Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zayıflamak için 5 Öneri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Zayıflamak için 5 Öneri

Erkeklerin hayalidir zayıflayıp 1-2 ayda spartacus vücudu yapmak.Kadınlarında zayıflayıp Adriana Lima-Angelina Jolie vücuduna sahip olmak en büyük hayalleridir.Kimimiz yapamaz kimimiz de hummalı bir çalışma ile bunu başarır.Yapamayanlar için 5 tane önerim var.Ben bu önerilerle ciddi bir ilerleme kaydettim sizede bunları anlatmak istiyorum

1-NEFSİNİZE HAKİM OLUN

Nefsinize hakim olmadan 1 gram bile veremezsiniz.Hamburger,pizza,cips,kola vs... bunları artık azaltın hatta hedefinize ulaşana kadar yemeseniz daha iyi olur.Bunları unutup kendinize hakim olabilirseniz ilk golü atarsınız.

2-MEYVE,SEBZE TEK ÇARE

Nefsinize hakim oldunuz ama şimdi aç mı kalcaksınız ? tabiki de hayır.Organik beslenmeniz lazım.Meyve,sebze açlığınızı bunlarla giderin.Sebzeler metabolizma dostudur.Meyveler de vücudun ihtiyaç duyduğu su ve mineralleri sağlar.Sebzeler zayıflamanızı hızlandırır metabolizmayı hızlandırır.Sebze suları içmenizde fayda var.Vücutta yağları yakan leptin hormonunun daha çok salgılanmasını sağlar.

3-YÜRÜYÜN,KOŞUN,HAREKET EDİN

Tabiki oturduğunuz yerden zayıflayamazsınız.Vücudunuz zayıflamaya başladığında deri sarkmaya başlar.Bu da kötü bir görüntü oluşturur.Bunun nedeni vücut kaslarının zayıf düşmesidir.Günde en az 30 dakika yürüyün.Ha ben yürümem daha hızlı sonuç almak istiyorum derseniz günde 30 dakika koşabilirsiniz.Yavaş tempoda başlayın birden yüklenmeyin aksi takdirde metabolizmanız aşırı hızlanır ve organlarınızı zorlarsınız.Bunu istemeyiz.Günde 30-35 dakika koşu yeterlidir.Yaşı ilerlemiş olanlar haftada 3-4 kere yapsın.Yaşı genç olanlar 5-6 kere bunu yapsınlar.Farkı hemen göreceksiniz.

4-BAHARATLAR

Metabolizma kaplumbağa hızındaysa zayıflamanız yıllar sürebilir.Metabolizmayı hızlandıran birçok şey var.Bunlardan bir tanesi de baharatlardır.Baharatlar yapılan araştırmalarda yemeklere katılırsa yemekden %40 oranında kalori tasarrufu yaparsınız.Yani 300 kalori olan bir yemeği yerken baharat eklerseniz 180 kalori alırsınız.Baharatlar metabolizmayı uçurur.Bu yüzden ağır yemekler yerken baharat eklerseniz vücudunuzu rahatlatır ve yağ yakımını hızlandırırsınız.

5-MEYVE-SEBZE YAĞLARI

Piyasada dolaşan bir çok meyve-sebze yağı vardır.Bunlardan bir kaç tanesi lahana yağı (EN MEŞHURU) ,limon yağı,greyfurt yağı vs... Bunlar vücuttaki yağlı bölgelerde oluşan selülitleri gidermekle kalmaz ayrıca bel,göbek,bacak,kol gibi yağ toplayan yerlere bunlardan sürerseniz 1 aya kadar yağlardan eser kalmaz.Limon yağı greyfurt yağı gibi yağlar sadece selülitleri yok eder ama lahana yağı gibi sebze yağları vücuttaki yağ yakımını arttırır.Özellikle lahana yağını tavsiye ediyorum.Fiyatı biraz cep yaksa da lahana yağı aldığınız zaman günde 2 defa süreceğiniz bölgeyi temizledikten sonra sabah-akşam olmak üzere günde 2 defa sürün.Yağın emilmesini bekleyin.Daha sonrada o bölgeyi durulayın.1 ayda 10-15 cm lik bir incelme olacağının garantisini verebilirim.DAHA DETAYLI OLARAK ARAŞTIRABİLİRSİNİZ BU KONUYU

Unutmayın zayıflama hemen olmaz.Bunun için bir süre zarfı vardır.Vücudun belli bir kapasitesi vardır.Eğer ki hızlı kilo vereyim derken ayda 10-15 kilo verirseniz vücudunuz bitap düşer.Hastalıkları tetiklersiniz.O yüzden ne çok ağırdan ne de çok acele bu işi yapın.Ortasını bulun.Ayda 6-7 kilo vermek idealdir.Gençlerde bu 8-9 kiloya çıkabilir.Sabırlı olun.Sabah kalkarken kilonuzu ölçün ve not alın.Buna göre kendinize bir program hazırlayın.En kısa zamanda meyvesini alırsınız.Herkese iyi forumlar...

Çok faydalı bilgiler
    ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
      Çok faydalı bilgiler

ahahhaaahaha

Yorum

kilo almak içinde 5 öneri istiyoruz

Yorum

Bana göre; kilo vermenin anahtarı
          bol bol su içmek (en az 3 litre su) ve her gün spor yapıp, protein takviyesini ihmal etmemek (protein takviyesi olmazsa kaslar erir, yağ haricinde kasdan da kilo verilir ki, hoş bir durum değildir)
          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
          Malcolm X

Yorum

kilo almak içinde öneri yokmudur acaba?:42:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guinness View Post
              kilo almak içinde öneri yokmudur acaba?:42:
              birşekilde tırnaklarınızı yemeği kesmelisiniz ve rahatlamalısınız
              kaygılardan dolayı tedirgin olunduğu için mide kasları ve tüm vücut geriliyor bundan dolayıda iştah kapanıyor
              rahatlamaya çalışmalısınız

Yorum

İşleniyor...
              X