlar bulup seans basi 250 tl aldiklari icin gidmiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: peacelover View Post
          psikoz da değil bence. bir çeşit OKB olabilir. doktorlarla görüştüğünüze göre gerekli bilgiyi vermişlerdir. ilaç da vermişler.
          bu forumdan bu konu hakkında bilgili biri çıkması zor. tedavisi güç bir durum gibi.
          yine doktorlarla görüşmeye devam ediniz. değişik doktorlar deneyiniz. ALLAH kolaylık versin.
          Teşekkürler pek kolay olmuyor hatta bazen hayatımızdan tamamen çıksın istiyorum bende boyle bi hastalıkla savaşıyorum ama benim gibileri de okblileri yani anlamıyorum empati kuramiyorum onun takintisi bana sacma geliyor ayni takintiya sahip olmadığım icin midir bilmem

Yorum

İşleniyor...
          X