Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Galiba Psikolojik bi sorunum var Yardım edin Nolurr

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Galiba Psikolojik bi sorunum var Yardım edin Nolurr

Arkadaşlar kardeşler abiler kim varsa yardım etsin.. Sorunum şudur..
    Sizdede oluyordur belki bazen bu.. Hani bi arkadaşınıza akrabanıza bakarsınızda dalarsınız ya böyle biri varmıydı yaw dersiniz..
    Bi anda gerçek dışına gidersiniz sanki rüyada gibi hissedersiniz kendinizi.. Garip bişey.. Ben yaşıyormuyum dersiniz.

Eskiden bende ara sıra olurdu.... Ama hemen düzelirdi..

2 yıl önce başımdan kötü bi olay geçti . O günden beri bu şey bana hergün oluyor.. Hiç yaşadığımı sanki farketmiyorum böyle bişey gibi.. Açıklayamıyorumda.. :'(

Msn'den yardım etmek isteyen olursa msn adresim..
    fifazede123@hotmail.com

Yardım edin ne olur delireceğim.. Öss'ye hazırlanıyorum kafayı yiyecem :'(

Sorun sürekli dalıp gitmek midir yani ?
    This world eating me inside..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Regret
      Sorun sürekli dalıp gitmek midir yani ?
      Yok sorun sürekli dalıp gitmek değil de. Böyle rüyada gibi hissediyorum kendimi.. Sanki yaşadığımın tam farkında değilim.. Ben yaşıyormuyum diye soruyorum kendime..

Yorum

eğer sorunun büyükse çözümü doktora gitmek olabilir..

Yorum

bana kalırsa sen bir şeyleri çok kafana takmışsın bir üzüntün ya da içinde çözemediğin problemler olabilir sürekli o probleme odaklandığın için çevrende olup biteni takip edemiyor olabilirsin.öss ye gireceksin sanırım değiil mi onun stresini de yaşıyorsun galiba....??
          hiçbir şey için her şeyimiz olsun istiyoruz.
          ne kadar içi boş,göremiyoruz..yk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efrail18
            bana kalırsa sen bir şeyleri çok kafana takmışsın bir üzüntün ya da içinde çözemediğin problemler olabilir sürekli o probleme odaklandığın için çevrende olup biteni takip edemiyor olabilirsin.öss ye gireceksin sanırım değiil mi onun stresini de yaşıyorsun galiba....??
            Valla öss' ile hiç ilgisi yok.. 2 Yıldır war başımdan kötü bi olay geçti.. Ondan sonra hep böyle kaldım.. Daha öncesinde çok nadir oluyordu.. Yakınlarıma soruyorum onlardada ara sıra oluyormuş.. Bende hergün var bu sorun.. Akşamları daha çoğalıyor sanki...

Yorum

Bana yardım edebilecek bi doktor gibi birisi yokmu ki aceba msn si falan olsa konuşsam çok iyi olur.. Delirecem ders calısamıyorum :'(

Yorum

anladığım kadarıyla yaşadığın bazı şeyleri unutuyorsun ya da yaşamış gibi hissediyorsun bazı hayalleri öyle mi

Yorum

Sevgili masmas ;

Yaşadığın sorun depersonalizasyon bozukluğu ( kişinin kendi gerçeklik duygusunun geçici olarak yitirilmesiyle ilgili kendilik algısında ısrarlı ve yineleyici değişim ) gibi geldi bana.

Bu bozukluğa sahip olan hastalar kendilerini mekanik, rüyada veya bedenlerinden ayrı olarak hissedebilirler.

Hastalar semptomların gerçek dışı olduğunu anlarlar.

Yukarıdakiler benim tahminim ,seni daha fazla zorlamadan bir dr. danışmalısın sana en iyi o yardımcı olacaktır.

Sağlıcakla
                  Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Çok mu fazla bilgisayar, TV başındasın? E-posta adresinden de anladığım kadarıyla oyunkoliğe benziyorsun.
                    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arrrslan
                      Çok mu fazla bilgisayar, TV başındasın? E-posta adresinden de anladığım kadarıyla oyunkoliğe benziyorsun.
                      Arrrslan Hocam fazla bilgisayar oldugundan sanmıyorum.. Dediğim gibi Eskiden ara sıra oluyordu hemen geçiyordu.. Çoğu kişide oluyormuş bu durum.. Bende 2 Yıl önce başımdan kötü bi olay geçti.. O günden beri sürekli böyleyim..

sonkartal'ında dediği gibi galiba depersonalizasyon mudur nedir araştırdım .Ben ondan olmuşum galiba.. Tedavisi yokmu bunun ne olur Yardım edin araştırdım da tedavisi yok yazıyor bazı yerlerde :'(.. Öss'Ye gireceğim ders çalışamıyorum doğru düzgün...YARDIM lütfen ağlıyacam yaw ne olur bi psikolog falan varsa msn e eklesin fifazede123@hotmail.com

Yorum

Orjinal yazı sahibi: masmas
                        Orjinal yazı sahibi: Arrrslan
                        Bende 2 Yıl önce başımdan kötü bi olay geçti.. O günden beri sürekli böyleyim..
                        Olayı anlatman mümkün mü?
                        Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

masmas arkadaşım ;

Depersonalizasyon bozukluğu iki türlü değerlendirilmelidir.Diğer bir ruhsal hastalığa bağlı olanlar ve olmayanlar şeklinde ele alınmalıdır.

''Depersonalizasyon diğer bir ruhsal bozukluğa bağlı olarak ortaya çıktı ise dönemlerin sıklığı ve yoğunluğu birincil bozukluğun belirtilerine koşut(eşdeğer) gider. Hafif depersonalizasyon dönemleri herhangi bir ruhsal bozukluğu olmayanlarda da olasıdır. Belirtiler mesleki ve sosyal işlevselliği bozmuyorsa, tekrarlıyor olsa bile bu tanı konmamalıdır.

Şizofreni, affektif bozukluk, organik ruhsal bozukluk, anksiyete bozuklukları, kişilik bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, halusinojen intoksikasyonları, depresyon, temporal lob epilepsisi(sara ) ve diğer beyin hastalıkları gibi durumlarda depersonalizasyon olabilir. Bu bozuklukların olması durumunda depersonalizasyon tanısı konmaz. Bir belirti olarak değerlendirilir.''

Depersonalizasyon kendi başına bir hastalık olarak ortaya çıkabileceği gibi yukarıda adı gecen hastalıklara bağlı olan belirtiler olarakta kendisini gösterir.Bu açıdan bakarsak ayırıcı tanı burada çok önemlidir ve bu ayrımı yaparak kesin tanıyı koyup ona göre tedavi uygulamak bir uzmanın işidir.

Tedavisi yoktur yazılarına inanmamanı ve bir an önce doktora gidip çaresi olan bu hastalıga uygun psikoterapi yada ilaç tedavisine başlamanı tavsiye ediyorum.

Sağlıcakla.
                          Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

İşleniyor...
                          X